Problém s řečí

Od: Datum: 04.02.15 19:12 odpovědí: 3 změna: 04.02.15 19:58

Ahoj, už jsem z toho docela na prášky, není nic horšího, než když máte problém s obyčejným každodenním mluvením, banka, práce, s přáteli... Mám zkrátka problém s mluvením, zní to možná docela bídně a uboze, v tolika letech ( 21 ) ale je to tak. Někdy mám problém ze sebe dostat blbý pozdrav a požadavek u přepážky, nebo běžné vyměňování názorů s kamarádem, to slova mám třeba na jazyku, ale zaseknu se, mám problém to vyslovit, jako kdybych najednou neznal písmena a přitom je znám.. je to opravdu frustrující. Jako malý jsem chodil k logopedovi, moc to nepomohlo, všichni mi pořád říkali, mysli na to co chceš říct a hlavně pomalu, mám ověřené že tahle věc nepomáhá, nikdy to nefungovalo. Nemáte nějakou radu? nebo neznáte někoho s podobnout zkušeností? popř. jak se z toho dostat?

Díky, pěkný večer


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.15 19:39
avatar

Radu nemám jen chci říct,že s Vámi cítím.Jsem starší jak Vy a neumím písmeno ř.Trápí mě to odmalička a je to jen horší.Moje matka nás děti brala jako ,že nám nic není(i když jsem kašlala tak mě okřikla ať to nehraju...)takže chodit k logopedovi by byla ostuda,co by si řekli lidi a tak s bráchou ř neumíme a když se nám posmívají dospělí není to příjemné.

Psychicky pomáhá,že spousta lidí z veřejného života taky neumí mluvit.Takže na to nemyslet,to hodně pomáhá a mluvit doma nahlas(já si třeba povídám s kocourem a trénuju)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.02.15 19:56

Já myslím, že byste i dnes mohl začít chodit k logopedovi. Možná vám v dětství logoped nesedl, tak proč to nezkusit znova. A i logopedie je o tréninku - opakovat slova, těžká slova, sousloví, věty, rozvíjet souvislé vyjadřování.Logoped vám poradí nejlépe.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 04.02.15 19:58
avatar
Na vady řeči,třeba zadrhávání,atpod.pomáhá pravidelné cvičení správného dýchání a to při čtení nahlas,nebo zpěv.U těchto činností si vytvoříte bohatou slovní zásobu a za další i to dýchání.Souvisí to také s nízkým sebevědomím,takže i to trénovat.
Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.