Alkohol, deprese- 155?

Od: Datum: 27.01.15 10:51 odpovědí: 9 změna: 27.01.15 14:52
Zajímalo by mě jestli sanita odveze opilého člověka s depresemi i přes to, že odvézt nechce..? Co by se s takovým člověkem mělo dělat, když se nechce vzdát alkoholu? Díky za odpovědi.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.15 11:22
avatar

Pokud nikde v okolí neteče krev, tak opilce neodveze ani sanita, ani policie. Co by se mělo dělat? Nic, protože je to svéprávný člověk. ;) Jen bych poradila těm okolo: Vyhodit ho! Bez milosti! Anebo popadnout děti a utíkat! Hodně rychle a hodně daleko! Zachránit sebe, protože opilce, který nechce, nepřimějete nijak, ničím k nápravě. Sliby, sliby, sliby! Naděje na zlepšení a znovu pád a znovu sliby! Roky letí a všechno je znovu, na začátku. Žena nešťasná, děti vyděšné a změna není možná. Vlastní zkušenost. *cert* Ďábel existuje. Jmenuje se Alkohol.

doplněno 27.01.15 11:27:

Honzo, jak kde. Ale opravdu bych to chtěla vidět! A ikdyby se spletli a odvezli, platba za strávenou noc na záchytce bude chybět v rodinném rozpočtu. Je to šílené. UTÍKAT!

doplněno 27.01.15 15:53:

Milá Anonymne, jediný důvod, proč akoholik pije je ten, že má v mozku nainstalovaný program, který se jmenuje Alkohol. Jeho mozek neumí o ničem jiném déle přemýšlet, jen o tom, kdy se znovu napije. Neumí ten program vymazat, hodit ho do koše. Ať s ním udělá cokoliv, vynoří se odněkud a zaktivuije se. *cert* Deprese mají miliony lidí a alkoholikové nejsou. Další miliony lidí má strašné problémy se zdaravím, s rodinou, s lidmi, s penězi, s láskou a tak bych mohla jmenovat až do rána. A přesto nepijí. *anděl* Znovu vám opakuji, žádný důvod k tomu, aby pil, neexistuje, není dostatečný. Jen závislost, jen nainstalovaný program. Proti tomu nezmůžete vůbec nic! Vůbec!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fjksd
Datum: 27.01.15 11:49
No jo, ale co když v tom jsou deprese kvůli kterým pije
Datum: 27.01.15 11:25
avatar
Pokud je hodne opilej a dela blbosti tak pujde ho odvezou na zachytku
Ohodnoceno: 1x
 
Od: wamp®
Datum: 27.01.15 11:43
avatar
Neodvezou ho,bohužel...Je svéprávný a pokud on sám nechce,tak mají ostatní "smůlu."Stejné je to i s alkoholem jako takovým.Pokud se alkoholik sám léčit nechce,tak se prostě upije...Smutné :(
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.01.15 12:16
avatar

Odvezou ho, pokud lékař určí že je tak opilý, že by mohl sobě nebo ostatním uškodit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.15 11:53
avatar

155 se volá v akutním případě, když je člověk v ohrožení života.

Ve Vámi uváděném případě bych doporučila vytáčet linku 112.

Jedná se o mezinárodní linku, kdy lze lokalizovat místo volajícího a též poradit ve více jazycích, a též, což bude u Vás nejdůležitější, kdy si volající není jist, která složka pomoci by měla jeho problém řešit.

doplněno 27.01.15 12:08:

Záchranná služba zachraňuje životy, ale opilce, který vyhrožuje sebevraždou, nebo je agresivní, toho musí spacifikovat k tomu vycvičení lidé - policie ve spolupráci se záchytkou. Zdravotník se bude těžko dohadovat s nespolupracujícím a bojovně působícím opilcem, když na druhém konci města bude člověk s infarktem.

Jak se píše nade mnou - takový člověk se musí chtít vyléčit sám.

Jinak si musíte říci - je to jeho život - jeho rozhodnutí.

Existují určitě nějaké stránky pomoci - rodina alkoholika, alkohol u rodičů, stránky Marty Boučkové, první pomoc Moniky Plocové, Alkoholismus, Anonymní alkoholici atd.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.01.15 13:19

Nechat ho at propije všechny prachy a všechen majetek a pak bude klid. To že mají bezdomovci deprese nebo že jsou opilí nikoho moc netrápí, takže pak at si chlastá jak chce a nikdo mu v tom bránit nebude. a nebude obtěžovat lidi, co mají jiné věci na práci než se zabývat lemplala co si neumí řešit problémy jinak než chlastem!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.15 13:31
avatar

- zpočátku alkohol "léčí" deprese, pak je sám vyvolává. Je to začarovanej kruh. Blbý je, že lidé často pijí proto, že se jim líbí být opilý. Co s tím?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 27.01.15 14:52

Co by se s takovým člověkem mělo dělat, když se nechce vzdát alkoholu?
Koupit mu ještě tak 3 litry slivovice a na tři dny odejít z domova. Osud to vyřeší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.