Potřebuji poradit

Od: Datum: 06.02.15 15:37 odpovědí: 6 změna: 06.02.15 18:17

dobrý den mám prosbu mé jméno je pabiš a ptám se ohledně přítelkyně .jedná se o dědictví majetku který se rozdělil mezi 5 lidí a jeden z určených dědiců má dluhy vyšší než je jeho podíl na dědictví, a byt se dal exekučně do dražby.chci se zeptat jak je možné aby exekutor nakládal z majetkem cizích osob,podle mého názoru se tak dopouští trestnýho činu chceme se nějak bránit přece exekutor nemuže nakladat v tomto případě z dědictví na které mají ostatní nárok a to ještě ten dlužník ani nebyl nějak přihlašený na tom majetku jak by k tomu ostatní přišli poradte mi jak se bránit. děkuji za pomoc s pozdravem pabiš a adámková


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ju®
Datum: 06.02.15 15:42

Profesionální rada je nejlepší - jelikož se budete zřejmě muset bránit soudně, aby jste zabránili exekučnímu prodeji. Okamžitě vyhledejte advokáta vezměte všechny podklady a konejte, cesta dohadů, doměnek a rad je v dědickém řízení o ničem...čím dele budete čekat, tím nejistější bude výsledek...

doplněno 06.02.15 15:47:

- pokud se domníváte, že se exekutor dopouští tr. činu nic Vám nebrání podat podnět st, zastupitelství o páchání tr. činu...či oznámení na polici ČR.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.02.15 16:04
avatar

Nejsem právník ale exekutor nemůže zabavit nic víc než podíl co zdědil onen dlužník. Urychleně se braňte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 06.02.15 16:39

Exekuci nerozumím, ale selským rozumem bych se spojila s exekutorem a nabídla mu vyplatit podíl za dlužníka. Určitě by to bral všemi deseti. Vy byste pak měl dvojnásobný podíl (jeden podíl byste zdědil a jeden si koupil ), což by pro vás mělo určité výhody nad ostatními dědici.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cicko*
Datum: 06.02.15 17:54

S největší pravděpodobností vůbec nechápete podstatu celého dění a jen vyděšeně spekulujete. Celé této nepříjemné situaci se dalo předejít již u notáře při dědickém řízení, kde by měl notář oprávněným osobám podat vysvětlení, jaké mohou z tohoto řízení vzejít situace a jak jim zabránit (pokud byl o veškerých podrobnostech informován). Jinak se můžete obrátit na příslušného exekutora, který Vám podstatu svého počínání jistě vysvětlí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.15 17:56

Já si myslím, že exekutor dal na 1/5 bytu exekuci, tím pádem ani ostatní 4/5 bytu s ním nesmějí nijak nakládat, navíc by ty 4/5 bez té 1/5 ani nikdo se zdravým rozumem nekoupil, stejně tak asi ani tu 1/5 v exekuci. Poradit se s právníkem. Jinak si myslím, že trestný čin to není. Pokud by se přišlo, že je to neoprávněné, dá se podat vylučovací žaloba.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 06.02.15 18:17
avatar

Neznám podrobnosti, ale tipuji, že do exekuce jde jen podíl zděděného bytu, který patří dlužníkovi. S tím asi neuděláte nic. Ale určitě máte možnost se zůčastnit dražby a draženou část bytu koupit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.