Co s prací kterou už nedělám a doplácím na ni

Od: Datum: 25.11.12 18:14 odpovědí: 3 změna: 27.11.12 02:15

Dobrý podvečer minulý rok jsem dostala nabídku dělat ve firmě která se zabývá pojistkama a správou závazků.Má práce byla jen udělat administrativu a poslat jim to při tomto se jim udělala pojistka.Naštěstí jsem měla 2 klienty.Nedávno mě má známá otevřela oči jaká tato firma je měla vše co se týče Bankrotu splněno ,ale oni to svedly na mě že jsem měla papíry v nepořádku přitom jsem dostala pochvalu po skype že to mám velmi dobře udělané od kolegyně . Do toho jsem vzala v hotovosti peníze a vystavila doklad na vše .Oni mě tvrdí že jsem udělala trestný čin.Ti co byly ve správě mě tvrdily že jim chodily výpisy ale furt dopisy od věřitelů už se bály .Já o ničem nevěděla protože jako zmocněnec jsem neměla přístup nahlížet kdo platí a kdo ne. Nedávno jak už jsem již psala jedné Bankrot neudělaly a chystaly se na jiný postup já to nevěděla a ještě dostala nadané,že jsem aktivní a že oni vý co dělají .Došlo to do takového stádia kdy z té firmy jsem všechny stáhla ty klienty a dala jinám jenže klid nemám .Budu z toho něco mět?má známá tvrdí že ne dík

doplněno 25.11.12 19:17:

Chci se zeptat vím že možná mě čeká proti té firmě dané to abych o ní řekla něco ale mám strach ,že čím víc řeknu tím to bude horší.Nedávno jsem měla klienty ještě z čech kterým jsem postup taky říkala ale protože jsem viděla co udělaly z mou známou a tym Bankrotém stáhla jsem jich a dala jinám udělala jsem dobře?

doplněno 25.11.12 20:41:

Já jím neradila jen psala smlouvy tento nick je mé maminky já jsem její dcera a nevidím na tom nic špatného že se zde ptám.

doplněno 26.11.12 09:38:

Ano je to tak chápete to správně redbull.Já vzala hotově peníze na které jsem vystavila doklad a oni mě tvrdí,že jsem se dopustila trestného činu když jsem je vzala.Já jím řekla,že když jsem vystavila doklad není to trestný čin .Pokud bych ho nevystavila jednalo by se o zpronevěření .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.12 19:50
avatar

Předpokládám, že nešlo o zaměstnání, nýbrž o podnikání jako OSVČ. V takovém případě se vše řídí smlouvou, kterou jste se zmíněnou firmou uzavřela. [Docela by mne zajímalo, o kterou poradenskou firmu šlo (podle mých informací žádné zatím bankrot nehrozí).]

Chcete-li konkrétnější odpověď, napište prosím dotaz srozumitelněji.

doplněno 25.11.12 19:52:

Jde-li o podnikání, můžete činnost ukončit (pozastavit nebo zrušit živnostenské oprávnění).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.11.12 07:36

Tazatelka má asi na mysli, že pracovala pro poradenskou firmu, která lidem pomáhala provést oddlužení ( tomu říká asi "osobní bankrot ") a zprostředkovávala uzavření pojistek.. Tazatelka zřejmě připravovala podklady a předávala oné poradenské firmě k dalšímu řešení. A poradenská firma zřejmě nepostupovala seriózně vůči klientům, které tazatelka zpracovala a předala.

Chápu to správně?

doplněno 26.11.12 18:16:

A u té poradenské firmy jste pracovala jako zaměstnanec nebo na vlastní živnostenský list (jako OSVČ = osoba samostatně výdělečně činná)? Máte s poradenskou firmou nějakou smlouvu, ze které vyplývá, co byl Váš konkrétní úkol a jak jste měla postupovat?

Jinak předpokládám, že přijaté peníze jste řádně s poradenskou firmou vyúčtovala a máte na to i doklady.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.11.12 02:15
avatar

Jde-li o práci pro "oddlužující společnost", nedivím se, že mají klienti problémy s dluhy i nadále. Věřitelé totiž mají smlouvy uzavřeny s dlužníky a na dopisy třetích stran nejsou povinni brát zřetel, nemusí na ně ani odpovědět.

Jak to probíhá? Oddlužovací společnost uzavře s dlužníkem další smlouvu (samozřejmě za poplatek několika tisíc Kč), podle níž už dlužník musí splácet nižší splátky (z každé splátky si opět strhene pravidelný poplatek) pouze jí.

V lepším případě oddlužující společnost napíše věřitelům a bez ohledu na jejich reakci začne odesílat nižší splátky. Tzn., že se dlužníkovi, který je nadále ve smluvním vztahu s původními věřiteli, dluh dále zvyšuje. Po několika nižších splátkách pak původní věřitel půjčku/y zesplatní. Nemůže-li dlužník dluh uhradit, dojde k exekuci.

___ Převzít hotovost proti potvrzení není trestný čin. O zpronevěru by šlo pouze v případě, že byste převzatou hotovost nepředala dále firmě, pro niž jste ji převzala.

___ Pro úplnost: Žádná společnost nemůže "zařídit osobní bankrot". Může pouze pomoci s přípravou podkladů. Návrh pak dlužník podává u soudu, který jediný může o bankrotu rozhodnout.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.