Přítel utrácí peníze za bůhví co

Od: Datum: 05.02.15 09:58 odpovědí: 16 změna: 10.02.15 07:06

Zdravím, jsem úplně už bezradná. Žiji s partnerem už přes rok, dřív problémy nebyly, ale teď najednou jsem skončila na neschopence s vážnou diagnózou a dlouho ještě budu. Partner přešel do nového zaměstnání, kde dostává větší plat a i přesto nevyjdeme s penězma ( máme to co v minulosti, před neschopenkou a vyšli jsme). Jde o to, že vše táhnu z neschopenky já a víte kolik se dostává, úplné nic. Platím nájem, jídlo a vše. Vůbec nic mi nezbyde. Jelikož nemám ani vycházky nedostanu se nakoupit, tak dám příteli peníze at nakoupí. Teď jsem mu dávala posledních 1000,- Kč z méhu účtu na jídlo a on koupil rohlíky, salám a sirup a další den nákup za 268,- Kč ( našla jsem účtenku). Dneska mu říkám, ať nakoupí pro mě jídlo, než odjede k rodičům a na služebku a řekl, že nemá už peníze. Co jsem to počítala celkově utratil 370,- Kč zaokrouhleně. Jenže nechápu, kde je zbylých 630,- Kč?! Když jsem se ho ptala, kde to je, tak mi řekl, že si musel koupit troje cigára. A zbytek nevím kde je...navíc rozfofrovaná celá jeho výplata. Je moc hezké, že jede k rodičům a pak na služebku, ale z čeho mám být ten týden já živá, to ho asi netrápí... Nevím co dělat... Máte prosím někdo podobnou zkušenost? A jak jste to řešili? děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.15 10:11

A jak jste to řešili?

Výměnou přítele...

Ohodnoceno: 6x

Datum: 05.02.15 10:15

Automaty? Hazard? Milenka? Drogy? nebo nějaký hodně finančně náročný koníček? Ať tak nebo tak chce to na něj udeřit a ať kápne božskou. S takovým člověkem to pak nemá smysl. Berte to tak že třeba už má půjčky, dluhy atd. Možná to vidím hodně černě ale v dnešní době je to běžný obrázek. Držím palečky ať se to všechno v dobrém vyřeší a není to ani jedna varianta kterou jsem nastínil.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.02.15 10:16

Promluvte si s přítelem o společném hospodaření a přestaňte ho sponzorovat. Netolerujte mu to. Buď jste pár a on se zamyslí sám nad sebou a změní přístup, nebo mu udělejte pápá...

Ohodnoceno: 4x

Od: wamp®
Datum: 05.02.15 10:17
Osobní zkušenost sice nemám,naštěstí...Ale vidím to občas kolem sebe.Váš přítel je zkrátka marnotratný egoista.Je třeba ujasnit si,jak dál a co s ním.Jsou dvě možnosti,budto začne normálně fungovat a myslet i na Vás,nebo se rozejít.Co s takovým...Dejme tomu,že budete mít rodinu a ,milý zlatý přítel sbalí peníze a půjde za kamarády do hospody,nebo a výlet,nebo někam,kde se bude dobře bavit...Bude mu jedno,že nemáte co jíst,jako ted...Bude mu jedno,že není placený nájem,elektřina,plyn a že je prázdná lednice.Dobře si to rozmyslete,takoví lidé se málokdy změní *zed*
Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.02.15 10:30

Proč s ním žijete? Copak toto je partner do nepohody? Jen vás využívá a nestydí se vás využívat, i když jste na nemocenské. FUJ. FUJ. FUJ. Takového bych kopla do zadnice a byla radši sama. Promiňte, ale já toto opravdu nechápu. Kdybyste měla děti a nechtěla opustit přítele kvůli nim, tak prosím. Ale vážně, proč s ním žijete?

