Zubní protézka

Od: Datum: 23.01.15 13:27 odpovědí: 4 změna: 23.01.15 17:32

Dobrý den

Před pár lety jsem měla udělanou zubní protézku,kterou hradila pojišťovna,potřebovala bych nyní novou,ale moje zubařka už je v důchodu a nějak zapoměla sdělit komu ordinaci(respektive karty pacientů)předala, kontakt na ni nemám,stará ordinace už není a nevím jak zjistit kde dokumentace je.Když půjdu k jinému zubaři může mi udělat novou protézku?A hradí to pojišťovna,nebo to budu hradit já?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.15 15:54

Pokud se jedná o úplnou náhradu chrupu, tak tu hradí pojišťovna celou. Protéza pak má určitou životnost, po jejímž uplynutí máte nárok na novou opět plně hrazenou. Jděte ke kterémukoliv zubaři, který Vás přijme a má smlouvu s Vaší pojišťovnou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 17:32

Jedná se o tři zuby nahoře vpředu.Doktorka tomu říkala protézka a hradila to pojišťovna,už to bude šest let a tak nevim jestli už je možné udělat novou,přes pojišťovnu,protože můstky a pod.jsou dost drahé pro mě.

Od: mifuna
Datum: 23.01.15 16:07

Moje zubařka též odešla v 7O.letech do důchodu a vím, že říkala, pokud si lidé karty osobně nevyzvednou, budou na nejbližším okresním úřadě/odbor zdravotnictví/. Některé zdr.pojišťovny hradí i částečnou snímatelnou zubní protézu, např.Vojenská hradí do čtyř členů náhrady. Zubaři mají povětšinou internetové stránky, kde je možno z ceníku vše vyčíst.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 23.01.15 16:10

Myslím si, že i zdravotní pojišťovna najde záznam, co na vaše rodné číslo proplácela, aspoń ve výpisu, který jsem si dala kdysi udělat, bylo podchycené všechno. A tam vám i řeknou, na co máte nárok,když dokumentci nenajdete.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.