Převod zděděné částky

Od: Datum: 01.02.15 14:25 odpovědí: 6 změna: 02.02.15 16:45

Dobrý den,

dostala jsem tento dopis. Mám tomu rozumět tak,že po převodu peněz na můj účet,mám zrušit účet po zemřelém panu Václavovi? Jelikož dědiců je víc, měli bysme se snad nějak domluvit o zrušení účtu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.02.15 15:42

Dobrý den, rozumím tomu tak, že při dělbě dědictví došlo k dohodě a Vy jste jediná dědička oné pohledávky (jinak by se zřejmě psalo o Vašem podílu na pohledávce).

Vaše rozhodnutí je dáno body 1) až 3). Patrně si necháte peníze převést na svůj stávající účet a ten účet po zemřelém potom zrušíte. Zdravím!

P.S. Pokud jste se při dělení dědictví dohodli jinak, tak třeba Vy převezmete peníze a ty další účastníky děd. řízení z nich vyplatíte (jejich podíl). Ale, to musíte vědět Vy, Jak zní dohoda.

doplněno 01.02.15 21:05:

Jen Vy víte, kolik bylo účastníků děd. řízení, jaká byla dohoda a co je uvedeno v tom písemném vyhotovení, které máte k dispozici. A podle toho se zařídíte, budete kontaktovat ostatní dědice nebo se zeptáte toho notáře. který vše vyřizoval. Ale, zdá se, že je Vám nabídnuta k převodu už jen částka. které odpovídá Vašemu děd. podílu a ostatní dostali stejnou nabídku také. Což si zas můžete u nich ověřit dotazem.

doplněno 02.02.15 15:59:

Pokud znáte celkovou výši pohledávky a počet účastníků děd. řízení, kteří dědili rovným dílem, tak si lehce spočítáte, kolik má činit Váš podíl a jaká částka má být převedena Vám.

Účet se (asi) zruší až po jeho vyčerpání (až si své podíly převedou i ostatní).

doplněno 02.02.15 16:06:

Zajímavé je, že na nemovitosti je dohoda a na hotovosti není. Mělo to být jednoznačně uvedeno.

Takto zvítězí asi rychlejší nebo se normálně dohodnete na dělbě dle počtu účastníků děd. řízení a každý si nechá svůj podíl. Více již k tomu nemám - nevidím na tom nic složitého (chce to dohodu, domluvu a slušnost).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.02.15 16:05

U notáře jsme se dohodli, že budeme dědit stejným dílem a nikde neni psané,že budu vybírat peníze já, tak proto je mi to divné.

Datum: 01.02.15 16:34

Zajděte na pobočku banky

a dohodněte se tam přímo s nimi.

–––– Poznámka: Údaje o bance bylo zbytečné znečitelňovat, pokud jste ponechala další údaje, které ji prozrazují ...

Já bych zkusila admina požádat o smazání obrázku.

Datum: 02.02.15 15:24

Jaké údaje máte na mysli a kterou banku prozrazují? Já tedy z toho žádnou banku nepoznám Ona ta banka stejně neni nijak důležitá.

Datum: 02.02.15 15:59

V dědictví se jednalo o nemovitost,kterou jsme zdědili a domluvili jsme se co dál. Pak jsou peníze na účtu, kde neni nikde uveden způsob převodu. To znamená, že nikdo neví jak a kdo je vybere . Když si nechám převést peníze na můj účet,tak stejně nemohu zděděný účet zrušit,protože je dědiců víc.

doplněno 02.02.15 16:17:

Mě nejde o částku,ale jak zrušit účet, protože jak je psáno v rozhodnutí od notáře ,je možné , že někdo z dědiců může mít o zděděný účet zájem. Takže si odpovím sama, prostě všechny dědice obvolám a domluvíme se. Doufám,že mi pak neřeknou, že to chtěli jinak

Od: ben®
Datum: 02.02.15 16:45

Dobrý den, myslím, že si nemusíte odpovídat sama - psal jsem Vám to jasně (o té dohodě).

Kde je vůle, tak je i řešení. Zdravím!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.