Ohodnoceno: 3x

Od: kutululu
Datum: 05.02.15 10:34

Vy platíte celý nájem a veškeré jídlo? Bohužel jediné řešení, které existuje je výměna partnera. Samozřejmě mu můžete ještě zkusit domluvit, ale to jde většinou jedním uchem tam a okamžitě druhým ven. A už jen to, že on si odjede a je mu jedno, že vy nemáte z čeho žít, tak to by tedy pro mne byl první impulz k rozchodu. Ale když píšete, že jste podobné problémy dříve nemívali, zkusila bych tu domluvu. Já jsem zažila něco podobného. Můj ex vydělával docela slušné peníze, ale neuměl vůbec hospodařit s penězi, veškeré složenky, nájem, paušál, prostě vše za něj platili rodiče a to tak, že on jim dal třeba 10tisíc a oni šli a zaplatili (alespoň ještě že platil, to bych mu nechtěla zas tak křivdit) Jinak poté peníze, které mu zbyli rozfofroval během týdne a to jen pro svou potřebu, protože nekupoval ani jídlo. Také jsem pořád počítala kam mohlo x tisíc takhle rychle zmizet, ale nikdy jsem se nedopočítala. Dokonce si musel na dovolenou půjčovat od rodičů, protože si nedokázal ušetřit ani korunu. Já, která měla plat o polovinu menší než on jsem v klidu za rok ušetřila, a pak se ještě musela dívat na uštěpačné pohledy známých, kteří si mysleli, že mi tu dovolenou přítel zaplatil. Trvalo to takhle 5 let. A já mu celou dobu jen domlouvala a domlouvala a čekala, že se to někdy změní. Nezměnilo, tak jsem odešla, s mužem, který nedokáže zabezpečit rodinu, vlastně natož sebe už jsem opravdu žít nechtěla. Vy ještě takový extrémní případ nejste, tak se snažte už hned ze začátku problém vyřešit než přítel jak se říká "zvlčí".

Datum: 05.02.15 12:12

Buďte ráda, že je to jenom "přítel". I když do přítele má opravdu hodně daleko. Kdyby to byl manžel, bylo by to horší. */rozvod/ Takhle mu jenom sbalte jeho věci, pošlete ho do pryč a bude Vám líp.

Nemusíte se přece nechat nikým vysávat. Slušného chlapasnad seženete. Jaga.

Od: neznalek14
Datum: 05.02.15 13:16

Sobec! Vytknout, vyhubovat, vykázat ...

Datum: 05.02.15 14:03

No nebudu radit výměnu přítele, když vás ani jednoho neznám. Nevím co má za problémy, jestli peníze potřebuje na něco opravdu závažného. Chtělo by se ho na to zeptat. Udeřit rychle a rázně. A pak situaci řešit. Ale zatím radit výměnu přítele když nevíme co za tím je se mi zdá moc ukvapené. Zdejší rádcové asi mají na své partnery obrovské štěstí.

Od: ben®
Datum: 05.02.15 14:06

Dobrý den, Vy nemáte vyřešenu jednu ze základních věcí - finance ve vztahu. Takže, promluvit si o tom, vyčlenit priority, domluvit se kdo, z čeho a za co. Ptát se, kontrolovat dodržování, nesponzorovat a ujasnit si finance. Ale, to už mělo být dávno uděláno. Zdravím!

P.S. Výměnou přítele si také nemusíte polepšit, když si zase na začátku neujasníte finance.

doplněno 05.02.15 15:56:

Myslím, že chyba se stala na začátku toho vztahu - špatný je ten, kdo bere, ale i ten, kdo dává.

Nyní už jde jen o následky a prozření (asi po zamilovanosti).

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.02.15 14:07

Vypadá to, že řešíte peníze, ale s tím souvisí to vše ostatní. Ačkoliv spolu bydlíte již přes rok, tak nemáte vyřešeny ekonomické základy fungování v uvozovkách rodiny. Není možné, žít spolu v jednom bytě, sdílet ložnici, kuchyň, volný čas a nedomluvit se o hospodaření. Já mám plat takový a ty takový. Každý dáme ze svého platu např. 60 až 80 procent do společné kasy a z toho budeme platit co se týče bydlení, stravování, placení pojistek, nákladů na auto. Co zbyde šetříme na dovolenou. Těch 20 procent je naše kapesné, na kávu, dárky apod.. samozřejmě poměry si upravíte podle sebe. Jak si to nastavíte ze začátku, tak to bude i později a nebudete řešit, že vše táhnete sama.

