Výživné v insolvenci

Od: Datum: 27.01.15 20:45 odpovědí: 3 změna: 28.01.15 00:08

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli náhodou nemáte někdo stejný problém nebo jste slyšeli jak to je... Jsem student, je mi 21 let. Otec na mě má vyživovací povinnost. Toho času je v insolvenci a problém je v tom, že v době mého narození ni bylo soudem vyměřeno 400,-. Postupně mi částku zvyšoval, co jsme i sepsali mimosoudní cestou . Jenže ted s tou insolvencí mám nárok pouze na 400,-, protože je pro právníka směrodatné rozhodnutí soudu. Podala jsem žádost k soudu , at mi odklepnou domluvenou částku s otcem. Mám naději na doplacení toho rozdílu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.15 20:57
avatar
Jsou to dve ruzne otazky
Zda to soud potvrdi -- pokud otec vysi u soudu uzna, je to realne
Dostat zpet dluzne vyzivne - to bude otazka ... Ale melo by to vyjit ...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kaatka
Datum: 27.01.15 21:55

Děkuji za váš čas a odpověď

Datum: 28.01.15 00:08

Ahoj. Takováhle věc, se má i takhle. Pokud si otec zařídil insolvenci, nemusí ti přicházet žádné peníze. Známé, co si zařídila exekuci těchto peněz-výživné a splácení dlužného výživného, začali tyto prachy zadržovat na blokačním účtě. Právní systém vůbec nezajímá, na co jsou ty finance určené. Klidně je zadrží a ještě z nich může něco odebrat právník té insolvence. Dokonce pracovnice Úřadu práce řekla, že neví co s nima(když mu tu insolvenci nepovolili) a málem ty peníze odeslala povinnému. Tyhle blbce by měli rovnou vyhazovat, z těch jejich až nechutně přeplácených postů. Jen by to asi mělo začít už v Parlamentu.

Rozhodně doporučuji, hned si zařídit exekuci alimentů-výživného na soudu a často tu částku zvedat, zase pomocí soudu. Moje bývalka si to takhle zařídila a bylo to výhodné i pro mě. Vůbec se nemusím o cokoliv starat. Nastaví se převody a pak to už maká samo. Když povinný zaplatí posláním peněz jednou za asi 4 měsíce, nemůže se právně na něho. To je taky státní právní lumpárna. Z těch dopisů, co jsem už sousedce napsal, na ty úřady a soudy, by byla kniha. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.