Necítím v křesťanském sboru lásku ani radost

Od: Datum: 28.01.15 22:35 odpovědí: 28 změna: 20.06.15 14:04

Kamarádka mne přemlouvá do křesťanského sboru a vysvětluje, jak se mám v životě chovat, čeho se vyvarovat, co striktně dodržovat a mám pocit, že vnitřní pocit lásky a radosti necítím, spíše nucecené zákonictví.Když ji říkám, že se bez rodiny cítím osamělá. Tak se neumí vžít do mé situace a řekne najdi si modlitbu a přijď na shromáždění. Když jsem tam byla, vnitřní pocit osamělosti jsem měla stejně. Všichni se s rodinou rozprchnou domů a nikdo mi nerozumí. Když jsem řekla ve sboru tento problém, tak mi bylo řečeno, že se asi málo modlím a nechodím často na shromáždění. Co tam chybí je naslouchání druhému a to nedokáže ani moje kamarádka.Proč se mne nezeptá jak se cítím a jen mele dokola naučené fráze "haleluja"?Kde je ten cit a láska. Myslím si, že by milující partner dodal větší radost a štěstí než 100x přemodlený křesťanský sbor o lásce, kterou stejně ze srdce u nich necítím. A hledat vztah mi zakazují a berou za něco nečistého. To bych musela mít rande s mužem asi potají,ale oni přitom už své manželé mají a svobodná už nic nesmí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.15 22:40

Honem pryč od toho, víra je fikce, která se dříve či později rozplyne v kruté realitě. Je lépe se postavit na vlastní nohy a nespoléhat pořád na něco, na někoho.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.01.15 22:43
avatar

A proč si necháte diktovat, co máte v životě dělat? Chcete si najít partnera? Tak ho hledejte a neohlížejte se na kamarádku a její "křesťanský sbor". Jinou radu pro vás nemám. Modlitba vám ženicha nepřičaruje, bohužel. Co pro sebe neuděláte sama, nebudete mít. Ale tak je to se vším v životě.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 28.01.15 22:51
avatar

Kamoskou se nenech do niceho vnutit pokud to opravdu necitis.Techto panbickaru mam plne zuby.Priklad.Mam kamosku a ta zase jinou prave take panbickarku, ktera kazde nedele s rodinou do kostela, modlit se a pritom?Pritom to byl clovek, kterej zavidel i nos mezi ocima, pomlouvala kde koho a me nejak neslo dohromady to jejk chozeni do kostelu a jeji chovania takovych lidi znam dalsi a dalsi a tak me to nejak v zivote utvrdilo v tom, ze tyhle posahance nemusim.Tvari se, ze jsou v necem lepsi jen proto, ze se porad modli a pritom..Nejsou vsichni stejni,ale ta tva kamoska mi prijde stejnej posahanec..Presne jak pises, na vsechno mas mit modlitbu a pritom se te ani obycejne lidsky nezepta co te trapi a popremyslet jak ti pomoci.Mam super zazitek z nemocnice, kde jsem byla tehdy s nasim mesicnim ditetem.Vedle na posteli byla4 leta holcicka s tetou jejiz rodina se v pokoji porad modlilia, ja to tolerovala, snazila se byt mila a modlili se dlouho do vecera az me to uz docela zacalo obtezovat..Pak se domodlili, rozloucili se s malou, teta tam zustala a rekli obema dobrou noc,ale tot si tatka uvedomil, ze muj malej obcas v noci breci jak uz to u miminek byva.Podival se na meho maeho a naprosto bezohledne aniz si uvedomil, ze to slysim prohlasil,..no jo, ale ON bude malou rusit..a zatvaril se tak, ze ma nadzvedl vzteky z postele.Ja tam ty paka tolerovala atd a oni, absolutni bezohlednost vuci druhym..Dalsi den se zase modlili a ja je nechala z pokoje vyhodit..Fakt tyhle panbickare a zloduchy nemusim,ale vse je o lidech..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 28.01.15 22:54
avatar

Dobrý den, tady si také počtete zřejmě na stejné téma (a Váš opakovaný dotaz). Zdravím!

https://www.poradte.cz/spolec…ory-nuti-na-schromazdeni.html

doplněno 29.01.15 09:24:

jmlc - citace z prvního dotazu viz odkaz (a také pod stejným nickem): "Jsem katolického vyznání a chodím občas do kostela, jak se mi to časově hodí, to je ok. Mám kamarádku, která mne přivedla do sboru Adventistů a potom do druhého sboru Dobrá zpráva."

