DPP bez nahlášení na ÚP

Od: Datum: 25.01.15 12:15 odpovědí: 3 změna: 25.01.15 18:11

Dobrý den,

letos budu končit na vysoké škole a čeká mě hledání práce. Přes prázdniny bych chtěla mít ještě čas, tak bych se chtěla zeptat, jestli je možné brigádničit na DPP nebo DPČ, aniž bych se musela nahlašovat na ÚP a odvádět pojištění sama? Jelikož úřad práce dovoluje mít pouze 4200 kč hrubého, mé řešení by vyšlo finančně mnohem lépe. Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.01.15 12:32

Do konce prázdnin jste ještě pořád studentem.Při brigádě doložte potvrzení o studiu. Pokud butete mít příjem do 10000,- Kč hrubého na DPP budete platit jenom daň 15% (zaměstnavatel odvede). Pokud by byl příjem 10001,- Kč a výše, odvede za vás zaměstnavatel i zdrav.a soc. odvod a musí vás přihlásit i na zdravotní pojišťovnu, ale jenom za měsíc kdy budete mít příjem vyšší než těch 10000,-. Na úřad práce bych se nahlásila teprve až pokud bych neměla příjem.

doplněno 25.01.15 19:18:

Doplňuji : některé vysoké školy mají akademický školní rok do 31.8. a některé do 30.9... Toto lze přesně zjistit na webu vaší školy a nebo v indexu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.15 18:11
avatar

Mám dojem, že po skončení VŠ ne do konce prázdnin.

Snad to někdo upřesní ...

doplněno 27.01.15 21:51:

Našla jsem, že studium na VŠ končí složením poslední státní zkoušky (nebo poslední částí podlední státní zkoušky). Stát hradí zdravotní pojištění za měsíc, v němž studium skončilo a za následující kalendářní měsíc.

Složí-li tazatelka poslední státní zkoušku např. v květnu, bude za ni stát hradit zdravotní pojištění max. do konce června. Jiná situace by byla v případě dalšího studia od podzimu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.15 12:55
avatar

Nahlásit se na ÚP je právo, nikoli povinnost. Nezapomeňte si na Vaší zdravotní pojišťovně zjistit, dokdy za Vás (povinné) zdravotní pojištění platí stát a za jakých okolností jste povinna ho za sebe platit sama. Na ÚP se občané registrují taky proto, že člověk na ÚP spadá do kategorie, za kterou ZP platí stát. Pokud budete mít příjmy z dohod v takové výši, že se z nich sráží zdravotní (a pak tedy i sociální) pojištění, nemusíte se úvahami o ÚP vůbec zabývat. Důležité je, abyste měla správně zaplaceno zdravotní pojištění.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.