Odpočet na manžela - manželku

Od: Datum: 29.01.15 17:32 odpovědí: 2 změna: 31.01.15 06:56
avatar

Zdravím .. jak se vypočítává ... respektive jaké období se bere do ročního vyůčtování, když chcete mít úlevu na manžela/ manželku při ročním vyúčtování daně?

Je to období rok 2014, ale které mzdy se berou do výpočtu?

Logicky odpovíte leden až prosinec ... ale berete to co jste v lednu vydělali nebo obdrželi? Protože obdrželi jste to co jste svým výkonem vydělali za prosinec, ale příjem je to v lednu. ( tak se to posuzuje na sociálce).

Tedy příjem 2014 činí to co jste měli ve výplatním sáčku leden až prosinec ( ale odpracovali jste si to v prosinci 2013 až listopadu 2014), NEBO je to co co jste odpracovali leden - prosinec, ale ve výplatním sáčku, jste to do ruky dostali až v únoru 2014 a poslední v lednu 2015?

Pokud mě chápete: výdělek co jste si odporacovali leden - prosinec NEBO to co byl váš přijem ( obdržené příjmy) v lednu - prosinci?

Otazka dvě: jde o hrubý nebo čistý příjem? ( myslím, že asi hruby to bude )

Předem děkuji za info

doplněno 29.01.15 22:02:

jde jen o mzdu ..

pro mě je to stežejní, protože pokud se to počítá jedním způsobem tak to vyjde a pokud druhým, tak to nevyjde ( ten odpočet při částce do 68.000 )


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.15 17:55
avatar

Jedno vím, jedná se o hrubý příjem. Takže i kdyby manželka vydělala na obratu milion, ale náklady by měla 999.999 Kč, takže ve výsledku výdělek korunu, tak pro odpočet se bere ten milion. Takže nárok na odpočet není. A příjem bych brala od ledna do prosince roku 2014. To, co skutečně za ten rok obdržela.

doplněno 29.01.15 18:01:

Hm, zase na druhou stranu přemýšlím... do příjmů, když se vede podvojné účetnictví, patří i to, co podnikatel fyzicky nedostal, ale vystavil fakturu. Tak asi bude záležet, jaké vede paní účetnictví. Anebo tu pletu hrušky s bramborami. To je taky možné, abych byla sebekritická. Asi tak, při daňové evidenci jsou to příjmy, co skutečně přetekly na účet.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: webbiecz*
Datum: 29.01.15 18:26

1. hmm, zajímavá otázka. Já bych to počítala ze mzdy leden až prosinec (tedy vyplacená únor až leden). ALe jestli je to správně nevím

2. jedná se o hrubý příjem

3. sice nebyla položená otázka, ale pozor na to, že se nejedná jen o mzdu ze zaměstnání, ale počítají se do tohoto příjmu i další věci - mateřská, nemocenská, výživné na manželku, dědictví, atd...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.