Zalozeni studentskeho uctu

Od: Datum: 27.01.15 19:04 odpovědí: 5 změna: 28.01.15 16:07
Kde bude nejvhodnejsi si zalozit studentsky ucet. Za 2 mesuce mi bude 18. Ucet budu velmi aktivne vyuzivat, pres internetove bankovnictvi. Desitky plateb mesicne. Musim mit potvrzeni o studiu ze skoly, nebo tu isic kartu. Zatim kartu nemam, ale uzjsem o ni kolikrat uvazoval.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.15 19:08

Řešila jsem tenhle problém v létě, nejvýhodněji mi to vyšlo u ČSOB, pokud nepotřebujete často vybírat v zahraničí. Platby příchozí i odchozí zdarma, výběr z bankomatu ČSOB myslím taky. Takže na takový běžný provoz vše podstatné, záleží, co budete potřebovat za služby. Doporučuji si ověřit, jestli se za tu dobu něco nezměnilo, jak říkám, bylo to v létě. :)

Dobré jsou taky malé banky, hodně lidí chválí FIO nebo MBank, ale tam jsem narazila na to, že je třeba mít měsíční obrat nebo příjem na účtu 10 000+, takže to je lepší spíš pro pracující.

ISIC je náhrada za potvrzení o studiu, klasická papírová podoba není problém.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.01.15 12:59

U fio ani mbank není třeba žádný obrat. Jsou to banky zcela zdarma - tím myslím, bez podmínek.

Datum: 27.01.15 19:32

Já si v 18 zakládal účet u AirBank. Za nic neplatím, a pokud mám víc jak 5 plateb měsíčně, tak mám peníze na účtu úročené bonusovou sazbou.

Datum: 28.01.15 00:35

Ahoj. Já jsem tenkrát zavedl takový účet u GE a nic nestál. To bylo synkovi 15 let, byl jsem jeho, něco jako ručitel a měl k tomu pojištění zdarma. Jen jsem mu ho musel později zase zrušit, jako jeho zástupce.On nemohl. Měl ještě jeden u Č.Spořitelny. Ten tam má do teď. Takže, šlo to i dřív.

Od: pravnik
Datum: 28.01.15 16:07

Obejděte si všechny banky ve Vašem okolí (městě), i ty retro či kamenné; mívají akce "bez poplatku", "zdarma" a internetové bankovnictví mají taky. Navíc nemusíte hledat jejich jedinou "kamennou" pobočku kdovíkde. Dokážou Vám i poradit v dalších věcech - půjčky, investování, úspory,. stavební spoření atd. atd. Internet není všechno, i když se Vám to třeba teď tak jeví...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.