Pojištovna - nutná oprava

Od: Datum: 06.02.15 22:45 odpovědí: 2 změna: 07.02.15 19:30

Dobrý den, vznikl mi nárok za škodu, která mi byla udělána lonskou povodní...

Chci se optat.. Pokud dostanu peníze jako náhradu od pojištovny...Musím udělat později opravy na domě? ...i kdyby to byla třeba zbourat a postavit novou přístavbus by pojištovna počítala? nemohu si jednoduše peníze nechat a ´´vykašlat´´ se na opravu? dík


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 06.02.15 23:01
avatar

Dobrý den, domnívám se, že teoreticky můžete obdržené peníze použít i jiným způsobem.

Ale, v tom případě patrně zrušíte tu pojistku na nemovitost, protože další eventuální škoda na stejné a neopravené nemovitosti, by byla pro pojišťovnu problém plnit. Ostatně, něco o tom bude určitě i v té pojistné smlouvě, resp. v jejich podmínkách. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 07.02.15 19:30
avatar

Úhrada z pojišťovny je za vzniklou škodu - peníze nejsou na opravu nebo na nákupy, ale jedná se o vypočtenou škodu, která vám vznikla. Tuto jste dostal nahrazenu a jestli si s penězi věc, dům,... opravíte nebo jestli je propijete, to je na vás.

Pokud opravíte a zjistíte, že škoda byla vypočtena špatně, můžete reklamovat a vyhádat vyšší plnění. Pokud neopravíte, souhlasíte s plněním, je to vše uzavřeno.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.