Rozpad rodiny kvůli alkoholu

Od: Datum: 27.01.15 15:05 odpovědí: 2 změna: 27.01.15 16:06

Ani nevím jak začít. Nikdy jsem nikomu neřekla jak se cítím a co mě trápí. Ale někomu to říct musím už to dál nemohu tajit. Potřebuji poradit a pomoc co mám dělat. Posledních pár let moje máma utápí žal v alkoholu. A kvůli pití si několikrát už i "natloukla", ale pořád v tom pokračuje. Jako by se nepoučila. Po novém roce přišla kvůli alkoholu o práci a táta jí už několikrát říkal, aby toho nechala jinak jí opustí. Ale ona toho prostě nenechá a pije dál. Nikomu jsem to nikdy neřekla, protože se stydím za to, že moje máma má problém s alkoholem. Je to přeci máma,ale kvůli ní od nás odešel táta. Jsem úplně psychicky na dně a ještě mám problémy ve škole a všechno se mi hroutí. Nevím co mám dělat. Nechci, aby se mi rozpadla rodina. Prosím nevím jak dál. Mám strach to někomu říct, že máma má problém s alkoholem, protože pak budu poslouchat blbé narážky a řeči ostatních. Prosím poraďte co dál. Už toho bylo dost, ale jí nic nedonutí přestat. Je to opravdu zdak toho, že je alkoholik?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.15 15:13

Toto je velmi nepříjemn situace. Mohu se zeptat, kolik je ti let? A proč váš táta rodinu opustil, když ví, že máma pije? Kdo se nyní o tebe stará? Závislost alkoholu, které tvoje máma propadla, se léčit dá. Obtížně, ale dá. Ale to by musela tvoje máma sama chtít nastoupit léčbu. Bez léčby se nikam dál neposune a pít bud i nadále. Já bych to viděla tak, že by snad bylo lepší, kdybyste společně s tátou nějak mámu přemluvili, aby se šla léčit. Ona to totiž sama nezvládne, jelikož nad ní ziskal alkohol svoji moc. A co prarodiče - babička, dědeček, ti to vědí?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.01.15 16:06

Lojzíku, nechce se mi to přepisovat, ale přečtěte si můj příspěvek v podobné potázce. http://www.poradte.cz/spolecnost/35579-alkohol-deprese-155.html Je to smutné, je to strašné, ale opravdu je to tak. Staří, mladí, beze škol i vzdělaní, ženy i muži, s rodinou i osamocení. Všichni, kdo si nainstalovali alkoholový program, nedokáží ho odinstalovat. A sami už vůbec! ;) Budeš se muset pochlapit a začít si zařizovat svůj život. Vzdělání, protože jednou z domu odejdeš a bylo by moc dobře, kdyby sis našel správnou cestu k založení své rodiny. Do té doby musíš pracovat na sobě. A určitě víš, že se alkoholu musíš bát. Víš to? Nedej se! Ani mámě, ani alkoholu, ani životu. Musíš zabojovat sám, jestli chceš mít hezký život! Držím ti všechny palce.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.