Blbá výška, je možné, že ještě vyrostu?

Od: Datum: 08.01.15 17:54 odpovědí: 38 změna: 26.01.15 14:40

Dobrý den, je mi 15 a jsem kluk, měřím 169 CM což je úplně n*hovno. Nesnáším bejt takhle malej, genetika je uplně p*osraná. Táta měří asi 173 a máma okolo 161. Uplně mě to sere protože to nemůžu ovlivnit...svaly ovlivnit můžu, vzhled v obličeji do určité míry taky, ale prostě tohle nejde. Mýslíte, že je možné že o něco aspoň vyrostu? Nejde to asi nějak ovlivnit co?

doplněno 25.01.15 15:20:

Děkuji opravdu za odpovědi, ale jde o to, že od práznin spím zhruba 6,5 hodin denně, jde o to, že mi to stačí nejsem vůbec unavený, funguju normalně. Na internetu jsem ale četl, že pro růst bych měl spát 8 hodin ,to jsem ale vůbec nevěděl, myslíte, že by mi to mohlo zastavit růst a kdybych teď začal spát víc, že by to šlo napravit? Děkuji moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: alexvideos*
Datum: 08.01.15 17:57

V tomhle veku vyrostes max. 10 cm, dalo by se to mozna ovlivnit, kdyby jsi jedl vice vapniku.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.01.15 17:59

víš co bych dal za 10 cm? Mně bude stačit i 5 třeba...

Datum: 08.01.15 18:14

dík

Od: alexvideos*
Datum: 08.01.15 18:16

Není za co :)

Datum: 08.01.15 18:02

Zkus být ještě více sprostější, vyrosteš aspoň v očích tvých současníků...

U nás jsi ještě malý kluk

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.01.15 18:04

A ty si zkus nevšímat otázek, když na ně nechceš normálně odpovědět...

Upozornění od sys hejkal 08. 01. 2015 18:57:09
!Pravidlo Z2: je zakázáno psát vulgárně, napadat, urážet uživatele, používat urážlivý nick. a ty si zkus všimnout pravidel poradny! Když už nepoznáš pravidla slušného vyjadřování...
Datum: 08.01.15 18:07

zkus se nechat natáhnout na skřipec. Takhle jsem si dělal vždy srandu z bráchy kdy já 195cm a on kolem 160cm. A nebo jako to dělají šikmovočka. Nechají si přeříznout kost v noze a takové nastavení. Kdesi jsem to četl před delší dobou.

Datum: 08.01.15 18:20

Hrozná p*del díky

Datum: 09.01.15 00:18

- hejkale, možná hoch sprostá slova vyslovuje jen jako takové "zaklínadlo" na svou situaci, kterou on považuje za zoufalou, taky se mi to někdy stává. Ale ve svém věku už samozřejmě vím, že taková "zaklínadla" nemůžu vytrubovat do světa. No, jen tak mne to napadlo, nic ve zlém.

Datum: 08.01.15 18:29

Mno... chlapi rostou do 19 - 21 let a co si pamatuju, tak jsem se nejvíc vytáhl právě kolem patnáctého roku.

Genetika je sice genetika, ale nedědí se to jen po rodičích ale i prarodičích. Takže je dost možné že ještě porosteš.

Od: hm®
Datum: 08.01.15 19:02

Myslím, že ještě povyrosteš.

Datum: 08.01.15 19:06

Souhlas, synovec povyrostl ještě v 19 letech, a to dost výrazně. V 15 letech to s výškou ještě nemusí být konečná.

Od: zizule
Datum: 08.01.15 19:27

Klidně si to s tebou vyměním. Já jsem holka a měřím něco přes 180 cm a ještě k tomu mám nohu velkou jako svinka. Jez hodně vápníku- mlíko, jogurty,... Zajdi si i do lékárny a tam se poptej. Já jsem tam bya a ptala se na něco pro zastavení růstu, lékárnice na mě čuměla jak na blba, ale na zvýšení se něco sto pro najde :D

Datum: 08.01.15 22:47

vyměnil bych:DD

Od: vejska
Datum: 09.01.15 07:42

Tebe bych chtěl. Sám mám 186cm a holku 160cm bych nechtěl nikdy. Mám problém najít takové vysoké a hezké holky . Neměj z toho mindrák. Výška je spíš výhoda .

