Co vám pomohlo na nízký tlak?

Od: Datum: 01.02.15 13:48 odpovědí: 26 změna: 02.02.15 17:36

Ahoj, bude mi 19 let, mám nízký tlak a hledám, co by mi pomohlo. Na netu se toho dá dočíst hodně ale spíš by mě zajímaly zkušenosti ostatním. Chce se mi pořád spát, jsem unavená hned po probuzení, mám celoročně studené ruce i nohy, často se mi motá hlava až je mi na zvracení a potím se, i když je mi zima. Už jako malé dítě jsem nemohla na houpačku, protože jsem pak zvracela a motala se mi hlava. Tenhle týden jsem byla jak přejetá vlakem, hlava bolela od pondělí až do včerejška. Co vám pomáhá na nízký tlak? Doktorka se mě pokaždé při měření ptá, jestli se mi náhodou často nemotá hlava. Pokaždé říkám že ano, ale ona mi akorát řekne, že nemám dělat prudké pohyby. Díky za jakékoliv rady, např. co jíst, pít atd. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.15 14:20
avatar

Jakobych se viděla! Občas taky omdlít... a tento týden prý byl tlak extrémně nízký. Pomohlo mi najít si chlapa, který mi ten tlak pravidelně zvedá. *smich*

Ne, vážně. Pomáhá pravidelný denní režim (ve stejnou dobu chodit spát a vstávat), znát své meze. Dobrý je pohyb, aspoň svižná chůze. Když už slabost přijde, tak si dřepnout a dát hlavu mezi nohy, doktorka mě taky naučila masáž jednoho bodu na ruce, ale nevím, jak to popsat tak, aby z toho nebyly ještě větší škody...

Co se týče pití, je dobré dát si ráno kafe nebo zelený čaj, prostě kofein. A večer občas trošku červeného vína. Doktorka mi řekla, že ideální by byla třikrát denně štamprle, ale už nevěděla, jak s tím fungovat v praktickém životě. :D A cítím se taky líp od té doby, co neberu HA.

Nízký tlak je dlouhodobý problém. Správný životní styl může pomoct ke zlepšení, ale k úplnému "uzdravení" to trvá hrozně dlouho. Mamka říkala, že se jí doopravdy srovnal tlak až po porodu, ale doteď je na tlak trochu náchlynější. Pokud sebou ale člověk neřízne hlavou o zeď, je to pořád lepší varianta než tlak vysoký. ;)

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 01.02.15 14:22
avatar

Mě od nízkého tlaku nejvíc pomohlo ztloustnutí a zestárnutí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 01.02.15 15:50

Sakra, vyfoukl jste mi odpověď. Tohle přesně jsem chtěla napsat.

*placni*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.15 14:50

pohyb- svižná chůze , šálek dobré kávy , sklenka kvalitního vína a dobrý sex

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.15 15:45

Pomůže začít kouřit a pít alkohol.Hezký den.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.15 15:51
avatar

Hezký den,potíže s nízkým tlakem mám pořád.Nebudu psát co napsala Tlapka.Má pravdu.Já jen něco přidám.Jako dítě jsem zvracela v autě.Z toho jsem vyrostla.Když jsem byla těhotná,odpadávala jsem jako hruška ze stromu.Doktor na GN mi radil dostatečně pít vodu,pohybovat se na čerstvém vzduchu,hodně spát.I pít kávu mi povolil.A to dělám dodnes.Únavu zaháním pobytem na čerstvém vzduchu,spím ve vyvětrané místnosti,třeba i při pootevřeném okně.Cvičení mi pomáhá,aby se prokrvilo každé místo v těle.Ale co mi zaručeně zvedne tlak je: slyšet a vidět v tv nebo přečíst si něco o české politice.To mi nedělá dobře.Vy jste mlaďounká,tak si myslím,že tohle tak nesledujete.No třeba se mylím.Prý se říká,že nízký tlak je lepší než vysoký.Od nízkého tlaku si člověk pomůže sám,ale ti co trpí vysokým tlakem mají horší potíže a musí užívat léky.Takhle jsem to slyšela. D.

doplněno 01.02.15 16:10:

Na tloustnutí bych si dávala pozor.Hlídala bych si váhu.Tlak se otočí z nízkého na vysoký.Přišly by horší potíže.Víc byste se potila,zlenivěla,a z kvalitního sexu by se stala pěkná dřina ;) a to funění :-D

doplněno 01.02.15 16:26:

Co píše Babkazov je taky pravda.Při psaní odpovědi jsem na to nevzpomněla.Při odběru krve mi řekli,že mi chybí železo,jsem chudokrevná.Google poradí v jakých potravinách je železo. D.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.02.15 16:03
avatar

