Dojde k otěhotnění?

Od: Datum: 28.01.15 17:04 odpovědí: 5 změna: 28.01.15 20:47

Dobrý den, měl jsem sex s přítelkyní, která bere antikoncepci- pilulky. Nijak jsem se nebránil, prostě jsem to dodělal až do konce - tedy do ní. Je i přesto možné, že by otěhotněla jestli že bylo den po skončení menstruace? Menstrauce skončila o den dříve, tedy 6. den - na to není prý zvyklá - má to přesně na den a na den to i skončí. Má teď strach a já docela taky. Měli jsme raději nějaký den po prvních pilulkách z nového platíčka počkat? Bylo to pro jistotu vždy ven, takže s tím nemáme zkušenost.

Doufám, že vás nepřekvapuje, že píšu já - muž a ne žena. Děkuju všem za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.15 17:46
Je to v pořádku. Pokud to nebylo vůbec první platíčko, ale už třeba druhé, nemusíte mít obavy, přítelkyně je chráněna před otěhotněním dokonce i v týdenní pauze mezi platíčky. Slabší/kratší menses se při braní antikoncepce běžně vyskytuje.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.15 17:58
avatar

No, i přesto ale antikoncepce není 100%, že ano. Takže riziko je vždy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.01.15 19:25
avatar

Ahoj,

je hezké vědět, že i muž má starost o případné nechtěné "těhotenské" potíže, pro mě -ženu - potěšující fakt, že zodpovědní muži nevymřeli (já holt potkávala ty jiné...). Myslím, že máte zbytečné obavy, pokud nedošlo k vynechání pilulky je žena chráněna před otěhotněním po celou dobu cyklu bez ohledu na to, kdy probíhá menstruace (výkyv o den je v normálu, i když - jak píšete - to u partnerky nebývá obvyklé).

Chcete-li mít opravdu "jistotu", že je vše v pořádku, kupte v první lékárně, ktrerou potkáte, těhotenský test.

Už do 50.- Kč seženete kvalitní a spolehlivý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pjv
Datum: 28.01.15 20:32

To je sice pravda, že zodpovědní muži ještě nevymřeli, ale v tomto konkrétním případě se o zodpovědného muže určitě nejedná. Pokud tazatel nechtěl aby k otěchotněni došlo tak si tyto záležitosti měl zjistit předem a ne až po dokonaném faktu a nebo nejlépe se chovat zodpovědně tak aby k otěchotněni nemohlo dojit. Tím samozřejmě netvrdím, že k otěchotnění určitě dojde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.15 20:47
avatar

Hormonální antikoncepce v podobě pilulek nechrání na 100% procent. S největší pravděpodobností však k otěhotnění nedošlo, ale ruku do ohně bych za to nedala, protože příroda je všemocná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.