Kde zjistit,zda má kamarádka ještě žije?

Od: Datum: 23.01.15 14:12 odpovědí: 6 změna: 23.01.15 18:24

Prosím,máte někdo radu,jak zjistím,zda má kamarádka nezemřela?Ona se před časem přestěhovala do Liberce,ale adresu neznám.Pouze její jméno a příjmení.Byly jsme v kontaktu jen telefonicky.Nyní má telefon nedostupný asi 3 měsíce,dceru má někde u Českých Budějovic,ale neznám ani jméno.Nevím,kam se obrátit.Obávám se,že jako cizí osobě mi to úřady nemusí sdělit.Možná,že mi tu někdo pomůže,jak na to.Díky! S.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vertina
Datum: 23.01.15 14:19

Dřív se dalo přes magistrát požádat na evidenci obyvatel o "zprostředkování kontaktu"... otázka je, pokud paní zemřela, jestli by Vám to řekli...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 15:34

Teď je to problém ,,také jsem chtěla ,,ale bez výsledku ,,dříve to šlo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 15:59

V současné době musíte mít známou osobu, která má oprávnění nahlížet do matriky. Jedině ta Vám zjistí, zda Vaše kamarádka ještě žije nebo už zemřela. Přiblblý zákon o ochraně osobních údajů zaručuje, že se prostý občan nic nedozví:o))

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rybana
Datum: 23.01.15 16:18

no jo, a Pošta pro tebe taky skončila. Pamatuji ještě za socialismu, stačilo znát jméno, datum narození a za 5 korun to

zjistili na počkání na Policii, na Praze 10, nebyly počítače ani přiblblý zákony.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 17:19
avatar

Taky mě to zajímalo. Měli jsme tetu, nebyla zlá, ale její syn byl mezek, podvedl spoustu lidí. Kvůli němu jsme se nějak rozkmotřily. On byl jedináček, já jí řekla, co si o něm myslím. Byl totiž jedním ze dvou hlavních osob podvodu Progress Invest. Ona za něj nemohla, ale dotklo se jí to, i když vše byla pravda.

Dneska by jí bylo už asi 90 let. A já přemýšlím často, zda žije. Pevná linka,kterou měla, je zrušená. Před měsícem jsem se náhodou dostala do jejího bydliště. Zašla jsem na matriku. Matrikářka řekla, že mi nic říct nemůže, stálo by ji to místo. Prý se mám zeptat sousedů, kteří žijí v okolí tetina domu. To jsem nechtěla někde obtěžovat. Prosila jsem ji jen, aby mi řekla, zda žije, či ne, že víc nechci. Ani to mi nesdělila.

Takže si myslím, že se to prostě nedá zjistit, snad jen od příbuzných dotyčného. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 18:24

Všem vám děkuji za odpovědi.Já to taky vidím-bohužel-ne moc optimisticky.Zkusila jsem napsat na její Městský úřad s otázkou,zda je její jméno mezi těmi,co zemřeli.Že prosím jen o " buď ano,nebo ne".Spoléhám na to,že to není nijak osobní odpověď.Uvidíme!Děkuji ještě jednou! S.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.