Když mi poprvé doktorka řekla, že mám hodně zvýšený tlak, zadivila jsem se, že jsem ho měla celý život velice nízký. Doktorka pravila, že se toto stává velice často. Ten nízký tlak signalizuje, že tlak není vpořádku a v letech se rád zvrhe ve vysoký. A taky říkala, že kafe a červené víno dělá z lidí nesmyslně alkoholiky a kávové závisláky. Ani jedna věc tlak nezvýší. Kafe podpoří činnost srdce a víno nebo jakýkoliv alkohol rozšíří cévy. Že na nízký tlak není lék. ;) Možná, že byste si měla nechat zkontrolovat krev, jestli nejste chudokrevná. Jestli nemáte dostatek železa.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: zubejda
Datum: 01.02.15 16:32

Krev mi kontrovali asi před 3 měsíci, šla jsem na operaci a nic neříkali, že by něco bylo v nepořádku. Ale kdo ví *nevi*

Datum: 01.02.15 16:48
avatar

Babkazov - s tím železem máte pravdu.Vaše doktorka a můj doktor mají asi odlišné názory.Mně doporučil kávu a jednu sklenku červeného vína.Kávu piju ze zvyku a místo vína raději pivo.S těmi nesmyslnými alkoholiky a kávovými závisláky se mi nechce věřit, že vám to lékařka pravila. Doktor o žádném léku na nízký tlak nemluvil.A teď co by bylo lepší? Dát si sklenku vína nebo piluli (chemii). D.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zubejda
Datum: 01.02.15 16:31

Děkuju moc všem. Kafe ani víno nepřipadá v úvahu, dělá se mi špatně jen co to cítím *smich* Pohybu mám dost, jsem hodně hyperaktivní, nikdy nevydržím sedět na místě déle jak půl hodiny. Díky tomu si mě lidi pletou s anorektičkou, přitom jím všechno co najdu. Máma už mi několikrát vyhorožovala, že dá na ledničku zámek. *frajer* Stejně se divím, že ho mám nízký. Když už u nás někdo nemá tlak v normě, tak ho má vysoký, s nízkým nikdo nebojuje. No nic, zkusím vaše rady kromě kafe a alkoholu a uvidím, třeba to aspoň trochu pomůže. Děkuju *palec*

Datum: 01.02.15 16:37

Máte červené krvinky v normě, neb jsou na spodní hraně

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.15 19:29
avatar

Kolik a jak často vypijete čisté vody? Jakou barvu má moč?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zubejda
Datum: 01.02.15 21:35

Většinou tak litr a půl. Moč je většinou tmavě žlutá.

Datum: 01.02.15 23:15
avatar

Už víte kde je příčina? Hodně málo pijete! Krev je hustá a i proto se vám točí hlava, protože hustá krev špatně proudí, špatně se dostává do mozku a proto je i únava. Dostatečný pitný režim zajistí naředění krve, která bude dobře proudit, která bude mít větší objem a tím se zvýší tlak i zásobování orgánů a mozku kyslíkem. Nebudete unavená, nebude se točit hlava při prudkém pohybu. Nakonec to je vidět i na moči, která je hustá, která v sobě obsahuje hodně škodlivin, které v sobě zadržujete. Moč musí být co nejsvětlejší, nejlepší průhledná.Škodliviny musí z těla ven, ne je v sobě zadržovat. Ráno na ex půl litru vody a pak pijte každou hodinu, kolik jen zvládnete. Na noc opět aspoň litr, budete chodit močit, tělo se tím čistí. Radím pít jen čistou vodu! Nepijte kafe, čaje a vše co má v sobě kofein, nepijte alkoholické nápoje, ani žádné jiné perlivé, to vše dehydruje tělo. Někteří rádci se snažili poradit, ale tím by se to ještě zhoršilo. Když tělo dostatečně zavodníte, bude to dobré.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.02.15 06:56
avatar

Štírku, Ivzez, konečně něco, co má hlavu a patu. A taky logiku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 02.02.15 09:17

A co bylinkové čaje? Kopřivový, z ostropestřce, šalvějový, šípkový, zázvorový, mátový, meduňkový... Já hodím jeden pytlík do litrové termosky a celé dopoledne popíjím teplý čajíček. Odpoledne už jsem většinou líná vařit, tak si natočím vodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.15 17:36
avatar

Tak ty čaje jsem myslel hlavně s obsahem kofeinu, ty by se měly konzumovat v menší míře. Ovšem nejhorší jsou čaje balené z obchodu, i když vyjímky se najdou, viz https://www.stream.cz/adost/1…ene-caje-v-saccich#nejnovejsi

Co se týká česneku - prolisovat s vlažnou vodou, klidně pít celý den, prospěje to zdraví.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 02.02.15 10:16
avatar

Doplním Stirecka, ráno si dejte uváděné množství půl litru TEPLÉ vody, není to takový šok pro tělo, zvláště nyní v zimě. Pokud dáte pár kapek citronu, též si neuškodíte.