doplněno 29.01.15 09:30:

jmlc - asi tak. A rada: "Už tam nelez." stejně nebude vyslyšena. Zdá se, že tazatelka je již lapena.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.15 22:55
avatar

Řidte se svým vlastním rozumem a nenechte se ovlivňovat kamarádkou. Pokud jí se tam líbí chodit, tak ať si tam chodí. Ale Vám ať nemotá hlavu ničím, co sama cítíte jinak. Myslím, že to, jak se máte v životě chovat, Vám vysvětlili dostatečně rodiče, kteří Vás vychovávali od malička. Mějte víru sama v sebe a modlitby nechte těm, kteří se modlit chtějí a přináší jim to uspokojení. Držte se od tohoto dál, je jasné, že Vy se v tomto nanajdete...Nemá smysl se nechat do něčeho tlačit, když na tom Vy sama vidíte jen samá negativa a máte o tom pochybnosti..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.01.15 23:27
avatar

Růženko, víra je v srdci a né v kostele. A lidé se nedělí na věřící a nevěřící ale na dobré a zlé. Ale každému co jeho jest.

A sbor přináší radost zpěvem. Jestli ráda zpíváte...jděte a zpívejte, protože vás to baví a dělá radost. Mě z mého bolu pomůže , když pomůžu někomu jinému. Jsem potřebná a to mě vyvede ze smutku. Myslím na toho druhého a můj bol se zdá v tu chvíli menší. Hlavu vzhůru děvče , bude líp. Nepozná sladké kdo neokusil hořkého

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.01.15 23:29
avatar

- pokud nejste věřící, nemůžete ! v křesťanském sboru ani žádnou radost cítit - proč byste taky měla? Musíte cit a lásku hledat jinde. Jak to myslíte, že nemáte rodinu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.15 07:59
avatar

Vaše otázky mají jeden společný problém. Chybí v nich víra. Chybí v nich Bůh. Církve a sbory berete jako zájmová sdružení, kroužek. Tak to nemá být. Pravě tam se schází lidé, kteří věří v Boha, jenom přístup k němu mají odlišný. Pokud jste se s Bohem, ve své duši, nesetkala, příjdou vám všechna taková a podobná shromáždění nesmyslná a nebude vám v nich dobře. Najdete-li však Boha, budete v něho věřit i bez kostela, modlitebny, mešity, sboru, kléru.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: jmlc®
Datum: 29.01.15 08:50
avatar

Ruza - můžu se vás zeptat, jaká církev to je? Děkuji.

doplněno 29.01.15 09:28:

Díky bene - to jsem přehlédl - není to tedy církev, ale sekta.

To vlastně říká vše.

doplněno 29.01.15 09:34:

No nechci se dotknout dalších přispěvatelů nebo rozvířit vody... Jako církev je to uznáno, ale podle mého názoru si tito fanatici můžou podat ruce s Jehovisty... Vyberou si z Písma svatého část, kterou nějak pochopí a snaží se ji narvat ostatním jako jistou pravdu.

Oproti Jehovistům mají i aktivity dobré a záslužné. Přechod od katolické církve k nim však nevidím jako "krok vpřed". V každém případě - pokud se tazatelka necítí ve společenství dobře, může najít jiné, s podobnou aktivitou. Může to být i společenství nekřesťanské...resp. bez náboženského vyznání.

doplněno 29.01.15 10:57:

Ruza - já se ptal na církev - ne název sboru. Nicméně pokud máte tu sílu a jste ještě trochu samostatná, zkuste chvíli žít život podle základních pravidel a bez daného "sboru". - Jestli chcete pomáhat, jsou jiné možnosti. Jestli se chcete modlit, jsou i jiná místa. Příspěvek nade mnou je přesný - zkuste se nad tím zamyslet.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ruza
Datum: 29.01.15 10:32

Je to společenství "Všichni se v nebi radují"

Od: asd1
Datum: 29.01.15 11:05

Církev je jen využítí víry ve svůj prospěch. Sekty jsou vyšší úroveň, tak už jde o výrazné zpracování psychiky a vytvoření "ovce" a využítí maxima. To shromáždění má blízko k sektě = utéct co nejdál. Kamarádku odkaž ať si tam chodí když chce, ale ať ti to nevnucuje.