Ale k tomu hlavnímu, vracím se k první větě této odpovědi! Hledáme lásku, zázemí, přítele, otce svých dětí, člověka se kterým nám bude hezky, na kterého se budeme moci spolehnout v nemoci, chudobě, stáří. Shrnuto hledáme člověka, který je LIDSKÝ. Který má lidské vlastnosti. On Vás nezahrne láskou a péčí? On nemá starost co budete jíst? On Vám nenakoupí? Neuvaří? Váš přítel nemá dobré vlastnosti na dlouhodobé, klidné soužití. I pokud by měl špatné vlastnosti, třeba že nosí týden ponožky, ale byl pečlivý, starostlivý, ošetřující, tak ano, takový člověk do vztahu patří. Protože ty ponožky ho naučíte měnit, nebo si je sama pohlídáte. Kdo je dnes bez nějakých zlozvyků. Ale to co jste napsala, to je takový chybějící základ, nad tím bych se vážně zamyslela, je tam nějaká chyba.

V závislosti se změnou zaměstnání, uvažujte i nad tím, jestli se neobjevila nějaká nová osůbka, která by mohla nahradit vaše místo a peníze on již investuje do ní.

Radit Vám nemůžeme, to co sem napíšete není třeba všechno, plusy a mínusy vztahu si napíšete sama na papír a rozhodnete také sama. Možná, že po návratu ze služební cesty bude již tam rozhodnuto, a přítel něco navrhne. Uvidíte, stačí něco naťuknout a přítel vše vysype.

Ohledně těch nákupů, pokud bydlíte ve větším městě a okolí, Tesco a podobné firmy dovážejí potraviny přímo domů. Když jste na neschopence, tak na čase dodání nezáleží a zvolíte podle tabulky nejlevnější dobu dodání.

Nebo zavolejte své dobré kolegyni a požádejte o tuto službičku, popovídáte co v práci nového. Na oplátku ji pomůžete v budoucnu zase Vy. Stačí někdy překročit tu pomyslnou barieru a udělat první krok a umět požádat o pomoc.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 05.02.15 15:17

Narovinu řekněte, že nejste jeho sponzor a pokud u Vás bydlí, tak by taky bylo fajn přispívat na domácnost, jídlo a další nezbytné výdaje. To se ví, že se mu u Vás líbí, když všechno táhnete Vy a on si koupí kdejakou hovadinu. Z jeho reakce uvidíte, jestli třeba nehasí nějaký problém a nestydí se Vám to říct, anebo je to normální darmojed.

Anebo si tiše na nákup jídla si najděte někoho jiného, sousedku, kamarádku... a jemu nedávejte ani korunu. Jídlo pro sebe, ne hosinu pro Vás a vyžírku. Ježkovy voči, je mi za něj normálně trapně.

Datum: 05.02.15 15:27

Vyžírka, sobec. Nepřemýšlet o tom, že se to srovná když určíte nějaká pravidla, je s vámi proto, že ho sponzorujete. Vyhodit a najít si rovnocenného partnera. To, že mu financujete i cigára mě fakt dostalo. Že vy mu dáváte i na benzín?

Ohodnoceno: 1x

Od: ivik®
Datum: 05.02.15 15:54

Přikláním se k názoru všech předešlých rádců...Představte si ho v roli otce vašich dětí :(((

Od: dfdfddd
Datum: 05.02.15 19:01

pokud na něj ´´udeříte´´ slíbí vám vše..a za měsic to máte zpět...Není vám už dvacet let...myslete na správně fungující rodinu...Rozloučit se s ním..,zahojit ránu a hledat nového partnera...držím palce..

Datum: 10.02.15 07:06

jeho penize at chodi na vasi kreditni kartujinak ze se s nim rozloucite, jestli vas ma rad tak to jiste zabere,,,

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.