Kolik je vysoká cukrovka?

Od: Datum: 30.01.15 21:52 odpovědí: 5 změna: 31.01.15 10:41

Ahoj, babička má cukrovku a pravidelně si píchá inzulín a také se pravidelně měří, ale otázka je kolik je už ta hodně vysoká cukrovka kdy raději zavolat sanitku? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.15 22:12
avatar

hladina cukru je 4 až 5 mmol/ litr krve, normálně do 5,6 mmol/litr krve, lehce zvýšená hladina 5,6 mmol/litr krve až 7 mmol/l krve, ale přes 7 mmol/litr krve je signálem pro nemoc

Více informací na: http://www.celostnimedicina.c…ty-glykemie.htm#ixzz3QLEOQ56x

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.15 02:34

Ano, glykémie nad 7 je signálem pro nemoc, ale ne pro akutní záchranku. Podle hladiny cukru musí hlavně dávkovat inzulin. Pokud je jí špatně, musí si cukr zas změřit a případně si píchnout inzulín rychlého typu (jsou vzorečky, jak spočítat optimální dávku, to jí musí vysvětlit diabetolog). Jen vysoká glykémie není důvod pro sanitku, nedali by jí nejspíš nic jiného než ten stejný inzulín. Důležité je vybalancovat inzulín a cukr tak, aby hladina nebyla dlouhodobě vysoká. Glykémie pod 7 je v jejím věku pořádku, glykémie 17 je vysoká, ale pokud se podaří jí zvládnout inzulínem, sanitka není potřeba. Glykémie nad 25 už bude nejspíš spojená s velkou nevolností, pokud inzulín nezabere a navíc je v moči vysoká hladina ketolátek, je to už problém.

Samozřejmě tohle jsou jen obecné rady, neznám její konkrétní diagnozu, neznám ani typ diabetu, neznám, zda nemá nějaké další komplikace. Tyhle postupy vám musí vysvětlit její diabetolog "na míru".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 31.01.15 03:06

Dobrý den.

Pokud je Vaše babička diabetik, tak jistě tuhle informaci, kterou tady pro ní zjišťujete, ví. Každopádně, abych Vám odpověděl. Hladina glykémie u zdravého člověka se pohybuje 3,6 - 6,3mmol/l. To ale neznamená, že tolik musí mít i Vaše babička! Vaše babička může mít díky své nemoci tuto hodnotu (a pravděpodobně má!) posunutou o několik jednotek nahoru. Klidně může mít třeba i 12mmol/l a je to u ní v naprostém pořádku! Záchrannou službu nevolejte, pokud babička nekolabuje a nemá žádné ztěžující příznaky a hned v pondělí zavolajte jejímu diabetologovi nebo aspoň obvodnímu lékaři, a zeptejte se ho na tuto informaci přímo jeho, protože jen on je její lékař a ví, na jaké hladině si má babička tuto hodnotu udržovat. Ale ještě jednou opakuji, že babička by to měla vědět a pokud to neví, podívejte se doma po propouštěcích zprávách z nemocnice, tam to je uvedeno!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: sos*
Datum: 31.01.15 10:29

Já bych tomu povídání zde nevěřil. Když se babičce udělá špatně, volejte sanitku - viz níže. Ona totiž nemusí mít cukr vysoký, což není nebezpečné, člověk je jen více unavený.Může mít ale naopak hypoglikémii - tedy cukr moc nízký, kdy nemocný upadá až do bezvědomí, je slabý, malátný a stav může skončit smrtí. Proto také každý diabetik má na průkazce upozornění pro své okolí - "V případě nevolnosti nebo bezvědomí mi,prosím,vložte mi několik kostek cukru do koutku úst a okamžitě přivolejte lékařskou pomoc nebo mne co nejrychleji dopravte do nemocnice".

Ono si moc lidí myslí, že nebezpečný je ten cukr vysoký. Ten ale negativně ovlivňuje zdraví dlouhodobě,několik let. Naopak u diabetika cukr pod 5 je průšvih. A k tomu může dojít snadno,třeba málo jídla po inzulínu nebo jídla s menším množstvím sacharidů,větší fyzická námaha než obvykle. Někdo už to má vyzkoušené a třeba před jídlem s převahou zeleniny si dávku inzulínu sníží.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.01.15 10:41
avatar

Diabetes ,kdy si nemocný píchá inzulín je vysoký!A pokud si měří tak dotyčný vidí po měření zda je nízká hladina = rychle se najíst či vzít kostku cukru jako 1.pomoc ,nebo je vysoká hladina a pak si dát větší dávku inzulínu.To platí teda pkd je daný člověk sám schopen posoudit jak na tom je!Takže pokud je Vaše babi normální,nechte to na ní-ona jistě dostala pokyny a vzhledem k léčbě inzulínem by měla mít nějaké skušenosti!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.