Večer vodu v konvici převařte a ráno si ji jenom ohřejte na požadovanou teplotu, aby jste ji měla okamžitě k použití.

K předcházející radě - já osobně bych se bála vypít litr vody na noc, abych v noci nemusela vícekrát vstávat. Ale časy si musí asi každý sám odhadnout. Každý jsme jiný a někomu nevadí jít v noci rozespalý na WC.

Pokud si kávu nedokážete odepřít, tak se naučte k ní servírovat /nebo požadovat/ sklenici vody. Je to zajímavé, ale je to i chutné. V kavárnách se dříve takto káva vždy podávala. Možná, že i dnes v nějakých lepších podnicích, ale bude to asi vyjímka. Ale nechodím tam, tak nevím.

doplněno 02.02.15 10:45:

Kávu beru zpět, nemusíte ji.

Včera jsem si dělala česnečku, protože mám vysoký tlak. A tak jak koukám na ten hrnec se zbytkem, tak jsem si uvědomila, že česnek je zázračná zelenina - koření. On vlastně pomáhá i na nízký tlak. Prostě je to léčivka, která nám ten tlak reguluje, srovnává do normálu. Takže pokud můžete, dejte si v sobotu, nebo v neděli k obědu talíř silné česnečky, s pepřem, kmínem a majoránkou. Určitě Vám neublíží.

Česnek je zdravý, nyní je dobrý na chřipku a jako jedna z mála potravin obsahuje prvek germánium, který je nedostatkový, ale velmi ho potřebujeme na srdce.

Brzy na jaře koupíte nebo natrháte v přírodě, nebo možná máte na zahrádce medvědí česnek. Velmi zdravá rostlinka, je jemnější než česnek ale účinky na zdraví má též. Jenom se musí pro svoje silné účinky používat ve zvyšujícím se dávkování. Začíná se od jednoho-dvou lístků denně a každý den se jeden přidává.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zubejda
Datum: 02.02.15 16:31

Jojo, česnek miluji. Pěstujeme ho na zahradě ve velkém, jím ho kdykoliv můžu. Asi ho začnu jíst v dvojnásobné dávce *smich*

Od: zubejda
Datum: 02.02.15 10:40
Ráno většinou právě noc nepiju, protože se mi šalině dělá špatně. Ale zkusím to nějak přetrpět a vypít to. Děkuju!
Datum: 02.02.15 13:51
avatar

špatně se dělá protože nepijete. Tělo je po noci dehydrované, jen dýcháním se ztratí za noc klidně litr vody , to je zhruba u 70kg člověka 2% ztráta. Dvě procenta ztráty tělesných tekutin ubere zhruba 20% výkonu. Pokud člověk nezkolabuje, nemá k tomu hodně daleko. Takže ráno je pití nejdůležitější. Samozřejmě dodržovat alespoň 30min pauzu mezi jídlem a pitím. Já ráno hned jak vstanu vypiju půl litru studené vody s jedním vymačkaným citronem. Sníží to překyselení žaludku po noci a organismus se zavodní. Člověka to nenutí ani na wc, protože voda zůstane v těle. Večer samozřejmě nevypiju celý litr naráz, půlku cca hodinku před spaním, než jdu spát se vymočím a vypiji další půllitr. Do rána normálně vydržím, ale než jsem si na to zvykl, vzbudilo mě to třeba hned za další hodinku. Přes den ty půllitry nepočítám, ale dělá to cca 4litry teď přes zimu a běžné nemoci se mi vyhýbají, protože škodlivé látky rychle opouští tělo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.15 23:40
avatar

Moč by měla být téměř bezbarvá, hodně světlounká.

Zkuste pít víc vody.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tlak
Datum: 01.02.15 22:22

Když jsem ležel v nemocnici, každé ráno naměřili děsně nízký tlak. Pustili jsme TV a jak tam byl Kalouse, tak se tlak srovnal.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: webbiecz*
Datum: 01.02.15 22:38

Taky mám nízký tlak. Nejvíc se mi osvědčil pravidelný režim - dost spát, pravidelně a dobře jíst a dostatečně pít. K tomu samozřejmě pohyb. Na zvýšení tlaku také funguje zázvor (ale ne každému chutná). Také jsem se dočetla, že je dobré si udělat bílkovinovou snídani - někdy to docela i funguje. Taky docela zabírá vyšší příjem vitamínu C.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.15 23:04

Lepší nízký než vysoký. Vysoký zabíjí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.15 07:26
avatar

ja mel kdysy taky nizky tlak, kdyz jsem si klekl a chtel se postavit tocila se me hlava a na hlave jako bych mel 5 kilovou cihlu, doktorka me poradila pit kavu.coz me nepomohlo.tak me rekla at si dam po štamprli neceho ostrejsiho, od te doby mam tlak 130 na 80 akorat me zachutnala koralka, tak nevim co je lepsi.jestli nizky tlak nebo tvrda játra,,,,,

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.