Dcera - přijímačky

Od: Datum: 29.01.15 19:43 odpovědí: 5 změna: 30.01.15 06:51

Dobrý den, pokud se dcera9.třída nedostane na žádnou školu, co potom? Může opakovat devátou třídu? nebo to už možné není a bude muset jít na jakoukoliv jinou střední, učnák, kde bude volno? děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.15 19:52
avatar
Tam kde bude volno , nebo muze jit na urad prace.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: erer
Datum: 29.01.15 20:16

Skutečně? a kdo ji přiřadí volnou školu?

Od:
Datum: 29.01.15 20:33

Krajský úřad vyhlásí školy, které budou dělat další kola přijímacího řízení. Míst bude určitě dostatek, bude jen na vás, kterou školu si vyberete. Sice to asi nebude vámi vysněná škola, ale určitě si vhodnou zvolíte. A nakonec se můžete pokusit v září přestoupit na vysněnou školu, neboť obvykle všichni uchazeči nenastoupí a jedno místo by se mohlo najít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.15 20:51
avatar

Proč stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. Škol a učilišť je tolik, že se doslova perou o každého studenta. Navíc je docela obvyklé, že studenti přechází z jedné školy na druhou a to i v průběhu roku. Takže jedna spolužačka mého syna za poslední půlrok přešla snad čtyřikrát.

Takže z tohoto hlediska nevidím důvod, proč nejít na střední...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.01.15 06:51
avatar

Ale no tak, snad není dcera tak neschopná. Měla byste jí víc věřit, že pro to něco udělá a že se dostane. Dneska se školy a učiliště perou o každou dušičku a jsou rády za každého nového učně či studenta.

Příklad, který je pravdivý: na škole začalo 25 žáků. V prváku! Je pololetí a 7 už je pryč. Některé to nebavilo, přešli do učení, či vůbec na pracák. Další zjistili, že v jiném městě je výuka jim bližší. Ve třídě zůstalo 18 žáků, což je nejnižší možný počet. Odejde-li ještě jeden, ročník tím končí. *bum* A co ti ostatní?

Tak nehledejte bubáky tam, kde nejsou. Dcera to určitě zvládne. A kdyby, nedej bůh ne, hledejte po okolí školy se stejným zaměřením, které ještě nejsou naplněné. Určitě se někam dostane. Držím jí palce. Jaga.

A projevte jí víc důvěry, je to potřeba. Daleko lepší je, když rodiče řeknou: "Věřím ti, že se tam dostaneš, jsi šikovná holka," než "jsi husa a stejně to neuděláš". Váš přístup k ní je důležitější, než si vůbec myslíte!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.