Je možné se naučit kreslit/malovat?

Od: Datum: 26.01.15 00:56 odpovědí: 2 změna: 26.01.15 07:29

Dobrý večer, moc rád bych se naučil kreslit, ale nevím jestli je to vůbec možné. Je potřeba mít ke kreslení nějaké vlohy nebo se to dá naučit? Co si tak pamatuji když jsme kreslily různé věci o výtvarné výchově, tak asi dva moji spolužáci měli kresby mnohem hezčí než ostatní. To na to měly připrozený talent, nebo jak to je, že někdo zkrátka kreslit umí a někdo ano, a ta hlavní otázka, opravdu je možné se to naučit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.15 02:13
avatar

Je to možné, respektive je možné se postatně zlepšit. Totální antitalent se kreslit nenaučí. Chce to nějaký kurz a uvidíte, jak jste na tom.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.15 07:29
avatar

Určitě to možné je a budete žasnout, jak se budete zlepšovat. Jako dospělá máte lepší koordinaci než dítě, lepší prostorový odhad, jistější ruku, ale hlavně motivaci a lepší výdrž, takže určitě se zlepšovat budete. Nevím, co byste přesně chtěla kreslit. Kreslířských kurzů je hodně, jsou i kurzy kreslení pravou hemisférou - kde využijete i jinou část mozku, jsou kurzy malování olejem Boba Rosse a samozřejmě kurzy klasické, buď při LŠU, KD, ale i soukromé ateliéry výtvarníků pořádají kurzy. Můžete zkusit i samouku, pak doporučuji svělou knihu Stan Smith - Kurz kresby , ale pro začátek bych doporučovala určitě ten kurz, protože vám řeknou, jak na to, jaká máte vodítka, jak stínovat, jaké detaily pozorovat, jak si obraz rozložit a mnoho dalších fíglů, které vám usnadní práci. Je to otázka cviku, s každým obrázkem pak budete lepší a lepší, ale musíte být trpělivá, není žádná zázračná metoda, kdy po jednom dni někde v učebně vylezete jako malíř, ač to některé kurzy slibují. Ale i má známá, co takový kurz absolvovala, se strašně zlepšila a pak si i troufla si obrázky přivydělávat. Je ochrnutá a má dost velký rozkmit v rukou, takže ji obdivuji, že se dala zrovna na tohle. Věřím, že když to zvládla i ona, pro vás to bude hračka.

doplněno 26.01.15 07:39:

Pardon za ženský rod, až teď jsem si podle nicku všimla, že jste muž, ale ani změna pohlaví na mých informacích pro vás nic nemění. :)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.