Jak přemluvit mamku, aby mě pustila?

Od: Datum: 26.01.15 20:52 odpovědí: 21 změna: 27.01.15 17:57

Dobrý den,

Ráda bych se zeptala jak by ste přemluvili mamku v tomto případe: Ráda bych jela do Kuřimi za jednou kamarádkou a jela bych tam vlakem jenže mamka mi to pravdě podobně zakáže a řekne že ty mi nebudeš jezdit sama a vůbec ne na zpátky po tmě.!

Je mi 12 a máma mně vidí pořad jako 3letý děcko! já vím pochopitelné ale už mně to vadí poradte Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.15 20:55
avatar

Já nevím jak to máš do Kuřimi daleko, ale já bych tě asi taky ve 12 nepustil s tím, že se budeš večer vracet sama.
Prostě má mamka o tebe strach, neměj ji to za zlé. Ty můžeš udělat všechno proto, aby cesta proběhla v pořádku, ale nikdy nevíš, kdo se ti připlete pod nohy. Ono je to těžké, protože mamka svým způsobem o tebe bude mít strach i v dospělosti. Musíš ji prostě pomalu přesvědčovat že jsi rozumná. Zkus se s ní aspoň domluvit, že cestou zpátky by ti na nádraží počkala.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.01.15 21:07

Do Kuřimi mám zhruba necelou Půl hoďku a já to chápu ale to ze mne nepustí ani za kamarádkou která bydlí za rohem to je podle mne už moc nemyslite?

Datum: 26.01.15 21:27
avatar

Já v tom možná vidím částečný problém ten, že mamka nebydlí s taťkou, má tě na starost a jsi jediná kterou má. Pak ji ovšem i tak musíš pochopit a hlavně sní o tom mluvit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.15 20:56
avatar

Vlakem? Sama? Taky bych ti to zakázala. Poslechni mamku, má o tebe strach.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.15 20:58
avatar

Zklamu Tě. Maminka má důvod ke starosti o Tebe. Je za Tebe plně zodpovědná! Navíc jsi její dcera, o kterou by narada přišla. Na tuto odpověď si vzpomeň tak za patáct dvacet let. Pochopíš, že maminka má nyní pravdu!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 26.01.15 21:01
avatar

Je to fakt šílená doba, v Tvém věku jsem už určitě jezdila vlakem sama a na kole jsme jezdili po hlavní bez helmy z jednoho města do druhého.. .:) Na druhou stranu naprosto chápu mamku, že má strach. Zkusila bych navrhnout, že budeš mít telefon pořád v ruce na tlačítku volat, kdyby se něco stalo.. Určitě si sedneš do plného kupéčka, kde budou lidi.. No sama musíš dokázat, že jsi zodpovědná jet bez dozoru.. :)...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaha
Datum: 26.01.15 21:06

Já bych ti to také nedovolila, jet sam po tmě vlakem, ale je řešení. Můžete si domluvit taxíka, který tě nabere u kamarádky a doveze domů. Tohle může mamka s taxikářem vše dopředu domluvit. Takhle to dělají rodiče, kteří pouští své děti na diskotéku a chtějí aby se bezpečně dostaly v noci domů a rodiče kvůli nim nemuseli ponocovat nebo pro ně jezdit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.01.15 21:07
avatar

Opravdu? Rodiče kteří pouští dítě na diskotéku plnou podivných lidí s přítomností alkoholu, drog mají takový strach o své dítě, že jim platí na cestu taxíkem? A víte kolik může stát cesta taxíkem místo vlaku?

doplněno 26.01.15 21:25:

100KC? to je tak 3km+nastupni sazba. To uz byt tim rodicem tak si udelam 40 minutovou prochazku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaha
Datum: 26.01.15 21:10

Jo vím, třeba stovku. To jsou šílené peníze, že? Já na diskošky ve svém mládí chodila taky. A neznám své vrstevníky, kteří nechodili.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.15 21:15

No já bych vlakem vyjela tak nejpozději o 17:30 a to je taková přiměřeně tma ale táta mne by to dovolil ale jsem v péči Mamky

Od: jaha
Datum: 26.01.15 21:17

A taťka nebo mamka pro tebe přijet nemohou?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.01.15 21:30
avatar

A nemohla by tě maminka počkat na nádraží?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.01.15 17:47

amka je v práci do 8 někdy i dříve :) takže ne já bych byla doma opravdu nejozději V 18:00

Datum: 27.01.15 00:26
avatar
Promiň,ale ani já bych svému 12 letému dítěti nedovolila jet samotné.Určitě jsi šikovná a zvládla bys vše skvěle,ale opravdu jde o to koho můžeš po cestě potkat,co vše ti může udělat.Dnes je svět plnej psychopatu.Snažila bych se ti jako máma spíše pomocí se ke kamarádce dostat a třeba té tam i odvézt autem.Cokoliv je lepší než se vystavit možnému nebezpečí.Já jsem se kdysi v 18 vracela hodně pozdě v noci od kamosky a taky vlakem.Byla jsem sama v kupé,přišel průvodci a nějak mi naznačil,že mě v kupé raději zamkne a sama z vnitřní si mužů otevřít.. To mi nebylo 12,ale 18 a myslela jsem si, co by se mi asi tak mohlo stát..Nebezpečí je všude okolo,ver mi...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jie
Datum: 27.01.15 00:50

