Nárok na finanční podporu

Od: Datum: 28.01.15 08:46 odpovědí: 4 změna: 10.02.15 22:45

Dobrý den,

po dokončení gymnázia maturitou jsem byl rok doma (nemohl jsem najít zaměstnání, okolí Bruntálu, pomáhal jsem rodičum se dřevem na zimu apod...)a od června 2014 do května 2015 pracuji. Poté končím a v září 2015 nastupuji na VŠ (čili po 2leté studijní pauze). Naši jsou rozvedení a nemohou mi příspívat na VŠ bohužel žádné peníze. Respektuji to, mají to těžké (vidím i u nich jak se snaží všude šetřit, dokonce i na potravinách, kupují vždy to nejlevnější apod...). Mamka nepracuje (vyučená cukrářka, nemůže najít zaměstnání) a otec pobírá rentu (úraz na šachtě).

Otázka zní, zda mám nějaký nárok na nějakou finanční podporu během VŠ. Jdu na obtížnou VŠ a nejsem si jist, zda vůbec budu mít nějakou brigádu, natož jestli ji budu časově zvládat.

Vím, že mám nárok na ubytovací stipendium během studia. Týká se mě nárok na podporu v nezaměstnanosti, když pracovní smlouva bude ukončena tím, že byla na dobu určitou? (1.6.2014 - 31.5.2015 - přesně rok) - a nevadí, že pak nastoupím na VŠ a budu ji případně pobírat? (od června do října). Pak mě napadají přídavky na dítě, které mamka pobírala, když jsem do práce nechodil. Jak to je s něma? Případně napadá vás něco dalšího? Každá koruna se během studia hodí.

Mockrát díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ria®
Datum: 09.02.15 06:21
avatar

Ubytovací stípko, plus jsem dostávala nějaký doplatek na dopravu - ale je to pár let zpátky, vše se mohlo změnit, na nějaké "podpory v nezaměstnanosti" úplně zapomeň.. :D - přídavky na dítě by si musela vyběhat tvá mamka..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.15 11:31
Pokud splňis podmínku 12 měsíců důchod. Pojištění výdělečnou činností v posledních dvou letech před evidencí na up, dostaneš 5 měsíců podporu v nezaměstnanosti. Studium Vš nemá vliv na podporu když budete mít těch 12 měsíců. V tomto případe se podpora čerpá i během prezenčního ci jiného typu VŠ. Přídavky na studující dite do 26 let se musí informovat rodič.
doplněno 09.02.15 11:33: Ria ---pokud splní podmínku 12 měsíců důchod. Pojištění během posledních dvou let, má nárok na podporu. Je jedno zda studuje VŠ
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.15 22:40
avatar

Budete-li se připravovat na budoucí povolání v denním studiu,

nebudete uchazečem o zaměstnání (nebudete moci nastoupit do zprostředkovaného místa).

Na podporu byste měl nárok 5 měsíců, potom snad na ten přídavek na dítě.

Navíc byste se nesměl kvůli studiu omlouvat ze schůzek se zprostředkovatelkou ...

Nezkoušeli rodiče získat některou dávku státní sociální podpory.

Např. na příspěvek na bydlení by mohli "dosáhnout" i v případě, že bydlí ve vlastním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 10.02.15 22:45

Omlouvám se předem za mou reakci. Navštěvujeme se s rodinou z vašeho kraje. Mohu tvrdit, že být po maturitě rok doma byla vaše lenost. Práce je u vás málo, ale je. To samé vaše matka. Je vyučená cukrářka a to nemůže jít dělat prodavačku - pokladní. I u vás Kauflan pořád nabírá nové pracovníky.

Co tak se napřed přičinit vlastní prací a teprve pak si něco nárokovat po státu. (tedy po nás všech)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.