Jak škole doložit, že nemám žádný příjem?

Od: Datum: 04.02.15 20:10 odpovědí: 10 změna: 07.02.15 21:04

Dobrý den,

byl mi vyměřen poplatek za překročení bezplatné doby studia na VŠ.

Fakulta udává, že tento poplatek může být snížen nebo prominut ve špatné sociální situaci ovšem vyžaduje to zdokladovat.

Kdo (myšleno jaká instituce) mi může potvrdit, že nemám žádný příjem ze zaměstnání? Na úřadu práce nejsem, protože studuji VŠ.

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: webbiecz*
Datum: 04.02.15 20:27

Nemyslím si, že pojem "špatná životní situace" a "nemám žádný příjem ze zaměstnání protože studuji" jsou nutně jedno a totéž. Špatná životní situace bude zřejmě o tom, že nemáte prostředky a situace je natolik špatná, že ani nemáte možnost si je opatřit. Ne že jste bez příjmu, protože studujete... Když už jste překročil dobu pro bezplatné studium, není už vám právě málo a počítá se s tím, že si nějaký příjem zajistíte, jako konec konců většina ostatních...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.02.15 07:39
avatar

Zdravím, jen tak na okraj... bezplatná doba studia u bakalářeských oborů je většinou 3+1 rok, ´takže tazatelce může být 23 let. Což ano, není málo, ale poplatek za další dobu studia třeba na MU činí 2000,- měsíčně. Mnozí studenti si nevydělají o moc víc, a škola se neptá, kde vzít na šalinu, busy, jídlo, skripta. Představu, že každý vysokoškolák si na skvělé brigádě vydělá sedmičku za měsíc, může mít jen ten, kdo nikdy vejšku nestudoval, případně kdo na skvělou brigádu natrefil a školu má tři dny v týdnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.15 20:29
Čestné podepsane prohlášení nestačí? Jenomže Vy sice nepracujete ale můžete byt z bohate rodiny..tak prohlášení asi nepomůže
doplněno 04.02.15 21:04: Jedině snad cestne prohlášení pisemne
Ohodnoceno: 1x
 
Od: ajaka
Datum: 04.02.15 21:01

Děkuji za Vaše reakce, které mne však moc nepomohly. Neodpovídají totiž na otázku, kdo mi může vydat potvrzení o tom, že nemám žádné příjmy ze zaměstnání.

Datum: 04.02.15 21:38
avatar

Promiňte, ale od vysokoškolačky bych už očekávala určitý náhled.

Neexistující příjem přece nikdo nepotvrdí.

Nemáte-li žádné příjmy, budete muset napsat čestné prohlášení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 05.02.15 21:17

Nikdo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.15 21:15
avatar

Asi by bylo vhodné se zeptat na té fakultě. Tohle přece nemůže žádný úřad vědět. Sociálka by ti možná mohla potvrdit, že od nich nic nepobíráš, finanční úřad, že neplatíš daň z příjmu. Ale to neznamená, že si nějakým způsobem nepřivyděláváš nebo nemáš jiný soukromý příjem. Možná to může řešit čestné prohlášení, ale to ti musí říct na fakultě.

Potvrzení, že od něj nic nepobíráš, ti v podstatě může vydat kdokoli, ale asi by bylo k ničemu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.15 02:17

To že nepovírá sociální dávky není doklad o tom, že je nemajetná, naopak, je to doklad, že je nepotřebuje a tudíž, že na tom není tak špatně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.15 02:16

Většinou se to dokládá tak, že doložíte, že pobíráte sociální dávky, případně i Vaši rodiče. Jinak, to že jste "jen" bez práce pro VŠ zpravidla není dostatečně zoufalá situace. Pokud nemáte práci a přesto musíte prodlužovat studium, je něco špatně.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ruze®
Datum: 07.02.15 21:04
avatar

Nepíšete,kolik vám je let,zda bydlíte u rodičů,jak na tom oni finančně jsou atd.,atd,Pokuď je vám nad 26,tak si již musíte hradit zákonné zdravotní pojištění,pokuď bydlíte s rodiči,tak ti přijdou o daňovou úlevu na studující dítě, nad 26 už nemáte ani slevu žákovskou-studentskou na dojíždění do školy,pokuď tedy dojíždíte...Máme něco podobného v rodině a razí se zde heslo,že nad 26 let studuj,ale za svý,takže dotyční budou muset dostudovat při zaměstnání.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.