Hemoroidy kluk 21

Od: Datum: 27.01.15 18:55 odpovědí: 12 změna: 30.01.15 17:46

Ahoj,

poslední dobou mě celkem nepříjemně svědil konečník. Dnes jsem tam nahmatal takovou bouli, hmatově bych to asi přirovnal ke křečovým vystouplým žílám, která má otec na nohách. Podle toho co jsem četl na internetu si myslím, že se jedná o hemeroidy.

Prý se to léčí nějakou operací. Kde to mám prosím Vás řešit? A jde to nějak vyřešit mimo mého vesnického lékaře? Je tam taková sestřička, starší paní, a je to strašná baba, pardon, ale ona vše vykecá, u nás na vesnici by se mi pak všichni smáli, takže tam nejdu ani za nic.

Dále by mě zajímalo, jak probíhá vyšetření (nějak si neumím představit, že se mi "tam" bude nějaký doktor hrabat) - a zda se to hned operuje, nebo se na to první používá nějaká mast nebo tak (byl bych raději za permanentní řešení, i kdyby se to mělo třeba měsíc hojit).

Jsem muž, je mi 21 let, mám sedavé zaměstnání (12 hodin denně), takže se hemeroidům nedivím, jen mě to překvapilo, že se objevily tak brzo. Jsem celkem hubený (172 cm, 70 kg). Ale podle mě lepší vyřešit to hned, než čekat. Krev ve stolici jsem (zatím) neměl.

Budu moc rád za jakékoliv nápady a rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.15 19:04
avatar

Zajděte rovnou na chirurgii do nemocnice, bez doporučení.

Hemoroidy mají čtyři stadia, a čím dřív pacient přijde, tím jednodušeji se je lze odstranit. V prvních fázích bývá léčba jednodušší, nasazují se nejrůznější preparáty jako čípky a masti. Později se pak využívá metod opichu hemoroidální cévy nebo aplikace chladu, tedy kryoterapie.

V pozdějších stadiích je ovšem lepší podstoupit malý zákrok. Velmi úspěšné je chirurgické nasazení elastické gumičky. Výkon většinou není bolestivý, pokud se gumička nasadí dostatečně vysoko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondraterc
Datum: 27.01.15 19:06

Dá se nějak vyhnout mastím a zakročit rovnou k trvalejšímu řešení - operaci? Klidně ať to bolí, hlavně, když se toho zbavím... to by byl nekonečný boj totiž, mám sedavé zaměstnání a sedavé zaměstnání mít budu - celý život. Ten hemoroid je jen jeden, nicméně je celkem velký a když na něj šáhnu, tak trochu bolí. Tipoval bych to na druhé stádium.

A není potřeba nějaké vyšetření předtím? Nebo se to vše dělá rovnou na chirurgii?

Datum: 27.01.15 20:20

Jak píše rádce nade mnou, zkuste najít rovnou do nemocnice na příslušné oddělení, budou-li potřebovat ještě jiná vyšetření, obešlou vás tam. Pokud nechcete k praktikovi, tak k němu nechoďte, stejně vás bez tak pošle do té nemocnice. Nevím, jaké jiné vyšetření byste teď měl na mysli, myslím, že by vše měli zvládnout na tom oddělení, kam půjdete. Je jasné, že je to choulostivé, ale jsou i jiná vyšetření, která nejsou moc příjemná a jedná se o intimní věci. Berte to tak, že pro ty lékaře je to denní chleba, proč se nad tím pozastavovat. Možná se pozastaví nad tím, že jste tak mladý, ale dnes hemeroidy trápí i mladší ročníky. Navíc, třeba nemáte hemeroid, ale přijde se i na něco trošku jiného. Tam vám doporučí i léky a masti, s tou operací uvidíte, v jakém jste stadiu a také jak to budou vidět oni. Pokud je to nějaké rané stadium, možná by byly lepší ty masti, než tak operace. Ale to uvidíte až tam.

Můžete jenom prozradit, kde konkrétně pracujete? Myslím, že i pokud máte sedavé zaměstnání, máte nárok na přestávku, takže se zkuste co nejčastěji projít, a nesedět mnoho hodin v kuse.

