Léčba střevní chřipky

Od: Datum: 25.01.15 11:09 odpovědí: 7 změna: 26.01.15 16:02
Den dobrý,
Mám střevní chřipku s průjmem a horečkou. Můžu nějak zjistit zda-li je bakteriálního či virového původu bez návštěvy lékaře? Abych věděl zdali užívat antibiotika se střevní desinfeciencia. Pomůže užívání laktobacilů? Jinak držím přísnou dietu.
Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 25.01.15 11:14
Ohodnoceno: 2x

Od: gii
Datum: 25.01.15 13:24

jestli zvracíte a máte průjem tak je to stopro střevní chřipka.Pomůže jedině Endiaron,který se dá koupit v lékárně.Je to střevní desinfekce.žádné laktobacily to nevyléčí

Ohodnoceno: 1x

Od: nikc®
Datum: 25.01.15 13:28

Endiaron pomůže, i když nezvracíte a nemáte průjem, ale je vám těžko.

doplněno 25.01.15 13:34:

Já mívám střev. chřipku vždy týden. 3 dny jsem ji měla jen jednou.

Ohodnoceno: 0x

Od: npo
Datum: 25.01.15 13:30

Snad nechcete užívat na průjem antibiotika? Pokud máte zbytečné peníze, můžete polykat lactobacily. Stejný účinek bude, když sníte jeden jogurt - třeba Hollandii. Endiaron, případně občas na Paralen nebo Ibalgin (pokud máte horečku) stačí, za 3-4 dny budete OK.

Ohodnoceno: 2x

Od: gii
Datum: 25.01.15 13:36

Endiaron není antibiotikum!Další expert...

Od: gzzvhh
Datum: 25.01.15 14:09

Proč se ptám. Viz strevni-chripka.cz

Pokud jde o virové onemocnění je zbytečné užívat léky určené k dezinfekci střev. Většinou se nařídí jen přísná dieta. Pokud není příliš podrážděná sliznice žaludku, lze užívat Hylak, v případě horečky nad 38°C Paralen.

U bakteriální nákazy se předepisují střevní desinfeciencia (Endiaron, Živočišné uhlí), popřípadě antibiotika. I u této infekce je nutná dieta.

V lékárně je možné koupit sáčky s rozpustným diosmektitem, eventuelně kapsle lactobacilu, které lze užívat i po odeznění chřipky, upravují totiž střevní mikroflóru. S kombinací různých léčiv však buďte opatrní a radši se poraďte s lékařem.

Přijde mi divný proč není prý při infekci Endarion účinný

Od: aaaaaaaa
Datum: 26.01.15 16:02

A jak jste proboha zase přišla na to,že Endiaron není při infekci střev účinný?Právě že při infekci střev,které se projevují zvracením,průjmem a někdy i teplotou je účinný.Z obyčejné virozy se málokdy zvrací a není průjem.V drtivé většině to je infekce.Mátee to nějaké pomotané

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.