Od: flip
Datum: 08.01.15 19:28

Datum: 08.01.15 19:32

děkuji zkoušel jsem hodně výpočtů a všude vyšlo 175, ale štve mě, že za toto léto jsem nevyrostl vůbec, bojím se, že to mám prostě už zastavené. Přitom od malička jím poměrně dost zeleniny i ovoce, spnek taky splnuji a deset let hraji fotbal, produkty s kofeinem jsem opravu měl za celý život v malém množství, takže nevím :/

Datum: 08.01.15 19:37

Měl bys vyrůst, pokud je Ti teprve 15 let, člověk se vyvíjí určitě do 20-ti let věku (koukni někam na internet). Děti bývají většinou trochu vyšší, nežli rodiče, dovolím si tipnout, že bys mohl vyrůst nejméně na 175 cm, možná do 178 cm. Pokud budeš cvičit, budeš mít navíc i svaly, ty se nikdy neztratí, ani při menší výšce. Ale Ty určitě vyrosteš, neboj - jsi teprve kluk a myslím, že v tomto věku nejsi zase až tak moc malej.

Datum: 08.01.15 21:40

Snad jo, těch 178 by bylo fakt suprový, tak uvidím dík za odpoved

Datum: 09.01.15 05:35

Můj starší syn (otec 170, já 168) vyrostl až kolem 21. roku na vojně, dnes má 180 cm. Ještě v maturitním ročníku to bylo malé pivo.

Od: ddd
Datum: 08.01.15 22:05

já už po patnácti moc nevyrostl...

těď jsou ale možná nějaké přípravky pro povzbuzení růstu...zkus je...

stejně tak zkus ale mluvit slušněji...nikdo na tvé vulgrarity není zvědavý...

držím palce

Od: honzik*
Datum: 09.01.15 07:48

hele jednak ještě pár cm vyrůst můžeš. Za druhé nauč se, co nejdřív, brát se takový, jaký si a takový se mít rád. To je ta naprosto nejlepší a nejdůležitější věc, kterou v životě pro sebe můžeš udělat. Pro svoje sebevědomí, duševní zdraví a vůbec... Být celý život štvanec svého těla nebo mindráků je strašný.

Za druhé, začni dělat karate nebo kung-fu nebo něco podobného. Ne proto, aby ses někde mlátil, ale naopak měl sebevědomí a duševní pohodu a pokud už na to dojde (opravdu jen v krajní nouzy), abys dokázal srovnat třeba 2 metrovýho řízka.

Datum: 09.01.15 18:39

Tak ono jde o to, že pokud jde o nějaké mlácení, když už to do toho taháte, tam v tom mám seběvědomí na dobré urovně, už pár vetších lidí dostalo, o to mi zrovna opravdu nejde

Datum: 09.01.15 22:14

Honzik *palec* super odpověď, líbí se mi.

doplněno 09.01.15 22:40:

No jo, co se dá dělat. Třeba jednou pochopí, že my 160cm vysoké ženské už konečně toužíme po tom, aby nás při zuřivé líbačce na rozloučenou nebolelo za krkem... zcela vážně! Jen jednou jsem měla tu možnost chodit (no, chodit... spíš to byl flirt, ale to je jedno :-D) s klukem, který byl jen o pár centimetrů vyšší. To je prostě úplně něco jiného. Necítím se malá, pidimrňavá, dívám se mu zpříma do očí a netrpí při tom moje krční páteř... :-D

Datum: 09.01.15 22:20

Bohužel ji tazatel naprosto nepochopil.

Datum: 09.01.15 22:22

mně taky *palec*

Od: hop®
Datum: 09.01.15 22:26

Čau kámo, naprosto chápu, že jsi ve své věkové kategorii jeden z těch menších a že Tě to dost se*e.
Nedávno jsem se seznámil s kamarádem, kterému je 13 a půl a je vysoký skoro jako já, takže asi těch 180cm. A pak si přivedl spolužáka ze třídy, který má odhadem tak 160 čísel.

Tím Ti jen chci říct, že v době mezi 14tým a 18tým rokem kluci rostou fakt různě, u kluků se ten jejich výškovej růst zastaví někdy až po jejich dvacátých narozeninách.

A další moje zkušenost - když zpočátku (do těch Tvejch patnácti) člověk moc neroste, tak to pak během třeba tří let dožene, a je větší, než všichni ostatní.

Nechci Ti dávat nějaký falešný naděje, mám spoustu kamarádů, který se se svojí menší výškou už smířili. Ale mám taky kamarády, který jsou nas*atý, že se dneska musej ohýbat při vstupu do standardních dveří...

A, prosímtě, nezkoušej to ovlivnit nějakou chemií. Stejně to nefunguje, jen by sis zkazil zdraví, díky...

