Platný občanský průkaz?

Od: Datum: 27.01.15 16:22 odpovědí: 11 změna: 27.01.15 21:51

Nevíte někdo je možnost jak ověřit zda je můj občanský průkaz platný? Webovky myslím. Nepočítám například s možností návštěvy soudruhů na SNB.

Jde o to, že jsem zkoušel zadat přes net půjčku a napsalo mi to zamítnuto - neplatný občanský průkaz. Přitom vím, že jsem údaje zadával dobře takže tam chyba nebude. Spíš jestli se někde nestala chyba díky různým stěhováním co jsem v posledních pár letech absolvoval a taky údaj o trvalém pobytu na občance neplatí, ale nevím jestli majitel onoho objektu můj trvalý pobyt zrušil nebo ne. Jinak na občance mám datum platnosti až do roku 2018.

Díky za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.15 16:28
avatar

U každého stěhování se mění občanský průkaz. Bydliště musí být aktuální. Mohlo se stát, že váš domácí pobyt zrušil, ale vy ho stále na občance máte. Nikdo vám nedá půjčku, když neví, kde bydlíte, kde jste k zastižení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 27.01.15 17:07

Máte, ale i nemáte pravdu. Jak si chcete měnit OP a adresu na něm pokud k bytu nemáte žádné právo? Eviduje se snad jen trvalá ne? Přechodný pobyt každému může být ukradený.

Od: buss
Datum: 27.01.15 21:44

Není tomu tak, spousty občanů má něco v občance, protože musí mít trvalé bydliště a bydlí úúplně někde jinde. Proto jsou někdy nedostižní. Přechodné bydliště u nás už lééta neexistuje. Úvěr dostane i tak, doloží kde bydlí (mimo adresy obecního úřadu).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 27.01.15 21:51
avatar

Zvláště v poslední době se úvěrové společnosti mimo jiné dívají i na adresu bydliště. Úvěr u řádné a státem kontrolované společnosti nedostane osoba zesplatněná, v insolvenci, osobním bankrotu, s adresou na OP-obecní či městský úřad, negativní info v databázích NRKI, BRKI, SOLUS, CEE a kdo toto všechno nekontroluje nebo neřeší, nemá zrovna výhodné podmínky. Dokáže exekuci zajistit i na majetek aktuálního bydliště, byť to není majetek dlužníka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 27.01.15 16:31
avatar

Dobrý den, dost bych pochyboval, že by toto bylo veřejně přístupné na internetu. Ale, jestli máte zrušený trvalý pobyt, resp. jiný v OP, tak jste měl být vyzván k žádosti o nový OP. Je tam, tuším, lhůta do měsíce. Ovšem, to by Vám ta výzva musela být někam doručena. Takže se vypravíte na radnici zjistit si trv. pobyt a asi i pro nový OP. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 27.01.15 16:42
avatar

myslíte toto? http://aplikace.mvcr.cz/neplatne-doklady/

doplněno 27.01.15 16:43:

pokud je číslo OP neplatné, máte dvě možnosti

1) omyl úředníka - řešit s PČR či úřady

2) nahlášeno jako ztracené či odcizené... řešení viz. bod 1

doplněno 27.01.15 17:09:

V tomto směru vám už asi moc nepomůžu. Z pravidla však vystaví OP dle původního, pokud nenahlásíte změnu. Změna se nahlásí formulářem, ale jaký doklad k tomu přidat? http://www.mvcr.cz/clanek/hla…i-trvaleho-pobytu-996765.aspx

doplněno 27.01.15 17:36:

Pokud byl OP zrušen právě z důvodu ohlášení trvalého bydliště majitelem domu, pak bude vystaven OP s adresou MÚ. Co se týče případných potíží je pravda, ale zřejmě půjčku či úvěr nepotřebujete.. Jestli se nepletu, je možné nechat zadat "korespondenční adresu" na evidenci - kvůli dokumentům zaslaným na vaše jméno. Např. předvolání soudu, úřadu práce, ... vše je aktuálně adresováno na MÚ a vy jste dle zákona v případě nepřevzetí zásilku vlastně přijal... Pozor na to!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zztop*
Datum: 27.01.15 17:03

Díky Vaše odpověď mi pomohla nejvíc. Zadal jsem tam číslo OP a ejhle neplatné od 8.10.2014. Hmm asi budu fakt muset na úřad.

Ještě dotaz mimo téma. Jakou adresu mi tam teď dají jako trvalou? Tam kde bydlím tak smlouva není na moje jméno ani nejsem v žádném evidenčním listu prostě jsem takový +1. Tu úřední? Ta by mi nevadila. Ušetřil bych za popelnice

Od: zztop*
Datum: 27.01.15 17:18

Díky za snahu. Stejně to nechám na úřednikovi. Zas mi nejde do hlavy to co jste napsal. Vystaví OP dle původního, ale proč je pak zrušen? Jedině, že by majitel domu kde jsem kdysi bydlel a kde jsem měl trvalý pobyt mi ho zrušil po letech no a pak asi jedině úřední adresa. A ta by mi fakt nevadila.

Datum: 27.01.15 21:23
avatar

Jestli Vám majitel předchozího bytu zrušil trvalý pobyt, zřídí Vám ohlašovna trvalý pobyt na ohlašovnu v místě posledního trvalého pobytu (jako trvalý pobyt budete mít v OP adresu ohlašovny).

Kde/u koho teď bydlíte? Nedovolil by Vám zřízení trvalého pobytu u něj?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 27.01.15 17:46

eh jak udělám abych měl vše v jedné odpovědi?

No nic. Ona ta korespondenční adresa je taková fórova a snad ani nemusí být v občance. Když jsem byl v roce 2013 v evidenci ÚP tak chtěli jen prostě nadiktovat adresu a šmytec. Soud tedy protože jsem měl co do činění s policii a soudem v říjnu 2014 tak jsem jim taky nadiktoval svoji adresu a taky pohoda takže ono je to takové všelijaké. Takže co si kde nadiktuju to mám. Jo jasně jediné co mě napadá jsou přestupky za volantem.

Půjčku nutně k přežití nepotřebuju jen mě zaujalo zjištění neplatného průkazu. Že mi ani PČR nic neřekla. Přitom u nich jsem byl až ke konci října a OP chtěli samozřejmě vidět pro kontrolu.

Od: pepr®
Datum: 27.01.15 17:57
avatar

Jak udělám abych měl vše v jedné odpovědi?
Teď už nijak. Příště nedávajte odpovědět na reakci kolegy, ale doplnit svoji odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.