Jak na vysoký tlak

Od: Datum: 23.01.15 12:21 odpovědí: 4 změna: 23.01.15 16:04

Dobrý den dneska si tatínek naměřili tlak 240/110 je mu 70 let hučí mu v uchu a boli ho hlava všimla jsem si,že dost často spí i přes den dohnala jsem ho k lékaři dali mu rozkolusat prášek (nevím co to bylo)a po chvíli měl 150/90 a poslali ho domu Bojím se aby se to nevrátilo poradi mi někdo co se muže přihodit bojím se aby nedostal mrtvici nebo infarkt


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.15 15:13

Příčina není jasná, ale může být příčinou, stres, káva, alkohol, kouření, vys. tuk v potravě, vyšší věk, nadváha, málo pohybu, sed. zaměstnání a.t.d.. V menším případě poškozené ledviny, mozek, slinivka, žlázy, nadledvinky, aorta, hypofoza, velké cévy a.p. Bylo by vhodné celkové vyšetření a pokusit se najít příčinu, ovšem pokud nemáte konexe bude to menší problém, případně zaplatit u soukromé kliniky, anebo pouze srážet léky tlak dolů. Můj příbuzný v podobném věku si nechal provést celkové vyšetření a výsledek byl, nedostatek červených krvinek, řádně nefunkční št. žláza a úprava životosprávy, za půl roku po nasazení řádné léčby tlak normalizován

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 15:25
avatar

Paní Ilono, doplnte informaci, jestli to byl jednorázově zvýšený tlak, nebo je tatínek v péči internisty a bere pravidelně léky na tlak.

V tom 1. případě by rada byla jednoduchá. Měřit tlak několikrát denně, zapisovat a potom s hodnotami za obvodním a ten pošle na internu, kde mu nasadí vhodné léky s ohledem na jeho věk, stav a nemoce.

V tom druhém změnit léky, dávkování, nebo lékaře. Dohlédnout též, jestli otec léky bere opravdu poctivě.

Jinak vařte často česnečku. Bolest hlavy je jedním z mnoha projevů vysokého tlaku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jeka
Datum: 23.01.15 15:28

Samozřejmě že se to může vrátit, jednorázové užití pilulky asi nic dlouhodobě nespraví. Především by měl být pod stálou kontrolou svého praktického lékaře a užívat pravidelně to, co mu případně předepíše. Příčin je celá řada a problém se se zvyšujícím věkem zvyšuje. Ale to snad ten doktor ví nejlíp, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.15 16:04
avatar

Dobrý den,

v 70 letech a nemít léky na tlak - to považuji za úspěch. Tím Váš problém s tatínkovým tlakem nezlehčuji, spíše naopak. Potíže s tlakem má mnoho lidí a to v daleko nižším věku.

Být Vámi navštívila bych praktického lékaře Vašeho otce a sjednala mu "holter". Je to krabička, která mu bude po dobu 24 hodin monitorovat tlak, lékař pak vyhodnotí, jak na tom dotyčný je a ev. předepíše léky či jinou léčbu. Určitě bych nečinně nečekala, zda se otci někdy opět něco podobného nestane. Neléčený vysoký tlak je tichý zabiják - nebolí a když udeří může být pozdě. A nevíte-li co dát otci ke svátku či narozeninám - kvalitní měřič tlaku.

Budeli mít svůj tlak pod kontrolou uleví se nejen jemu, ale i Vám.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.