Insolvence-seznam závazků

Od: Datum: 06.02.15 19:09 odpovědí: 2 změna: 10.02.15 09:25

Rozdělení závazků insolvence

Dobrý den všem, potřebovala bych tady od Vás poradit [:)] . Podávala jsem si sama návrh na povolení oddlužení, zřejmě mám vše správně až na rozdělení dluhů (vykonatelné-nevykonatelné), bylo mě požádáno soudem, at toto opravené pošlu do 7 dnů zpět. Jde mi o to, že mám sepsaný notářský zápis se svolením k vykonatelnosti dluhu. Takže tento dluh patří mezi vykonatelné? Dále mi píšou že: U vykonatelných závazků není označeno rozhodnutí? To znamená co? Jako třeba číslo notářského zápisu či číslo jednací?
A ještě toto:U jednotlivých závazků není rovněž uvedena jejich splatnost. To je myšleno jak?
Děkuji za odpovědi, moc mi tím pomůžete! Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lego®
Datum: 07.02.15 06:20

Zkusil bych bezplatnou pravni poradnu, obcanskou poradnu nebo charitu.

Ohodnoceno: 0x

Od: davidvozak
Datum: 10.02.15 09:25

Dobrý den.

Máte-li sjednánu notářským zápisem tzv. přímou vykonatelnost (a asi ano), pak jde o závazek vykonatelný. A rozhodnutím se opravdu míní číslo jednací řízení, ve kterém bylo vykonatelnosti u pohledávky dosaženo. Ve Vašem případě číslo notářského zápisu. Splatností se rozumí, že soudu musíte doložit, jestli a kdy byl závazek splatný. Soud podle toho pozná, zda splňujete podmínky pro povolení oddlužení. Doporučuji toto nepodcenit.

Hezký den JUDr. David Vozák

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.