Hledej společnost lidí tobě blízkých, tam spíš najdeš partnera a přjde i ta rodina. Sport, kultura atd., těchmožností je spousta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buchbuch
Datum: 29.01.15 11:25
Nebylo by lepší se na ten "sbor" prostě vykašlat? ;) Proč by Vás Bůh trápil takto?! Toto není Vaše cesta!Stromy,oblaka,hvězdy,zvířata,lidé do "sboru" nechodí a Bůh jim dává možnost žít.Není náhodou ten Bůh úplně v něčem jiném? ;) Já myslím,podle toho co píšete,že již víte... Já Vám ze zkušenosti řeknu,že Boha nezajímá kolikrát se modlíte a jak.Nezajímají ho kostely ani theologie.Není to bytost mimo nás samých.Zajímáte ho Vy sama.Ví o vašich přáních dřív než je prožijete,ví o vašich bolestech a stýskání... Každý Váš nádech je modlitbou,každé mrknutí oka,každá slza,každý smích,každý Váš skutek je modlitbou.myslete na Něho,pokud chcete,ale nezavírejte,NIKDY,nezavírejte oči před tím co cítíte.To je vaše cesta.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.01.15 12:25
avatar

ruza: Nechápu proč zakládáš zcela zbytečně novou otázku (diskuzi) na stejné téma které jsi už dříve založila (Z6). Včera večer jsi to neznámo proč aktualizovala když i přes to tu vidím dnes od tebe nové stejné téma s pouze trochu pozměněným předmětem. Už jsem tam přispěl a tak nehodlám totéž opakovat i zde. :(

Nevím ale připadá mi, že asi nejsi věříci a ve víře nebo přímo v křesťanství hledáš pouze nějaké společenské nebo možná i kulturní vyžití. Víra je od slova věřit a když o něčem nejsi přesvědčená, že je to tak a ne jinak tak to rozhodně víra není a příliš nemá význam za těchto okolnosti se považovat za věřícího člověka. Křesťanství rozhodně není o tom přizpůsobovat si ho tak jak se to komu líbí nebo jak by chtěl aby to křesťanství bylo. Je to především o víře v to co to křesťanství učí a přizpůsobení svého života podle toho nebo alespoň upřímná snaha o to. Bez toho to nemá příliš smysl. Měla by jsi si sama sobě položít otázku jestli chceš být věřící a jestli jsi to ochotná brát vážně. Nemám většinou nic proti různým křesťanským církvím, ale bylo by asi dobré držet se pouze jedné ke které máš nejblíže a nepřecházet od jedné k druhé podle toho kam si tě zrovna někdo bude chtít přivést, protože takto si můžeš nadělát v hlavě docela dobrý zmatek. Každá křesťanská církev to křesťanství bere trochu jinak podle toho jak co chápe. Pokud chceš být křesťankou tak by bylo dobré se o to vážně zajímat a snažít se o tom něco dovědět a pozjišťovat. Dobré je např. přečíst si bibli a popřemýšlet nad tím co je tam napsané nebo si i najít někoho kdo se v tom vyzná (např. kněz) a domluvit se s ním na setkávání se za účelem pridiskutování otázek které příliš nechápeš. V současné době je docela dost různých prostředků jak křesťanství blíže poznat.


doplněno 02.02.15 22:05:

http://www.katolalfa.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.15 19:17
avatar

Růži, je vidět, že vás to trápí, tak se zeptám. Věříte Boha? Hledáte ho? Hledáte ho mezi věřícími lidmi? Nebo hledáte jen laskavou společnost, protože si myslíte, že věřící jsou láskyplní? Myslíte si, že mezi věřícími budete v bezpečí? ;) Víru do vás nikdo nemůže vložit. Buď On volá a vy neslyšíte nebo On nebude slyšet vás, když Ho budete volat. Jak to máte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.15 14:41
avatar

někdy v těchto dnech jsem slyšela v nějakém (patrně pokleslém) pořadu vyjádření, že "každý, kdo věří v Boha je nesvéprávný " - takže asi tak.

doplněno 17.06.15 15:05:

- pravda - i kdyby bylo Boha, k čemu je nám vlastně dnes dobrý !? - pokud potřebuju nějakou "útěchu" - tak raději navštívím psychiatra.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pravda
Datum: 17.06.15 15:01

V Bibli je zase napsáno: "...jen blázen říká v srdci svém, že není Boha..."

Ohodnoceno: 1x
 
Od: qt
Datum: 17.06.15 15:06

V Bibli, tzn. v souboru křesťanské mytologie sepsané lidmi.

