Otec pije, byt v ohrožení

Od: Datum: 24.01.15 15:13 odpovědí: 13 změna: 25.01.15 16:22

Dobrý den mám problém.

Bydlel jsem ve společné domácnosti s otcem. Odstěhoval jsem se, koupil byt. Ale mám problém, téměř vždy když přijedu domů na návštěvu tak je na prach. Nejhorší je, že kolikrát jsem mu tipal cigaretu, nebo vypínal plyn. Mám strach aby nedošlo k nějakému velkému maléru, což je tomu nakročeno. Jak postupovat,? vlastníkem bytu je on. Nechci pak do smrti platit dluhy :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jno
Datum: 24.01.15 15:16

Pojistěte byt a otce na zodpovědnost. Dál asi nic dělat nejde. Dluhy platit nebudete, když se vzdáte dědictví (až to nastane). Horší bude, až na něj pořijde třeba exekuce - pak se vám pověsí na krk, protože bude bez domova a prostředků. Hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: orel*
Datum: 24.01.15 15:19

No mě napadlo ho zkusit přimluvit ať byt napíše na mě. samozřejmě s věcným břemenem. a následně nechat byt pojistit.

Jinak než pojištěním se, nebo bytu to asi nemám šanci vyřešit. děkuji za rady.

Od: jno
Datum: 24.01.15 15:29

Pokud bude byt váš, budete v jisté výhodě, pokud jde o možné zadlužení bytu. V nevýhodě pokud jde o škodu na vašem majetku nebo majetku třetích osob v domě. Věcným břemenem si dost zkomplikujete život. Ne vždy je ku prospěchu. Nevíte, co život přinese. Na druhou stranu to otci nic nepřinese, pokud si postavíte hlavu budete jednat v rozporu s břemenem. Alkoholik se bude těžko něčeho domáhat. Být na straně otce, byt bych asi synovi dobrovolně nepřenechal. Asi nejdůležitější je znát otcovu finanční situaci. Pokud je na tom mizerně a je možnost, že by byt zadlužil, pak neváhejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: orel*
Datum: 24.01.15 15:48

Otec má dluh 100tisíc asi ve 3společnotech (dohromady) + na bytě zbývá doplatit nějakách 150tis. Nevím zda teda se jen enchat pojistit, a co dál.. ale dostává nás oba do strašných problémů..

Od: ben®
Datum: 24.01.15 15:30
avatar

Dobrý den, jde Vám o zdraví otce nebo o ten byt? Otec by se měl léčit a byt můžete pojistit, pojistku platit, aktualizovat a platit stále více (za tu naději, že bude případná škoda pojišťovnou uhrazena). Zdravím!

doplněno 24.01.15 15:51:

Rozumím - to Vás ta pojistka před (případnou) exekucí neochrání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: orel*
Datum: 24.01.15 15:46

Dobrý den,abyste situaci lépe pochopil musel bych ji dále rozvést. Já sám mam menší plat a splácím svůj nový byt kam jsem se odstěhoval. Takže další náklady jako placení pojistek apod. dostává do mizerné situace i mě. Otcovi jsem se rozhodl protože má dluh asi 100tis. přispívat měsíčně tisíc korun na živobytí, ale vidím že to prostě k ničemu není. Navrhoval jsem mu aby šel do menšího ale to odmítá. Fakt si nevím rady.

