Antibiotika a alkohol

Od: Datum: 19.01.15 17:20 odpovědí: 9 změna: 19.01.15 23:15

Dobrý den, chci se zeptat,, dneska jsem byla u lékaře s kašlem (o víkendu jsem měla vysoké horečky a takovou tu malátnost) dnes už jen kašlu ,, Doktorka mi předepsala antibiotika doxybene :/,,, je to na 10 dní jenže já mám v pátek což je za 4 dny maturitní ples :/,,kam bych šla klidně i s teplotou,, no prostě je to nejvetší událost co na té škole za 4 roky zažiju a samozřejmě budem všeci pít,neříkám že moc ale ohrozí mě nejak pár panáků?.. nebo mám radeji antibotika na chvíli vysadit? děkuju za odpovědi ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: probiotika
Datum: 19.01.15 17:23

Chlastat nemusíš,napust si do lahve vodu a dělej,že sis tam nalila tvrdý alkohol,budou závidět :D!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikolka4567
Datum: 19.01.15 17:33

No ale prostě jako když jeto muj maturiťák tak si to chci užít a k tomu pár panáků patří

Datum: 19.01.15 17:41
avatar

Léčba antibiotiky se nemá přerušit, právě v té pravidelnosti při podávání léků se nemoci zbavíš.

Alkohol a antibiotika se silně "tlučou", po požití alkoholu ztrácejí svou účinnost.

Prostě si vyber - buď půjdeš a budeš pít limču /ne chlazenou!/, nebo být doma. V tom se nedá nic dělat.

Já osobně spojení vlastního maturitního plesu a panákování nevidím jako nejšťastnější.

Brzy se uzdrav. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.15 17:42
avatar

- antibiotika nevysazovat ! účinek antibiotik závisí na jejich pravidelném užívání.

Pár panáků by Vám uškodit nemělo, za mých mladých (ale i starých) let jsem si s tím nijak hlavu nelámala a nikdy se mi nic nestalo (brali jsme tenkrát tetracyklin, penicilin). Ale ve dnešní "chcípáčovské" době nevím - co Vám brání, zeptat se lékařky?

doplněno 19.01.15 17:51:

- to by musela pít během užívání pravidelně, při jednorázovém napití by to vadit nemělo ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.15 23:15
avatar

"chcípačkovská" doba... jak milé . :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.15 18:07
avatar

Ahoj,

léčbu antibiotiky bys měla dokončit, aby ti na ně nevznikla rezistence (příště by to na tvé bakterie už nefungovalo). Vysazovat ho před ukončením léčby nesmíš. Pokud to uděláš, už si ho nemusíš nasazovat, je to zbytečné, nezabral by.

Biologický poločas doxycyklinu (Doxybene) po opakovaném podání je cca 23 hodin, takže po 72 hodinách po ukončení užívání by obecně konzumace alkoholu neměla vadit, pokud máš v pořádku játra a ledviny. Takže počítej ještě tři další dny na to, aby se doxycyklin vyloučil z těla, potom, cos´ ho dobrala. Počítej též s tím, že tvé tělo je oslabeno navíc infekcí, kterou nyní máš a bude ještě víc na plese.

Spolu s alkoholem je to zátěž na játra a ledviny, to taky není optimální stav.

Nevím, proč to chápeš tak tragicky, že by sis ples neužila, když do sebe nebudeš lít alkohol. Je to krásný zážitek a normální člověk je schopen se bavit a odvázat i při popíjení nealko, věř mi. Je to jen dětská reakce, že musíš dělat něco, co je jindy zakázané, když jsi dospělá. Ve skutečnosti ti popíjení zábavu nepřinese. A až uvidíš opilé a zvracející spolužáky, dáš mi za pravdu. Proč se zapsat do povědomí ostatních na zbytek jejich života jako ta, co se pozvracela a zkolabovala na WC nebo venku, případně ta, co ji odvezla sanitka? Panáky si můžeš popít třeba na večírku, až budeš v pořádku, ale teď je nech na baru.

Jo, též není dobré na tento lék pít mléko a mléčné výrobky, protože s nimi tvoří doxycyklin sloučeniny, které se nevstřebávají. Doxybene by se měl proto užívat 2-3 hodiny před užitím těchto poživatin.

Užij si hezky maturiťák, hezky se pobav a zatanči a nevyráběj zbytečně broskvoviny. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 19.01.15 19:01

Antibiotika nepřerušovat a dobrat.

Alkohol nám kdysi tvrdili, že je na antibiotika strašně strašně zlý. Úplně náhodou jsem se v posledních letech od dvou lékařů dověděla, že to není až tak striktní, že alkohol vadí spíše na analgetika, že alkohol účinky antibiotik nesnižuje. Takže být Vámi, dala bych si slavnostní přípitek a pak tak ještě dvě tři sklenky vína po dobu celého plesu, ale tvrdej alkohol bys asi raději nepila - tak nějak selskej rozum

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.15 20:00
avatar

No, částečně máte pravdu, je to tak, je to sice zvýšená zátěž na játra a ledviny, která tolik většinou nevadí, pokud máte tyto orgány v pořádku, ale u antibiotik cefalosporinové řady (např. Metronidazol) se v kombinaci s alkoholem vyskytuje velmi nebezpečný disulfiramový efekt, který působí stejně, jako když se napijete na antabus a játra dostanou extrémně zabrat a můžou až zkolabovat. Naštěstí Doxybene je tetracyklinová řada, ne cefalosporinová řada, tam tohle nehrozí. Ale u Doxybene alkohol při léčbě urychlí přeměnu antibiotika v játrech, dochází tak k jeho rychlejšímu odbourávání z těla a tím ke snížení celkové protibakteriální účinnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 19.01.15 20:11

Aha tak ještěže jsem radila jen střídmé popíjení vínka. Mně jen přišlo sebe samé líto, když jsem si představila, jak jsem, já chudák, přísně v mládí abstinovala ;) neb jsem tu informaci (i když jak vidím, tak jen zevrubnou) dostala až na stará kolena

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.