Spousta dětí má imaginární přátele. Některým to holt zůstane a mají imaginárního kamaráda i v dospělosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravda
Datum: 17.06.15 15:47

Tak samozřejmě, Bible byla napsána pro lidi, tak ji nemohla psát zvířátka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 17.06.15 15:30

Tak proč mězi ně lezeš? Najdi si lepší kamarády.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 07:11
avatar

Je s podivem, jak Ruža tolikrát řeší totéž a vůbec nereaguje. Nedoplňuje, neptá se, neargumentuje. Ani nevíme, jesti si alespoň přečte, co napíšeme. Jen si mele svou! Je to smutné! Mohli jsme ji pomoci prohlédnout a najít svou cestu, bez licoměrných lidí. *zed*

doplněno 18.06.15 08:00:

jmlc, někdy to fakt tak vypadá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 18.06.15 07:41
avatar

Tyto dotazy mi připadají stejné jako ten tydýt nacista nebo pokusy jednoho pokecat o sexu před 15tým rokem... Sem tam by mne zajímalo, jestli to není z jedné IP adresy. Takové testování lidí, reakce pro jeho zábavu...

Jednou mladá slečna, jednou klučina, jednou nacionalista.. přitom stále jeden schizofrenik :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 18.06.15 11:50

Vy taky nereagujete na všechno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 15:46
avatar

nikc Ne na všechno, ale jednou za čas a nejen reagovat, ale oponovat, vysvětlovat, ptát se. V otázkách je naléhavost a bez odezvy to vypadá jako veliký nezájem. Žádné hledání východiska, žádné hledání řešení. Je to podivné.

doplněno 20.06.15 07:41:

Nikc ta vaše odpověď ze včerka, ta se mi líbí. Ta vysvětluje. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 19.06.15 20:37

Já si myslím, že je Růža ve svém vlastním světě a chce se jen vypovídat. Měla jsem v práci kolegyni, která měla vždy svojí hlavu a neovlivňovali ji jiní lidé. Nedalo se s ní diskutovat, protože měla pravdu jen ona. Říkali jsme jí v práci generál. A skoro nikdo s ní nechtěl pracovat. Ale proč sem Růža vkládá stále tu samou otázku ví asi jen ona sama. Může to být i nějaká nemoc nebo úchylka. Jsou různé úchylky. Možná potřebuje "vymýt", vyčistit mozek psychoterapií. Protože jí někdo blízký vymýval mozek v tom negativním smyslu. Taky jsem to zažila. Vím co to je vymývání mozků v rodině a pak psychoterapií, vkládání toho pozitivního do mozku. Otec sadistický úchyl, co mi denodenně vymýval mozek nadávkama, dělal to tajně, když nebyla máma ani sestra doma a pak psychoterapie. Taky by normální člověk nepochopil, proč má někdo potřebu permanentně druhého ponižovat celých 18 let. Náš mozek je jako pevný disk. Co se do něj uloží, podle toho se chováme a jednáme. A náboženství, víra je také vymývání mozků. Myslím, že ta holka za to nemůže. Potřebuje dobrého psychoterapeuta. To je můj názor a spekulace.

Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 18.06.15 17:23
avatar

Růženko-a skrze co tam chodíte? Skrze Boha nebo skrze to co jste očekávala od sboru-lásku pochoppení a radost?Pkd to druhé tak bych tam nechodil a pokud skrze to že cítím tu potřebu se takto "setkávat s Bohem" pak bych tam samozřejmě chodil-ale bez nějakého bratříčkování!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.15 17:40

Pozor na tyto víry! Dokáží člověka pohltit tak, že se z něj stane úplně jiný jedinec. Znám ze svého okolí, jak dokázali zblbnout Jehovisti pána, jehož syn se k nim dal. On byl zásadně proti, ale snažil se podle jeho vlastních slov než začal jednat pochopit jak to tam dělají, že dokaží obrátit člověka naruby. Navštívil několik jejich setkání a byl jejich. Dnes na něj jen nevěřícně hledím. *ee*

doplněno 18.06.15 17:50:

Každý člověk je jiný a přemlouvání nebo vysvětlování jak se mám chovat od kamarádky je přinejmenším zvláštní...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.15 11:26
avatar

- a co konvertovat třeba k muslimům? - dnes by to už mělo být docela snadné !

doplněno 20.06.15 13:48:

- tojerada - to není rada, ale posměšek, protože nemám ráda věřící a evidentně "chudé duchem" ..

doplněno 20.06.15 14:04:

tojerada - máte pravdu - ale co radit v tomto konkrétním případě? - přečtěte si tu diskuzi pořádně !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tojerada
Datum: 20.06.15 13:40

zase rada nad zlato...:-D

doplněno 20.06.15 14:03:

než poradit, neporadit, jen proto, že věřící nemám ráda, tak raději neradit...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.