Žalování nadřízenému

Od: Datum: 07.02.15 01:45 odpovědí: 10 změna: 08.02.15 09:43
Ahojte, pracuji na pozici predaka, takze defakto normalni delnik. Pak tu mame technologa, ktery vlastne vzesel z pozice predaka, ale ted je o funkci vys. Ale zase ne vys, nez mistr. S nami se bavi jako kamarad, vyzvida od nas veci "jako kamarad" i co se tyce prace..a znate to, jako kamarad mu reknete i veci, co byste treba sefovi normalne nerekly. Jenze po nejake dobe jsem se zcela nahodne od druhych lidi dozvedel,ze si ty reci apod nenechava pro sebe,ale obratem leti prave za sefem a jeste to "zbarvuje", aby byl v jeho ocich jeste hezci. Tuto informaci jsem se dozvedel teprve cerstve a premyslim,jak s takovym kolegou vychazet, aniz bych ho nakopal do patricnych mist. Rikat mu nic urcite nechci. Ale predstava, ze s nim budu travit denne v praci a delat jakoze nic a bavit se s nim dal a davat si pritom pozor na vsechno co reknu a udelam..no nevim:(
Ma nekdo s timhle nejake zkusenosti..pripadne radu, jak to dal v relativni pohode prezit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.15 06:19
Asi nejste jediný,na koho donáší.
Náhlé změny Vašeho chováni vůči němu by si všiml.
Co se domluvit s ostatními a vyříkat si to s ním?
Po chlapsku,bez zbytečných keců.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.02.15 07:36

To je dobře, že jste tohle zažil. Alespoň si uvědomíte, že máte hlavu a tu máte používat, abyste neroztrušoval o sobě a o druhých věci, do kterých nikomu nic není. Nemusí to být šéf, aby kdykoliv, když se to bude hodit jemu, vaši informaci použil. Přikrášlil, upravil a použil. Ať už z hlouposti nebo proto, že se to, z nějakého důvodu, hodí jemu. Všichni si říkáme, proč lidé na sebe nejsou hodnější a sami dovedeme pustit, roztrousit pomluvu, naše hodnocení, náš názor, který ani nemusí být objektivní. A může ublížit. *hej* Teď to hoďte za hlavu, není to tragedie. V životě jsou důležitější věci, ale když už tu hlavu máte, tak ji používejte a říkejte jen to, co se říkat má a je hezké. Negativa si nechejte pro sebe. A taky si uvědomte, že některé věci se neříkají vůbec a některé pouze kamarádovi. Naučte se rozlišovat kamarád, kolega, známý, cizí, lhostejný.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.02.15 12:22
Trochu spatne pochopeno..mozna jsem to nenapsal zretelnejc..nicmene ja zrovna nejsem ten typ, co by pomlouval ostatni, to se mi prici a na to tam mame jine experty. Ja chodim spise do prace s hlavou sklopenou a ani drby me nejak nezajimaji. Udelam si jen svou praci a domu. Tady jde o praci..ze treba urcitou praci docilime i jinym postupem, nez je presne predepsany, apod. On byl jeden z nas a dobre vi, jak to obcas chodi. Ze neco jineho je to na papire(papir toho snese hodne) a neco jineho v realu. Ale takovyto "povysenci" brzy zapominaji..nebo spis se chteji zavdecit sefovi. A ten mu zase dava jasne prikazy. Me jen zarazi, ze na jednu stranu hraje toho naseho kamarada a na druhou udela bez mrknuti oka tohle.
Datum: 07.02.15 08:13

Pokud už je svým chováním "profláknutý" a víte, že donáší, mluvte s ním jen o neutrálních věcech. Pokud se Vás bude vyptávat na pracovní záežitosti, buďte též neutrální a držte se zpátky. Popovídat si můžete skvěle o ženských, o politice, o sportu atd. To ať nadřízenému klidně donese. Zase je dobře, že víte, co od něho můžete čekat a podle toho se začít chovat. Berte to tak, že až budete chtít, aby se nadřízený něco konkrétního dozvěděl, pak víte komu to máte říci.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 07.02.15 14:07

Ahoj. Ano hochu. Šéfikové, kteří povstali z dělnických řad, bývají pěkné svině. Ti si potom hlídají, až paranoidně věci, které z velikým nadšením dělali jako děláci sami. A nikdo mu nevysvětlí, že to jeho podřízení, normálně nedělají. Protože, to dělal jenom on. Lidé jsou různé. Blbé a pitomé. Jen si mezi nima vybrat. Nebo ne?

Datum: 07.02.15 18:13

Já bych ho postaru vyválel v dehtu a peří a pak ho nosil přivázaného na tyči jako odstrašující případ

Od: buss®
Datum: 07.02.15 19:11

Bohužel, lidi jsou různí, někdo to udrží a někdo rozkecá. Jakmile jsem to zjistil, tak se komunikace omezila jen na potřebné věci pracovní a ne osobní hodnocení, názory a vůbec ne soukromé. Zvážit co se řekne.

Datum: 07.02.15 19:27

A- pustit před ním do světa nějakou boudu a čekat kdy se to vrátí a pak na něj udeřit.

B- udeřit za bránou-pár po hubě

C- dávat si pozor co před ním mluvíte- dá se to naučit.

Datum: 07.02.15 21:07
Tak ted uz to je jasny, ze pred nim uz nic, jak to bylo doted. Jen me to celkem dostalo a celkem jsem sokoval kolegy, kteri by to taky do nej nerekli. A taky aby si na nej davali bacha. Pak jsem si jeste uvedomil, ze bonzaku muze byt klidne vic. Ale to vedomi je takove naho*no. Jinak diky vsem za prispevky, chtel jsem to hlavne ze sebe nejak dostat a i se zrovna zeptat na zkusenosti jinych. V hlave se mi honily ruzne myslenky, co mu udelat..ale kdyz vychladnu, kaslu na nej, za to mi nestoji. Myslim, ze se timto potrestal sam. Ono musel pocitat s tim, ze se vse jednou provali, pak staci kdyz se to dovi jeden a strhne se tim lavina a uz to pak vi vetsina. A chodit s timto pocitem kazdy den do prace..preju mu to
Datum: 08.02.15 09:43

Máme v práci taky tového,ale nám to přišel nadřízený říct sám, že mu ten a ten donáší a co a že si máme na něj dát pozor.Od té doby před ním nic..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.