Nemocenská dávka

Od: Datum: 21.01.15 10:12 odpovědí: 3 změna: 21.01.15 22:20

Dobrý den,

mám následující dostaz.

Stal se mi pracovní úraz, odvezla mě sanitka na chirurgickou ambulaci do FN nemocnice, tam mi byla vystavena neschopenka. Jenže mi adresu pobytu dali podle kartičky pojišťovny, tedy na trvalý pobyt. Jenže já se zdržuji jinde, pronájemce bytu nesouhlasí abych si tu udělal trvalý pobyt.Takže jsem hlášen na Městském úřadě-ohlašovna. Zaměstnavateli jsem sdělil, že se budu zdržovat jinde, mám i potvrzení že to ví. Jenže jak to nahlásit ČSSZ pro případ kontroly? Na netu jsem našel, že se má požadat ošetřující lékař. Šel jsme za praktikem, ten mi sdělil, že "nemá čas a neví jak". Specilaista-chirurg mi řekl, že to má udělat ten, kdo neschopenku vystavil, tedy lékař na chirurgické pohotovsti.

Tak koho mám požádat a jak? Nerad bych přišel o nemocenskou, nebudu se léčit 14 dní ale dobré 3-4 měsíce. A to je riziko kontroly veliké.

S pozdravem Trantor

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.15 10:53

Našel jste to dobře, ošetřující lékař, ke kterému nyní chodíte na kontroly, Vám normálně přepíše adresu pobytu v kartě u tohoto marodění.

Marodila jsem začátkem roku také asi tři měsíce, chvíli doma, ale protože mě bylo doma smutno, požádala jsem lékaře, jestli to nebude problém, že bych marodila u přítele. Napsal to do karty a jestli to potom sestra někam hlásí, to nevím.

Každopádně bych při neochotě u lékaře nezůstávala. Pokud máte možnost výběru, běžte k jinému, dokud si opravdu nesednete. Poprvé si budete připadat třeba divně, ale já jsem takhle změnila již více lékařů. Doktor tu je pro Vás a musí být lidský. S lékařem si musíte hezky pohovořit, nesmíte mít žádný mindrák, že je to nějaký nadčlověk, neomylný bůh. Naopak, přívětivost, člověčina, spontánnost, ochota léčí kolikrát i po psychické stránce, více než nějaké léky.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.01.15 22:20

hlásí to na sociálku kvůli kontrolám...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.01.15 16:59

Nežádejte nikoho (lékař je povinen uvádět skutečné/pravdivé údaje). Normálně ošetřujícímu lékaři nahlašte místo pobytu v době nemoci a trvejte na zanesení změny do neschopenky. Pokud by se lékař vymlouval, můžete jej změnit. Můžete si na něj i stěžovat.

Ale zaujala mne adresa na kartičce pojišťovny. Jde o nějakou novinku, nebo je to specialita Vaší zdravotní pojišťovny?

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.