Neumím komunikovat

Od: Datum: 30.01.15 18:15 odpovědí: 5 změna: 31.01.15 00:48

Neumím vést takový ten nezávazný rozhovor s cizími lidmi. Vlastně se umím bavit jen s rodinou a kamarády. I když někoho znám třeba od děctví (sousedi na chalupě) tak si s nimi prostě nedokážu jen tak popovídat o ničem. Často z toho pak vznikají takové křečovité situace. Lidé si o mně musí myslet, že jsem psí čumák, i když opak je pravdou. Jsem z toho docela rozmrzelý. Myslel jsem si, že se to věkem trochu spraví, ale už mi je přes 20 a pokrok takřka žádný.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.15 18:54

Tak pokud dokážeš komunikovat s rodinou a přáteli, tak v čem vidíš problém? Já s cizímy tak netchlachám půl dne, řeknu co potřebuju a nashle. Když mi padne do oka popřeju k tomu třeba ještě hezký den, když ho/ji budu chtít poznat, tak se zajde na kafe a samozřejmě to chvílí trvá, než se oba lidi uvolní a otevřou a co se týče sousedů nebo nějakých známích, tak se zeptám sem tam jak se mají a to je vše, nijak to nehrotím, proč taky vždyt to není rodina a ani přátele. A co si lidi o mě myslí, je mi celkem jedno s výjimkou těch, které mám rád, tam mi na tom samozřejmě záleží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 30.01.15 18:58
avatar

Někdo potřebuje štamprlku, někdo lahvinku... Viděls Teorie velkého třesku? Ten Ind byl neschopný mluvit s holkama... pak to šlo i bez chlastu.

Někdy je "mlčeti zlato".. A pokecat "násilím" s každým - to není to pravé ořechové. Mluvit umíš, na otázku odpovíš, na pozdrav také ... na ty bláboly si počkej na důchodový věk :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.15 19:39

Nj,  takle nějak vznikají sociální fóbie. Ještě jsi mladý, takže se na tom dá určitě pracovat, ale musíš být přístupný pomoci. Osobně bych navštívil psychologa (nezaměňovat s psychiatrem !) a podělil bych se o svůj problém. Určitě společně vymyslíte řešení, které bude vyhovovat. Hodně štěstí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 30.01.15 23:05

Taky si myslím, že bys měl navštívit nějakého odborníka přes psychologii. A párkrát zajít na psychoterapii. Kdybys byl spokojený, tak bys to neřešil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.15 00:48
avatar

O komunikaci musí stát vždy obě strany. Naslouchejte těm druhým, jistě se najde mnoho témat, ke kterému máte i Vy co říci. Nebojte se rozpovídat, ale začátek Vaší komunikace by měl vycházet z toho, o čem hovoří druhá strana. Abyste dal najevo svůj zájem, popřípadě znalosti. Pak se snažte zavést řeč směrem, v kterém se cítíte uvolněný zase Vy a snažte se najít vždy téma zajímavé, nebo zábavné. Chce to prostě trénovat a o komunikaci se snažit. I když se něco pokazí, můžete se z toho poučit a příště se toho vyvarovat...

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.