Reklamace skel

Od: Datum: 26.01.15 20:50 odpovědí: 9 změna: 08.02.15 19:20

Dobrý den, nedávno jsem si nechala v optice udělat nové brýle. Po naměření paní optičkou jsem na ně nejprve viděla, ale poté co přišli nové brýle jsem na ně hrozně špatně viděla a zdáli se mi být silné. Nakonec jsem vyhledala oční lékařku, která mi zjistila oční vadu úplně rozdílné hodnoty os a dioptrií něž které mi naměřila paní optička. Donesla jsem tedy zpět brýle do optiky kde po mě paní optička požadovala plnou výši za výměnu skel. Mám tímto nějaký nárok na reklamaci, děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.15 20:55

Takže vy jste si nejprve nechala změřit dioptrie optičkou? A když vám brýle neseděly, tak teprve potom jste šla k očnímu lékaři? Proč jste zvolila takový postup? Optička vám přeci nikdy nemůže zjistit oční vadu, ona není lékař... proto mně přijde postup paní optičky normální... Co chcete u ní reklamovat?

Ohodnoceno: 2x

Od: sos®
Datum: 26.01.15 21:05

Pochopitelně podejte reklamaci. Optička v prodejně musí mít alespoň základní vědomosti "optometristy" a pokud si není jistá, musí Vás poslat k odbornějšímu vyšetření. Pokud budou problémy, obraťte se na naši poradnu a budeme hledat řešení.

Ohodnoceno: 0x

Od: gucinda*
Datum: 26.01.15 21:19

Vůbec jsem netušila, že nějakou oční vadu mám. U očního lékaře jsem byla v 10 letech a tam nebylo zjištěno nic jen, že vidím špatně na dálku, tudíž jsem brýle nosila jen do školy na tabuli. Časem se mi zrak zhoršil, tak jsem navštívila pouze optiku, jelikož jsem se domnívala, že zrak tam také přeměří.

Datum: 26.01.15 21:50

Já jsem si kdysi před několika léty nechal v optice udělat brýle na recept od oční doktorky a také přes ních nevidím zcela dobře. Jedná se o brýle na blízko a když se dívám přes ně rovně tak vidím dobře, ale když se podívám do stran tak to vidím trochu rozmazaně což mi docela dost vadí. V optice mi reklamaci neuznali s tím, že je to udělané přesně podle receptu a když jsem to mluvil oční doktorce která mi ten recept psala tak mi nedokázala vysvětlit proč přes ty brýle nevidím zcela dobře. Pokud se v tom člověk pořádně nevyzná a nemá jak dokázat, že něco udělali špatně tak se pak s oplikou těžko dohaduje a do nějakého sporu s ními asi nemá význam jít.

Od: jpe
Datum: 26.01.15 21:54

Jakou máte oční vadu? V jaké optice (řetězci) jste byla?

Datum: 26.01.15 22:20

Astigmatismus a brýle jsem si nechala udělat v oko-optik.

Od: honzik*
Datum: 27.01.15 08:59

to Vás lituji a nárok na reklamaci rozhodně máte. Pokud hodnoty hotovových skel jsou jiné, než zadání, tak jednoznačně. Jsem laik, jen nositel brýlí, který už 2x reklamoval, ale optičku tedy nechápu, proč to chtěla tak řešit. Pokud vím, tak optikové ty skla většinou nezhotovují, ale dělá je pro ně dodavatel - výrobce - např. rodenstock. Takže ona má nárok na reklamaci stejně, jako Vy. Nicméně Vám doporučuji v budoucnu se zmíněné optičce obloukem vyhýbat, pokud je Vaše reklamace oprávněná. Ono je to někdy (často) s těmi osami složité. Obroučky a tedy skla jsou různě zakřivené, zvlášť ty různé "moderní" a výsledné sklo je vždy takový kompromis. Každopádně dobrý a spolehlivý optik je pro nás "slepejše" stejně důležitý, jako dobrý a spolehlivý doktor. Já jsem naštěstí našel takového, kde se ke mě chovají, jako k panu zákazníkovi. Reklamoval jsem 2x, jednou před lety skvrnu na skle z výroby, ta byla celkem dobře viditelná. Podruhé vloni jsem měl problémy s viděním s novými drahými brýlemi. Měření nic (vadu) neukázalo, ale optik se domluvil s výrobcem skel, že mi udělají zdarma nová skla a opravdu byla drahá. A světě div, viděl jsem dobře. Podle mě tam byly špatně osy. Protože dioptrie a vzdálenosti byly v pořádku.

Takže trvejte na svém a nedejte se odbýt.

Datum: 27.01.15 21:19

Mám z toho obavu.

Datum: 08.02.15 19:20

Tak zítra jdu ohledně té reklamace skel. Už přišla vyřízená ta reklamace

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.