Tlakoměry funkce

Od: Datum: 27.01.15 13:31 odpovědí: 25 změna: 01.02.15 10:56

Proč tlakoměry buˇ´d jako na zápěst či nebo ten na paži měří špatně a při měření pokaždé jinak.Nejde se podle toho vůbec dopídit jaký má člověk tlak.I po výměně baterky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ho
Datum: 27.01.15 13:41

Tlakoměry na zápěstí jsou orientačním měřidle. Tlakoměr na paži je velmi přesný, pakliže zvolíte ty z cenové relace od cca 1,5 tis Kč výše. Samozřejmě nemůžete chtít, aby tlak byl při třech měřeních po sobě stejný. To nejde, protože ten tlak je rozdílný a nemá to nic společného s měřidlem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 27.01.15 14:05

Ano ,na paži jsem měla a také hlásal EROR,,,i na ten na zápěstí,,Má se počkat 3 minuty pro opětovné měření

Datum: 27.01.15 13:45

Digitální tlakoměry jsou na dvě věci a z nich je absolutně nepoužitelný ten na zápěstí, ten vůbec neberte vážně. Řiďte se výsledky toho pažního.

Nejspolehlivější je ale klasický rtuťový, ale ten zas amatéři neumí moc používat, a taky je dražší.

Datum: 27.01.15 14:07

Ten rtuťový mám také,,Každý měří jinak

Od: ho
Datum: 27.01.15 14:13

Pokud máte rtuťový tonometr, pak musíte mít také fonendoskop a vědět, jak správně odečíst tlak.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.01.15 14:41

Je snad logické,že mám stetoskop.S čím bych ten tlak asi měřila...

Od: jentak
Datum: 27.01.15 16:32

A poučil Vás prodejce, když jste si tonometr(rtuťový) kupovala nebo půjčovala, že s ním nelze měřit tlak sám sobě? Že Vás musí změřit někdo druhý? Pokud měříte sam(a) sebe, tak se nedivte, že se nemůžete doměřit. Jak chcete přesně měřit tep sluchem(fonendoskopem), když ho slyšíte vnitřním uchem podruhé?

K těm elektronickým už se tu vyjádřili jiní. Do ceny asi tak 2000kč jsou to šmejdy. Dobrý je ten automat, co na něj běží reklama v TV. Měří s ním i lékař, ke kterému chodím. Nemyslím, že by si dovolil používat nějaký šmejd(doufám).

Ohodnoceno: 1x

Od: slon
Datum: 27.01.15 20:24

sem ještě stetoskopem měřit tlak neviděl.

Datum: 27.01.15 14:17

A k čemu to potřebujete?

Datum: 27.01.15 14:26

Asi to potřebuji

Datum: 27.01.15 20:20

Tak asi víte jak to funguje. A pak víte, kdy a proč to měření fixluje. I to, jak tlak kolísá.

Datum: 27.01.15 14:22

Ono taky dost záleží na tom, jaký digitální tlakoměr koupíte. U nás v rodině byli a jsou kardiaci takže jsme tento přístroj řešili. Po poradě s doktorem jsme koupili Omron, doktor jej zkontroloval porovnáním se rtuťovým - výsledky jsou prakticky stejné Ostatně Omrony používají třeba i sestry na JIP.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 27.01.15 14:43

Musím to také porovnat s lékařkou,,,dobrý nápad díky

Datum: 27.01.15 16:09

Požádejte lékaře o doplera na 24 hodin.

doplněno 28.01.15 07:13:

Promon, já jsem trubka! Fak holter! Na doplera chodím pro vyšetření průchodnosti tepen. Spešl sono. *sok* Stydím se za zmatek, který dělám.

Datum: 27.01.15 16:50

Myslíte asi Holter, že ... Doppler je radar.

Datum: 27.01.15 20:13

Holtra jsem měla minulý týden

díky

Datum: 29.01.15 00:54

No myslím, že ani u doktora nedosáhnete svého, jelikož není možné mít pokaždé stejný tlak. Tím tlakoměrem se měří aktuální tlak a za tři pět deset minut bude měřit zase aktuální tlak a ten se bude vždy lišit, protože organismus je plný chemických změn a dějů a nedá se zastavit (leda až po smrti). Hormonální řízení pracuje se zpožděním na základě těchto dějů, neumí předvídat.

doplněno 29.01.15 12:14:

Záleží, jak rychle po sobě měříš, měl by tam být určitý odstup. Taky hodně záleží, jestli u toho mluvíš nebo jsi v určitém stresu, on ten adrenalin se vyplavuje v řádu sekund. mamka má ten digitální a vždy se u ní měřím i několikrát a žádné výrazné rozdíly jsem nezaznamenal. To je jasné, že se to hýbe, ale u mě o plus mínus pět jednotek, člověk se musí zklidnit. Tep zaznamenává přesný jako sportester ve stejném okamžiku. Já bych na ty digitální nenadával, stálo to sice 1500kč, ale na to, aby člověk zjistil, že má vysoký tlak je zcela dostačující, zaznamenává i nepravidelný tep a mamce ho právě doporučil doktor, protože bere nějaké léky na tlak.a když k němu přijde na kontrolu, žádné výrazné změny nejsou. Buď to máš špatně utažené na ruce nebo prožíváš stresové období.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.01.15 10:01

To je jasné,že tlak se mění z minuty na minuty...ale ty šílené rozdíly jsou absolutně nemožné. Tak prč se vlastně měří tlak,Za 3 min,,se změní o 50 To je přece blbost...udajně ty digi tlakoměry jsou k ničemu.To mi řekli i lidé kompetentní,že se podle toho nedá vůbec řídit..Ž e nejppřesnější jsou rtuťové..

Datum: 29.01.15 12:35

A ten holter je co, asi tak přibližně?

Od:
Datum: 29.01.15 12:45

Datum: 29.01.15 12:53

Ptám se zavináče.

Je to digitální tonometr s pamětí a automatickým spouštěním. Takže nějaké nertuťové asi fungují, že ...

Od: honzajs122
Datum: 29.01.15 07:56

Ono je to jedno, i u doktora, když na to příjde, můžete naměřit lokální anomálii, buď nahoru, nebo dolů...
Důležité je měřit tlak pravidelně, ráno a večer a sledovat , zda tlak TRVALE nestoupá nahoru ...

Datum: 29.01.15 10:02

pokud máte aušus tlakoměr můžete měřit a naměříte bludy.

Datum: 29.01.15 10:22

Co se může porouchat na tom rtuťovém?

Datum: 01.02.15 10:56

Ono si myslím,že není jedno,,také záleží jaký mám senPokud mám nějaký,,,a od toho se odvíjí i výše tlaku.Pokud se budu měřit tlak jak píšete 3x denně ,mohu mít různé odchylky vzhledem v jaké situaci se nachází,,,a to není denodenně stejné.Někdo si myslí,že umřít ve snu je OK,,já si to nemyslím,,ten člověk může prožívat ve snu hrůzy a umře.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.