Datum: 24.01.15 17:52
avatar

Já asi budu hodně tvrdá, ale jsem přesvědčená, že neuděláte nic. Vůbec nic! Je svéprávný a je to jeho život. *sok* Tím, že mu přispíváte, tím mu vůbec, ale vůbec nepomáháte. Jen mu dáváte peníze na pití a možná dotujete ty, od kterých si půjčil. :-D Řekněte, proč by měl přestat, když mu na to vy sám dáváte? Nemá důvod cokoliv změnit. Vy sice pobrblete, ale zaplatíte. A o to tady jde. Je to svéprávný, fyzicky zdravý chlap, žije si svůj život tak, jak chce sám. Je to jeho věc. Do léčebny ho nedostanete a sám nepřestane nikdy. To, co vy si utrhnete od pusy a dáte jemu, stejně vezme čert. Je to tak, vím to!

doplněno 25.01.15 07:09:

Orle, ale musím vám říci, že s vámi cítím. Je to peklo. *hej* O dluhy se nebojte. Když odmítnete dědictví, odmítáte současně i dluhy. Věřitel si musí, komu půjčuje, pohlídat sám.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: orel*
Datum: 24.01.15 22:06

Dobrý den, v podstatě mám podobný názor, nechci ho nechat živořit, ale na druhou stránku proto nedělá nic, pak přijedu a je namol . a prostě mám strach , že to strašně špatně skončí.. děkuji za názor

Datum: 24.01.15 18:35
avatar

Nejsem si jista, jestli by pojistka k něčemu byla. Pokud by k poškození bytu (a/nebo bytů sousedů) došlo v opilosti, nemusela by pojišťovna plnit. Podle mne byste se měl pokusit přimět otce k léčení.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: orel*
Datum: 25.01.15 13:08

Pije vyloženě z nudy . Děkuji za radu.

Datum: 25.01.15 07:54
avatar

Je to asi nemilé, co napíšu, ale pokud otce nepřimějete, aby nastoupil na léčení, pak bych se od něj úplně odstřihla. Sám si zvolil cestu.

Vy bydlení máte a že mu ještě přispíváte měsíčně 1.000korun: Tak to od Vás má měsíčně 10 flašek chlastu. Je to stejné, jako byste ty peníze spláchl do záchoda. Nebo si snad naivně myslíte, že si za ty peníze koupí na řízky?

Pro zajímavost - otec chodí do práce, pobírá nějaký důchod, nebo je na pracáku? Žije sám, nebo s Vaší matkou?

Nechte ho být, jednou se upije, uhoří od cigarety a bude pokoj. Vy se vzdáte dědictví a bude to. Takovému člověku pomoci nemůžete.

Právě včera bylo v TV: vypil 1 l rumu, následně usnul s hořící cigaretou. Sousedi vyrazili dveře, na poslední chvíli ho vytáhli. Jeden z nich se přitom sám přiotrávil. Říkala jsem si - měli ho tam nechat. Nasazovat život pro takového blbce, který nedovede žít jako slušný člověk?

Tak bych to řešila i u Vás. Je to smutné, ale jsou i takové situace, že člověk pomoci nemůže. K léčení se musí pacient rozhodnout sám a to ten Váš zřejmě nikdy v životě nedokáže. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: orel*
Datum: 25.01.15 13:08

Má invalidní důchod, a je doma sám. Z důchodu když poplatí byt tak mu moc nezbýva, proto ten příspěvek ode mě. On třeba 3týdny nepije, šetří apod. ale prostě pak týden v kuse jede. a to většinou dojde k nějakému maléru. Jak jsem napsal s puštěným plynem apod. Sám tvrdí, že už ho ton ebaví, že je sám, nezbývá mu moc peněz a co ze života má. Zájmy záliby žádné nemá. Jen se sám doma užírá. No a pak prostě dojde na alkoholový dýchanek...Asi nejrozumější bude alespoň ten byt pojistit. A nejlepší by bylo, kdyby šel do menšího, z rozdílu poplatil dluhy, tím pádem, by mu víc zbývalo na jídlo.. Mno i Vám děkuji.

Datum: 25.01.15 16:22
avatar

Orle, alkoholik si vždycky důvod k napití najde. Kolik je nás starých, mohli bychom se v klidu nudit a ani se nenudíme, ani nechlastáme. Udělejte mu nákup! Menší a častěji. Nakupte mu potraviny, ale peníze mu nedávejte!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.