S kým řešit depresi?

Od: Datum: 30.01.15 22:54 odpovědí: 7 změna: 31.01.15 17:59

Dobrý den, měl jsem nějaké životní zvraty a chtěl před nimi utéct. Prodal jsem byt ve městě a koupil rozpadajícíse domek na vesnici. Měl jsem ideu, že si ho budu postupně opravovat, všechno mi půjde skvěle od ruky a budu mít dost času. Že se budu scházet s kamarády při grilovačkách v parádní pergole, spoustu nových známých, zážitků, atd...Jenže realita je opačná :( Nemám na nic čas, na kamarády, rodinu, koníčky, nic. Místo idilického postupného rekonstruování jsem měl jen další stresy, protože se mi nic nedařilo a žil jsem na věčně špinavém neukliditelném staveništi. Rozhodl jsem se pro refinancování, hypotéku navýšil o milion a přes známého rozjel rekonstrukci ve velkém abych měl o starost míň...Omyl. Teď jsem o milion víc zadlužený a bydlím stále na staveništi, protože mě stavebník vzal na hůl a navíc se narušila i statika domu. Chodím jak dýchající mrtvola bez životní energie, sám jak kůl v plotě, střídám jednu podřadnou práci za druhou, bez partnerky, bez kamarádů, bez motivace nějak z toho bláta vylézt. Myslím, že by mi hodně pomohlo s někým si anonymně dopisovat, někomu se svěřit a vyslechnout radu nebo nějaké povzbuzení. Nevíte o nějakém portálu kde bych si mohl najít virtualního přítele? Předem moc děkuji za odpovědi, psychycké problémy už se podepisují i na mém zdraví (nespavost, příšerné migreny, problémy s páteří a nabaluje se to)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.15 22:59

Ahoj myslím si, že http://www.omegle.com/ je pro tebe jako dělané :) Anonymní chat, jen musíš narazit na tu správnou osobu :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.01.15 23:12

škoda, že to není česky, ale s tím si poradím. Máš to odzkoušené? To si chatuju jen s jednou osobou? A může být odkudkoli?

Datum: 31.01.15 10:15

Nic ve zlém, ale zkuste to a běžte k psychiatrovi - je to zdarma a nemusíte mít doporučení od obvoďáka. Přátel můžete mít na facebooku nebo kdekoli tuny, ale nic z toho vám nepomůže reálně se pohnout dál. Ne že bych si myslel, že jste blázen. Jste jen v problému, kdy je těžký se vymotat a podle mého už za ty roky nevíte čím a kde začít a nejspíš ani už nemáte energii na jakékoli řešení. A první krok bývá nejtěžší, proto si pomoc zasloužíte.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.01.15 12:32
Psychoterapie na zdravotní pojišťovnu je zdarma. Bud skupinova nebo individuální. Psychiatr píše léky, ale je nutna též terapie.

Datum: 31.01.15 13:22

Psychiatra bych zatím vynechala. Jak sám píšete, vaše deprese je reaktivní, vyplývá ze situace, ve které se nacházíte a oblbovat se prášky, to by neřešilo situaci. Doporučuji spíš psychologa, se kterým si nějak nakouskujete tu horu, co jste před sebou navalil. A že není malá! A postupně to budete řešit.

O útěcích na venkov z města už toho bylo napsáno hory. Pokud tam člověk nemá zázemí a práci, je těžké se tam prosadit, když nemáte nic, čím byste byl místním nápomocen. Když vás neznají od dětství a nepřinesete tam nějakou novou hodnotu, např. tím, že máte kombajn, který si mohou půjčovat, nejste zručný řemeslník, kterých je v okolí nedostatek nebo nejste schopný advokát, lékař či někdo, jehož známostí by mohli využívat, těžko se tam prosadíte a získáte přátele, pokud nemáte výjimečně družnou povahu. Většinou je tam jedna, dvě komunity, které tomu vévodí (myslivci, hasiči, rybáři ap.) a ti sdružují většinu dění ve vesnici, + samozřejmě místni hospoda.

