Pojištění česká pošta

Od: Datum: 28.01.15 21:32 odpovědí: 6 změna: 29.01.15 12:33

Dobrý den,

budu odesílat balík - telefon, českou poštou. Chtěl bych si ho pojistit na 5 000,-Kč. V tom případě kolik potom bude stát celkové poštovné? Díval jsem se na internet ale nic moc jsem nevykoumal, na poště jsem se ptát nebyl, jde mi to abych se na cenně poštovného ještě domluvil s adresátem.

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.15 21:40

Nedavno jsem posílal ebook čtečku, jistil na 3000.- a platil cca 120.- poštovné.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.01.15 22:11

Nutno říci, že velmi mnoho lidí má v otázce poštovného chaos a pokud se neorientuje, nebo neseznámí se řádně s kalkulátorem zásilek, tak si často neporadí- a abych zbytečně to nedramatizoval - tak radím tuto základní poučku :

Vemte cennou věc - telefon, např. hodnota 5000,-Kč, řádně ho zabalte, označte balíkovými nápisy ( odesílatel a adresát), pod odesílatelem napište : cena - 5000,-Kč , toto zopakujte na podacím lístku a jděte na poštu. Tam oznamte že chcete zásilku podat jako cenný balík !, a zaplatíte poštovné cca do 80,-Kč - přesněji 78,-Kč ! Tím máte balík pojištěn na částku 5000,-Kč a předesílám, že se musí jednat o balík do 2 kg. Těžší balík s tímto pojištěním má pak vyšší poštovné... Důležité je, aby jste neuváděl dnes "moderní" názvy poštovní zásilky - jako balík do ruky, balík express, balík na poštu, a pod. - to jsou jen chytačky na peníze ! Pokud nechcete věřit sanyovi, můžete si to spočítat v kalkulátoru zasilek České pošty a jednat dle svého uvážení. Doplním, že hodnota pojištění se dá zpoplatňovat tuším takto : do 500,-Kč, do 5000,-Kč, do 30 000,-Kč hodnoty balíku a pod. Rozdíl mezi cenou 5000 a 30000,-Kč je tuším asi 12,-Kč, tedy u té poslední verze by poštovné vašeho "předraženého" telefonu stálo asi 90,- Kč.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 29.01.15 10:39

"Balík do ruky" apod. není moderní název, ale název zcela jiné služby, která má určité parametry a také svou cenu. Oproti běžnému cennému balíku do 50000 Kč udané ceny nabízí určité výhody, za které si pochopitelně připlatíte.

Od: balikdoruky
Datum: 29.01.15 11:55

Nejlevnější doporučené doručení (při jisté váze) je doporučený balíček. Pojištěn asi 580 Kč. Cenný balík je dražší, pojištění lze sjednat. Nejdražší je balík do ruky. Má své výhody pro poštu. Je nejdražší. Pro mne výhoda procházka. Vždy najdu lístek ať si dojdu na poštu.

Datum: 29.01.15 12:24

Kdyby to vyšlo ještě rozměrově.tak možno zkusit cenné psaní. Na to si ale musíte předem na poště zakoupit jejich speciální obálku ze silného plastu a do té vložit zásilku.

Od: buss®
Datum: 29.01.15 12:33

S adresátem se domluvíte, že uhradí cenu + poštovné. Jdete na poštu, požádáte aby vám zásilku zvážili a co bude poštovné + pojištění stát, připočítáte cenu a částku vypíšete. Částku si lze nechat zaslat na bankovní účet. https://www.ceskaposta.cz/sluzby/baliky vyberte si.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.