Jak bych mohl pomoct naší matce?

Od: Datum: 29.01.15 15:16 odpovědí: 3 změna: 29.01.15 20:39

Dobrý den, já bych potřeboval poradit, jak můžu pomoct družce mého otce. Ona není naše vlastní matka, ale poslední roky se o nás starala. Přes sedm let. Ona je dost hodná, akorát jsme se nikdy úplně nesblížili, protože jsme nechtěli. Teda ségra a já. Myjsme žárlili na otce, že ji má rád a navíc babička s dědou na ní pořád něco měli. Ale pečovala o nás jako vlastní. Otec ale se k ní nechová poslední rok vůbec pěkně a poslední dobou je to fakt jako brutus, je mi jí líto. On si asi někoho našel, tak mu na ní všechno vadí. Ať udělá co udělá, všechno je špatně. Otec furt nadává ségře, že se fláká, nic doma neudělá, nechává svítit světla, vyžírá ledničku, neuklízí a tak. Máti jí ale nesmí nic říct. Natož aby na ni zvýšila hlas. A ségra si to přitom fest zaslouží. Ale matka jí nesmí říct už vůbec nic. Teď jí řekla, že by bylo dobře, aby tolik netopila, protože bude velký účet za plyn. Měla pravdu, doma bylo vedro, muselo se větrat. A řekla to klidně. Ségra si na ni klidně otevřela hubu,slyšel to otec, přišel do kuchyně a místo ségry začal nadávat matce. Že co se jí zase nelíbí, že pořád na Líbě něco má. Ona se s ním nehádala, uklízela v ledničce a přitom jí vypadl talíř, který tam někdo nechal blbě uložený. Rozbil se a otec jí hrozně sprostě se posmíval. Já jsem seděl u stolu a byl bych mu jednu dal,kdyby se tak bavil se mnou a docela mě štvalo, že tak mluví s ní. Teď nad tím přemýšlím a chtěl bych, aby se měla dobře.U nás to nebude, tak jinde. Otec má dost peněz, ale ona si musí platit své jídlo. Je totiž teď dlouhodobě nemocná a potřebuje jiné potraviny, než my. Poctivě mu dává ze svého na všechny výdaje s bydlením a ze zbytku se musí uživit i si zaplatit léky. Když jí to nevyjde, otec jí "půjčí" a musí mu to splácet z dávek. Nic jí nekoupí, ničím jí neudělá radost. Já to všechno vidím až teďka, když se k ní chová tímto způsobem, že jsme jí vlastně nic, co nám dala, nevrátili. Ona nám nic nevyčítá, pořád dělá, co dřív,stará se, vaří, pere.A za to vše má jen držkovou od otce a od ségry a já nemluvím moc s nikým doma, tak ani s ní. Nejradši bych byl, kdyby šla někam žít posvém, ne že bych ji tady nechtěl, chyběla by mi, alevidím, že tady se bude prostě mít špatně. Ale ona vůbec nikohonemá, teď nemá ani peníze, protože marodí a pak jí budoustrhávat peníze z platu, protože má kvůli bratrovi exekuci. Byla mu ručit, on to neplatil, její příjem na splátky nestačil a otec řekl, že za žádného grázla on nic platit nebude,tak jí nepomohl. Když odejde, nevím, kde bude bydlet. Když sotcem začala žít, přinesl přes tři statisíc a dala je na opravu našeho domu. Ty už jí nikdo nevrátí. Mohl jí je otec dát tehdy, aby zaplatila dluh pobratrovi. Tak jí je nedá ani při odchodu. Je mi jí líto, jeto tak, že byla celý život moc hodná a vrátilo se jí to ve zlém. Teď kolikrát si tady musí připadat jako služka. Můžu jí nějakpomoct? Není nějaká organizace, co se tímto zabývá?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.15 15:34
avatar

Dobrý den. Víte, to je těžké. Nemůžete řešit život za tu paní. Otázkou je, jestli by o nějakou pomoc stála, nebo si prostě zvykla žít vedle Vašeho otce a bere ho takového, jaký je. Ale Vy pro ní můžete udělat to, že s ní budete komunikovat a budete ji dávat najevo svoji podporu. Dejte ji najevo, že si jí vážíte a záleží Vám na ní. To jí psychicky určitě hodně pomůže a povzbudí. Pokud budete mít příležitost, zeptejte se jí, zda se jí takový život líbí a zda sama netouží po změně. Pokud by chtěla od otce sama odejít, třeba byste jí mohl být nápomocen při hledání bydlení, cenově přijatelného pro ni a dle svých možností se jí snažit pomoci oplatit vše to dobré, co vám všem dávala ona celý ten čas. Záleží na tom, kolik je Vám let a jaké jsou Vaše možnosti samozřejmě. Ale jinak žije ta paní s Vaším otcem dobrovolně..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.01.15 15:39
avatar

Zvláštní otázka... A ještě zvlastneji napsaná, jakoby to psala družka, ne druhuv syn. Chcete jí pomoci? Tak ji vraťte peníze, které vložila do vašeho domu. Byla hloupá, ze to takto udělala. Nechava se vykoristovat jak otcem, tak i vámi dětmi. Ze se nestydite se k ni takto chovat. Nicméně za své chyby si většinou muže každý sám. A stejně mi to připadá, ze byste se družky svého otce nejraději zbavili, ale aby to vypadalo tak, ze ji vlastně cinite dobře...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.01.15 18:13
avatar
Pokud vám na ni záleží, promluvte s ni. Zkuste jí podpořit, ze vidíte tu nespravedlnost a že je vám to líto. Určitě bude rada ze aspoň někdo ocení jeji snahy to vám vyhovět. Taky bych jí naznačila ze by se možná měla líp, kdyby svůj život změnila.
Pokusila bych se promluvit i s otcem. Ze de mi jeho chování nezdá fér...
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.