Nevíte jak to je?

Od: Datum: 22.01.15 21:20 odpovědí: 2 změna: 22.01.15 23:48

Dobrý den, jsem od ledna na úřadu práce, ale poslední zaměstnavatel mi ještě neposlal zápočtový list nebo formulář určený pro úřad práce. Před chvíli jsem se dozvěděla, že mi přijde možná až na začátku února. Nevíte, jak to budu mít s podporou v nezaměstnanosti? Správně měl přijít zápočtový list, aby mi šla normálně podpora, do konce ledna.

Děkuju za odpověď.

doplněno 22.01.15 23:11:

Omlouvám se za ten nadpis. Škoda, že to nejde opravit na "Jak to bude s podporou od ÚP?" Práci ještě nemám. Bude to asi posunutý.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.15 22:45
avatar

Je to v § 313 Zákoníku práce - upozorněte zaměstnavatele, že nesplnil zákonnou povinnost. Povinnost vydat zápočtový list je spojena se skončením pracovněprávního vztahu. Nesprávné jsou proto domněnky některých zaměstnavatelů, že na vydání potvrzení o zaměstnání mají lhůtu 8 či dokonce více dnů po skončení zaměstnání. Zaměstnavatel není oprávněn vázat vydání zápočtového listu na splnění nějaké povinnosti zaměstnance – např. na úhradu způsobené škody, vrácení pracovních pomůcek apod. Pokud by zaměstnavatel způsobil, zvláště pak nevydáním (zadržováním) zápočtového listu, zaměstnanci škodu tím, že mu tak znemožnil vstoupit do nového zaměstnání a zaměstnanec toto prokázal, mohl by se pracovník účinně domáhat odškodnění. Škoda, kterou je zaměstnavatel povinen zaměstnanci nahradit, může spočívat též v ušlém výdělku zaměstnance u jiného zaměstnavatele, jestliže s ním tento zaměstnavatel odmítl bez předložení potvrzení o zaměstnání uzavřít pracovní smlouvu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lujs®
Datum: 22.01.15 23:48
avatar

Já teda nevím jak funguje pracák u vás ale u nás by mně bez zápočťáku vůbec nezaevidovali !?!?!?!?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.