Co se životem? (práce, škola)

Od: Datum: 23.01.15 17:33 odpovědí: 1 změna: 23.01.15 17:57

Zdravím Vás,

můj problém spočívá v tom, že nemám moc ponětí, kam v budoucnu směřovat svoje kroky. Po maturitě jsem pokračoval studiem úplně odlišného obru na VŠ, což zpětně mohu označit za velký propadák. Studium mi zpočátku šlo docela dobře, ale potom jsem totálně odpadl (nevím jak jinak to nazvat) a školu nakonec nedokončil. Sice mě to mrzí (je to velký neúspěch), ale stejně vím, že bych se tím oborem v budoucnu jen těžko živil. O studiu jiného VŠ oboru už neuvažuji, protože jsem zjistil, že to jednoduše není nic pro mne. Nejsem už nejmladší a nechci se několik dalších let trápit studiem nějakéko jednoduššího pseudooboru jen kvůli tomu, abych získal titul. Na nějakou "lepší" Vš se slušným uplatněním prostě nemám hlavu, to si klidně přiznám.

Problém ale je, že teď mám jen SŠ obecného zaměření, se kterou se také jen ztěží uplatním. V podstatě jsem v podbné situaci, jako kdybych skončil gymplem. Vím, že můj současný stav nemá do budoucna žádnou perspektivu a budu vždy jen vytloukat klín klínem. Na nějaké osamostatnění se a později založení rodiny mohu zapomenout. Uvažuji proto buď o nekvalifikované práci v zahraničí, kde si alespoň něco vydělám, i když už to není co bývalo, nebo o tom, že bych se dálkově něčím vyučil. Zatím tedy nevím čím. Chtěl bych, aby to bylo něco, co by mne nějakým způsobem naplňovalo a mělo to trochu solidní uplatnění. Jistou možností jsou i všelijaké rekvalifikační kurzy od ÚP, ale ta kvalita podle všeho není moc valná a zaměstnavatelé se na to moc netváří. Výběr kurzů je navíc dost omezený a příslib už není tak snadné získat.

Přiznám se, že jsem se dostal do fáze, kdy nevím kudy kam. Když nad tím tak přemýšlím, tak to zahraničí mě asi stejně nemine. Potřeboval bych si vydělat nějaké peníze na tu případnou školu. Nemohu být věčný student a nechat si vše platit od rodičů. Dost na tom, že jim momentálně vysím na krku. Nevím, co od Vás chci slyšet, konečné rozhodnutí budu muset stejně udělat sám, ale budu rád, když se na to podívá někdo zvenčí a napíše mi svůj názor na věc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.15 17:57

Jen můj nápad -- co si třeba při práci dodělat VOŠ se zaměřením, které by Vás bavilo? Titul DiS. a pak případně dodělat Bc. zkráceným studiem. Též lze vystudovat učňák při práci dálkově -- menší výběr oborů

S maturitou též lze doplnit zkráceným studiem druhou maturitu (pouze odborné předměty) nebo výuční list. Asi 2 roky denním studiem, 3 roky dálkově.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.