Člověk je tvor společenský a to, co popisujete vy, tedy bez zajímavé práce, bez přátel a bez vztahu, to už je spíš deprivace. Není divu, že jste nešťastný. Ono to má své kouzlo si chvíli odpočinout od lidí a léčit si předávkování lidmi z města, ale všeho do času. Pokud tam nemáte nic, co byste s chutí budoval a upnul se k tomu, zvažte, jestli není lepší se toho nějak zbavit a vrátit se do města. Někdy se holt stane, že si člověk ukousne větší krajíc, než jaký může strávit, ale je dobré si uvědomit, co vlastně chcete. Co je pro vás prioritou. Jestli postavit honosný barák za cenu psychického zhroucení, ve kterém stejně budete sám, nebo dát přednost zdraví a štěstí a vrátit se za lidmi, byť o nějaký ten peníz chudší. Aspoň si ale můžete říct, že jste to zkusil, i to má svou cenu, než se užírat tím, jaké lákavé vidiny vás čekaly, kdybyste našel odvahu.

Druhá možnost je si udělat plán, jak to přežijete a pokud se nedá nic dělat, než čekat, tak ze staveniště vypadnete někam do okolí za sportem či kulturou. Všude se něco děje a jakýkoliv výlet mimo ten dům (i když se vám nechce), vás trochu nabije lepší náladou.

Po internetu je řada chatů, hodně jich je vázaných na seznámení (seznamka.cz nebo rande.cz, badoo ap.) Obávám se ale, že vás to hodně zklame, spíše je bezpečnější se seznamovat přes nějaký koníček v diskuzích, které třeba nejsou tak pružné, ale řeknete si tam víc k danému tématu a je o čem mluvit. O problémech můžete mluvit např. v chatu zpovednice.cz (otevírají mezi 13-15 hod. a mezi 20-22 hod.), ale pokud nejste v pohodě a narazíte na někoho, kdo odpovídá na dotaz typu "kolik je hodin?" ve stylu "blbečku, kup si hodinky" nebo "skoč z nejbližšího útesu", může vám být pak ještě hůř. Raději bych doporučovala tedy problémy řešit s odborníkem nebo s přáteli - cizí lidé nejsou motivovaní moc poslouchat dlouhodobě jen trable. Samozřejmě, jakýkoliv problém, a to nejen psychický, můžete řešit i zde a vyjádří se vám k tomu, kdo bude chtít a mít co říci, i když to nebude online.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.01.15 17:50

dejaví pěkně napsáno --souhlasím

Datum: 31.01.15 17:59

Vy jste to vzal za špatný konec. Na tu vesnici jste se měl přestěhovat už s partnerkou a všechno budovat společně. Takhle jste na vše sám. Rozestavěný barák od vás možná hned tak někdo nekoupí, i když zkusit byste to taky mohl, ale asi na tom budete tratit. Ale to byste ve skutečnosti utekl od svého snu. Jak najít cestu ven? V jaké stavu je to staveniště? Máte tam aspoň jednu obývatelnou místnost? Hezkou, kde by bylo útulně? A jak moc spěcháte na to, abyste měl vše hotovo? Protože já znám dost lidí, co stavbu upravují průběžně, jak jim přicházejí peníze a jak to všechno časově zvládají. Upnout se jen na to, že už stavbu budete mít hotovou za měsíc, rok... to je fakt na nervy. Kdybyste si ale dal delší časový horizont, a do toho zabudoval i čas na kamarády, hledání si partnerky a založení rodiny, tak byste to zvládal všechno lépe. Pokud vám to pomůže, tak klidně ulevit si můžete i zde na Poradně.cz. Hodně lidí si váš vzkaz, třeba i ve volné diskusi, přečte a pomůže alespoň písemnou formou.

Máte-li totiž neustále moc práce, tak je jasné, že jednou přijde zlom, kdy to přestanete zvládat. Proto je třeba občas úplně vypnout za cenu, že něco nebude hned dokončené, ale později.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.