Datum: 09.01.15 23:28

Díky, jako nwm třeba 169 neni tak hrozný i třeba za 175 bych byl rád :D

Od: ria®
Datum: 09.01.15 23:36

Je to různé, mí spolužáci, co si pamatuji od 9 třídy. a na střední už moc nevyrostli, naopak můj brácha vyrostl z malého hubeňourka kolem 15-19 roku z 165. na 180cm..

Myslím, že minimálně tátu přerosteš.. ;)

Datum: 10.01.15 00:05

Snad, děkuji :D

Od: mimlsen
Datum: 25.01.15 15:02

Když mi bylo 14-17 let tak jsem měl podobný problém, měl jsem 168cm po celá ta léta. Pak přišla vojna a já za dva roky jsem měl najednou 185cm (bez podpadků). Tak nevěš hlavu. Prostě malý, ale šikovný.

Datum: 25.01.15 20:42

Doplnil jsem otázku, tak si to prosím přečtěte a řekněte mi co si myslíte i o tom, děkuji moc :)

Datum: 25.01.15 21:25

- konzultovala jsem Tvůj problém se známým, který dělal v mládí kulturistiku - vzkazuje Ti :

1. - 169 cm není v 15 letech tak málo, on sám prý měl 147 cm a vyrostl na 183 cm (ani se mi to nechce věřit, ale prý to tak je, opravdu měl těch 183 cm, teď už se zase zmenšil na 180 cm)

2. - Potřebuješ vybudit růstový hormon (z rad pro kulturisty) - každý den před spaním sníst 50-100 g libového masa + šťávu z půlky citronu (kyselé prostředí), nebo místo masa 1-2 vejce, nejlépe prý vypít syrové, ale může být i vařené + tu šťávu z půlky citronu.

3. - Doporučuje se taky cvičit na hrazdě shyby za hlavou (procvičování a natahování páteře) - široký úchop a nejméně 5 nástupů.

O spaní nic neříkal. Tak to zkus, jestli máš zájem, ale já bych se nebála, určitě vyrosteš !

doplněno 25.01.15 21:31:

- to maso nebo vejce je kvůli proteinům.

doplněno 25.01.15 21:42:

- prej čím víc budeš spát tím líp, protože tělo prý roste ve spánku - a tu hrazdu prý cvičit před spaním - on sám má hrazdu zabudovanou ve dveřích a shyby cvičí pořád - za hlavou, ne před.

Datum: 25.01.15 21:35

Tajo děkuji moc, jo na hrazdu se chystám, ale nejdřív musím více posílit záda. Jinak tu stravu před spaním zkusím změnit, moc děkuji. Pokud se s ním budete ještě bavit, tak se prosím zepjte na ten spánek a popř. kolik spal on. Díky moc

Datum: 25.01.15 21:56

tak děkuji, no ten spánek je největší problém no...:(

doplněno 25.01.15 21:56:

jo a prosím Vás, ptala jste se co si myslí o 6 hodinách?

Datum: 25.01.15 22:24

Ještě jsem položila známému několik otázek ohledně možnosti Tvého většího růstu, cituji :

Z výpočtu výšek Tvých rodičů se dá odvodit, že v případě, že nebudeš nic podnikat, tak vyrosteš do výšky cca 175-177 cm. V případě, že se budeš řídit jeho radami (vyexcitovat růstový hormon před spánkem - t.zn. ca 50 g bílkoviny + půlka citronu) tak dosáhneš výšky ca až o 10 cm výše. Shyby na hrazdě za hlavou se širokým úchopem to vylepší asi o 4 cm. Je důležité si připomenout, že růst probíhá hlavně (skoro výhradně) při spánku. Proto je nanejvýš doporučující zvednout spánek na minimálně 8 hod. 6 hodin je málo. Největší problém můj známý vidí ve vůli dodržovat pravidelně doporučovaný režim. Málokdo z mladých lidí to vydrží- záleží ale pouze na Tobě zda najdeš dostatek morálně-volních vlastností to podstoupit a vydržet. Můj známý Ti v tom rozhodně drží palce...

doplněno 25.01.15 22:32:

- ještě dodám - on cvičí celý život - dře i teď, když už je mu 73 let a je to na něm vidět !

Datum: 26.01.15 14:40

Díky moc Vám a vašemu známému, taky mu vzkažte můj respekt k němu, jesltli vydrží cvičit i v 73 letech, tak to rozhodně stojí za palec nahoru (y). Rozhodně plánuji se takové rutiny držet a postupně vychytám i ten spánek :))

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.