Postup u pronájmu pozemku

Od: Datum: 24.01.15 14:33 odpovědí: 1 změna: 24.01.15 22:26

Dobrý den, jaký je postup u pronájmu pozemku? Pokud chci pronajímat pozemek (ještě nebyl digitalizován) a mám zájemce, tak stačí se dohodnout na délce nájmu a ceně a sepsat nájmení smlouvu podle vzoru na internetu? Pak se musíme sejít a společně jí podepsat nebo stačí úředně ověřený podpis a zaslat nájemci smlouvu poštou? Musí se realizovat nějaké zápisy na KÚ nebo nějaké poplatky?

Díky moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pozemek
Datum: 24.01.15 22:26

Pronájem (dnes podle nového obč.zákoniku jde o tzv. pacht) pozemku je pouze vaše záležitost jako vlastníka a pronajimatele a dále nájemce. Nic se nikam hlásit nemusí a rovněž se neplatí žádné poplatky. Při uzavírání smlouvy se vychází z toho k jakému účelu bude pozemek pronajímán (rekreace, zahrada, atd.). Smlouvu lze, jak píšete zaslat poštou, ale lepší je při uzavírání osobní kontakt s nájemcem. Smlouva má obsahovat určité náležitosti aby jste byl "chráněn". Jestliže nemáte s pronajímáním žádné zkušenosti, je dobré poradit se s odborníky. Smlouva ztažená z intenternetu nemusí obsahovat vše potřebné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.