Jednak nechápu, proč by dívčina nemohla jet tam i zpět za světla, když to je půl hodiny cesty. Za další - ve 12ti letech děti znají krváky, půlky z nich očumuje na netu porno, mnozí kouří - v lepším případě jen tabák atd... Tedy ty nářky mamin zde chápu, ale pouze do té míry, že holka bude doma do tmy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.15 10:44
avatar

jie, ty určitě nemáš děti. Je rozdíl mezi tím, co je na obrazovce a co je realita. Navíc, obrazovku vypneš, realitu ne! Realitu fatální, konečnou, nenaptravitelnou! *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.15 10:52
avatar

Kromě té půlhodiny vlakem, co všechno ještě obnáší cesta? (nějaké přestupy, další spoje, dlouhou cestu městem apod.?) Mamka kamarádku a její rodiče zná? Znáš kamarádku ty, nebo jste se seznámily přes internet? Vrátit se dříve než po setmění nejde? (např. setkat se o víkendu už dopoledne)

Zkus mamce navrhnout, aby jednou jela za kamarádkou s tebou, podruhé bys už možná mohla jet sama - pokud necháš mamku, aby tě doprovodila na nádraží a mamka bude dohodnutá s kamarádkou nebo jejími rodiči, že vyzvednou v cíli Tebe.

doplněno 27.01.15 10:55:

A ještě něco - jezdíš občas někam sama? Víš, je dost rozdíl pustit vlakem dítě, které samo dojíždí do školy, a dítě, které se mimo zahradu vlastního domova ještě neocitlo jinak než v doprovodu rodičů...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 27.01.15 17:57

no do židenuc to mám tak ani ne 10min navíc to tam znám kousek od nádraží bydlí babička a když jsem s tatkou(babičkou) tak jezdím normálně táta mi do dává skoušet abych se nebála apod...no a z nádraží do Kuřimi už necelých 20min :) Kamarádku zná ale je starší bude ji 15 a nemněla by se mamka bát.Když jsem s holkama u nich a jsem domluvená18:00 a je sranda tak napíšu Mamce že se zdržím :) mimochodem cestu znám jela jsem několikrát za takem takže :)

Datum: 27.01.15 11:38
avatar

Ahojky Julčo ,
tak si říkám , že to asi nebudeš mít s mamkou tak jednoduché ale chápu tebe i jí . Víš přece z televize , novin a internetu jak jsou lidé mezi sebou agresivní ... může se stát cokoli na co nejste s kamarádkou připraveni.
Tohle si právě tvoje mamka uvědomuje. Uvědomuje si, že můžeš taky domů přijít pomlácená , okradená o osobní
věci a podobně. Zkus mamku pochopit. Má za tebe zodpovědnost a určitě uděláš totéž až budeš mít i ty jednou svoje dítě. Nemusíš mít strach že tě bude takhle u sebe držet napořád ... mamka časem povolí a postupně času ti umožní větší volnost. Je dobré mamce neustále dokazovat, že máš nějakou zodpovědnost a že dokážeš držet slovo. Tak třeba když tě pustí ven a řekne že do sedmi budeš doma , tak určitě do těch sedmi přijď domů. Nebo když budeš s kamarádkama venku snažte se neudělat nějakou hloupost o které by se pak tvoje mamka mohla dozvědět. Kdybyste provedli něco nepříjemného je jasné že tě jen tak někam pak nepustí.

Zkus to nějak přejít , určitě se s mamkou nehádej protože tím by sis akorát pohoršila. Vím že to zvládneš Julčo :)

Ahoj Péťa

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pww
Datum: 27.01.15 12:48

Lidi, vzpamatujte se. Té dívce je 12 let, chodí sama do školy, po svém městě, má kamarády, chodí si hrát ven atd... Tak snad je schopna strávit 30 minut ve vlaku, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.15 12:57
avatar

Domluvila bych návštěvu na víkend přes oběd. Jela by jsi tam dopoledne za světla a odpoledne zpět též za světla.

Nevíme, jaký vlak u vás jezdí, jestli lokálka, pantograf, pokud jezdí více lidí, tak by neměl být problém, pokud je starý vagon a kupé, tam již riziko vidím, vlastní zkušenost.

Návštěva ve všední den po vyučování, dojezd domů večer skoro za tmy, je myslím zbytečné riskování, snad domluvit přespání, druhý den spolu do školy. Zbydou hezké vzpomínky. Můžete se i vystřídat, příště u Vás.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.