Nechci vám brát iluze, ale je dost možné, že budete časem vykonávat i jinou práci, kde budete třeba i stát, ne jenom sedět. Myslet si, že dnes vydržíte v jednom zaměstnání, nebo že budete v zaměstnání pořád jen sedět až do důchodu, je při dnešní situaci trochu nedomyšlené. S tím souvisí, pokud byste měl možnosti, můžete změnit zaměstnání na nějaké, kde budete naopak více v pohybu nebo budete stát - pokud vám stání nevadí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 27.01.15 20:30
avatar
Zajdi rovnou k odborníkovi do proktologické poradny.Způsobů léčby je více.Operace jako taková je krajní řešení.V počátečním stadiu lékař doporučuje mast,která by měla pomoci.Ve tvém případě určitě,pokud nemáš problémy se stolicí a pokud nemáš krev ve stolici...Nebo fotogulace laserem.Laser zasáhne žilky,které odumřou.Zákrok není bolestivý a dělá se právě v začátcích nemoci.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.15 20:15
avatar

Já jsem to měl.Jděte na chirurgii a tam uvidíte co Vám řeknou.Já to měl dost velké,dělali mi to v lokální narkóze.Měl jsem ale jako máte Vy ale navíc i vnitřní.Podváže se to nějakou gumičkou a ono to jakoby odumře.Já jsem byl v nemocnici 3 dny,ale je to přes 20 let a možná se to dělá dneska i ambulantně.Zatím mám pokoj,ale vzhledem k tomu Vašemu zaměstnání nelze vyloučit,že se to vrátí.Znám dost lidí,kterým se to vrátilo i 3x.Jinak myslím,že se Vám "tam hrabat budou"už proto aby zjistili jestli tam není i nějaký uvnitř.Pak je také možnost to zmrazit kryokauterem,ale chvíli trvá než se to uzdraví,protože je to tam jako spálené po tom zmražení a je to blbé místo na hojení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.15 21:26

Možno ambulantně zkuste do vyhledávače - On clinic Brno

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.15 23:51

Koukněte na nějaké stránky o zdraví, jsou tam zkušenosti a diskuze. Někomu zákrok pomůže a někomu né. Zkusila bych koupele z dubové kůry a mastičky. Lékaře až pak, ale je to na vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ubrouskyzdub
Datum: 28.01.15 08:07

Zdravím,

k té dubové kůře ještě doplním, je dobré si koupit i hygienické ubrousky napušteně z dubové kůry. Hodí se do práce, kde nemůžete použít hned po stolici sprchu, nebo bidet.

Taky pomáhá užívat vnitřne chlorellu, nebo zelený jíl.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.01.15 00:41
avatar

Už to tady několikrát bylo. Hemeroidy značí akutní nedostatek hořčíku a nadbytek anorganického vápníku, se kterým si tělo neumí poradit. Je to dáno dnešním stylem života (bez pohybu) a stravou, takž problém postihuje mladší a mladší lidi. Ono stačí změnit jidelníček a problémy samy ustoupí. Mastičky jsou vyhazování peněz, většinou bez účinku, operace vám pomůže odstranit aktuální problém, ale tělo tím neoklamete. Škodliviny bude odkládat dál a když ne zrovna na tom samém místě, uloží je jinde, třeba blíže k srdci, kde hrozí daleko vyšší nebezpečí, protože na venek to nebude vidět. Chce to vlákninu ze syrové stravy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ondraterc
Datum: 30.01.15 15:05

Zvláštní, jim velmi zdravě a hlavně vždy jim bohatou stravu, ať už se jedná o libové maso, ryby, luštěniny, ovoce, zeleninu... všeho jím dostatek a jím 5x denně po menších částech. Vždy, když jsem byl na krevních testech, tak jsem měl všechny hodnoty v absolutní normě.

Myslíte, že by mi pomohly tabletky Spektrum?

Datum: 30.01.15 17:46
avatar

Ono to takto nejde říct, jím zdravě. Určitě toho sníš víc než popsané výše. To bych musel znát celkový jídelníček. Krevní testy taky nic neznamnají, je spousta nemocných a krev mají v pořádku. Zatím jen vím, že ti chybí pohyb a sezení hemeroidům nahrává samo o sobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: noi
Datum: 29.01.15 00:50

Myslím si, že máte ve střevech parazita.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.