Úřad práce

Od: Datum: 23.01.15 13:48 odpovědí: 4 změna: 23.01.15 15:02

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zdali je možné aby mě mohli vyhodit z úřadu práce když se nedostavím v daný termín ale žádám o přeobjednání jinýho termínu.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.15 13:52
avatar

A oni Vás už vyhodili, nebo se toho obáváte? Podle mne by to určitě dělat neměli. Zvláště pokud se jdete domluvit na jiném termínu. Ale když už tam kvůli tomu jste, nebylo by lepší to rovnou vyřídit? Ale asi se přeobědnáváte telefonicky. já tedy nevím, proč by Vás vyhazovali.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kraska*
Datum: 23.01.15 14:05

nevím jen se toho bojím že mě mohou vyhodit ano objednávám se telfonicky ale někdy mě objednává otec.nevyhodili mě.A mají právo vidět moje zdravotní dokumentrace kam chodím k lékaři když to po mě chtějí?

Od: pt®
Datum: 23.01.15 14:14
avatar

Bez omluvy, budete vyřazena z evidence s trestem na 6 měsíců. Pokud se nemůžete dostavit na domluvený termín, pokuste se se svou zprostředkovatelkou domluvit na jiném datumu, ale nemusí Vám vyhovět, pokud by nešlo o nemoc s potvrzením od lékaře. Vaši zdravotní dokumentaci chtít nemůže, pouze potvrzení od lékaře o nemoci nebo o zdravotním omezení pro určitý druh práce (např. s lékařsky potvrzenou nedoslýchavostí Vás nepošle dělat do telefonního centra). - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 15:02

v základním poučení uchazeče o zaměstání se píše toto:

13. Krajská pobočka ÚP rovněž vyřadí uchazeče o zaměstnání z evidence UoZ, jestliže bez vážného důvodu:

bod f) odmítne se podrobit vyšetření svého zdravotního stavu nebo psychologickému vyšetření

Mohou chtít nějaký zdravotní posudek, zda jste schopný pracovat. Nikoli ale celou zdravotní dokumentaci, to je lékařské tajemství.

doplněno 23.01.15 15:12:

Úřad práce není povinen tolerovat změnu termínu, pokud nemáte vážný důvod. Vážné důvody jsou uvedeny rovněž v základním poučení. Omluvenka od lékaře samozřejmě platí.

Bez vážného důvodu Vás nejspíš vyhodí nejméně na 3 měsíce nebo na 6 měsíců. Pak budete muset platit zdrav. pojištění 1242kč/měsíc (pokud nebudete mít zdravko zajištěné jinak). Při neplacení vzniká dluh+penále

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.