Plnění pojistné údalosti

Od: Datum: 05.02.15 18:56 odpovědí: 1 změna: 05.02.15 21:27

Dobrý den,

jak pojištovna postupuje v případě plnění pojistné udalosti..?

Nahlasíli jsme pojistnou udalostdodatečně-ubytek hlíny a následné praskání zdí, přijel v listopadu likvidátor a vše sepsal...

Do dnešního dne se ale nic nedělo...dnes mi zavolall někdo z pojištovnyČeská pojištovna, že se miomlouvají ale likvidátor je dloudobě nemocný...

ťeď po mě chtějí udělat dotečnou sondu základů a rozpočet od firmy, která bude opravovat škodu...a co bude dál?

Peníze mi pojištovna pro firmu pošle, nebo si je nechá a já musím předložit pojištovně faktury?Dostanu všechny peníze pro firmu,či jinom část...? Nebo firma se s pojištovnou sama vyrovná.

Az bude oprava hotová, je třeba nějaká dokumentace, nebo si pojištovna sama přijede zkontrolovat výsledek opravy?

Ještě nevím, kdy by se měla oprava konat...Je možný, ze bych peníze od pojištovny vyinkasoval a opravu udělal az někdy za rok..za dva? děkuji za odpověd. P.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.15 21:27

Budete se divit, ale všechny možnosti připadají v úvahu. Alespoň u některých pojistek některých pojišťoven. O zvycích České pojišťovny nic nevím.

Lze opravit a pak předat fakturu včetně detailního rozpisu prací a materiálu (pojišťovna ale nemusí všechny položky uznat.) Lze dostat zálohu. Lze dostat peníze odhadem a nemusíte opravovat vůbec a barák třeba zbourat nebo přestavět.

Informace vám může dát jen pojišťovna. Možná něco zjistíte i nahlédnutím do smlouvy. Pokud máte barák podpojištěný, nedostanete celou částku, ale jen poměrnou část.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.