Organizování výletů - jaký ŽL potřebujeme?

Od: Datum: 23.01.15 13:31 odpovědí: 4 změna: 25.01.15 00:37

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký živnostenský list potřebuje maminka k tomu, aby mohla organizovat výlety po ČR pro skupiny? Strýc má autobus a provozuje autodopravu a splňuje všechny zákonné požadavky. Mamce by pronajal tento autobus i s řidičem, ona by jen organizovala program a nabízela výlety. Potřebuje si vyřídit živnost s nějakým garantem, např. někým, kdo má vzdělání v některém z oborů cestovního ruchu? Předem moc děkuji za jakoukoliv radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mynameis
Datum: 23.01.15 13:43

Nebude nejlepsi resit to primo na ZU?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: betka001
Datum: 23.01.15 14:38

To by asi bylo, ale teď už tam nikoho nezastihneme a chtěli jsme vědět aspoň dílčí názory teď, abychom si mohli udělat aspoň rámcovou představu a o víkendu si o tom popovídat... Snad je to účel této poradny, to každého, kdo se na něco zeptá, můžete odeslat do manželské poradny, na úřad, k lékaři apod., nebo ne?

Datum: 23.01.15 18:29
avatar

Záleží na tom, co si představujete pod pojmem výlety. Od toho se bude odvíjet, zda půjde o cestovní agenturu (živnost volná) nebo o cestovní kancelář (živnost koncesovaná).

Pro začátek doporučím materiál Asociace CK, v němž najdete informace o tom, co je/není zájezd (k pořádání zájezdů je potřebná koncese pro CK).

NE X Oprávněné podnikání v cestovním ruchu (PDF, 388 kB)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: betka001
Datum: 25.01.15 00:37

Děkuji Vám moc

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.