Jak určit reprodukční hodnotu bytu

Od: Datum: 19.01.15 17:29 odpovědí: 3 změna: 19.01.15 21:02

Koupil jsem byt, kupní cena byla 210 tisíc Kč, jedná se o 2+kk. (Ano, jde o běžnou tržní cenu panelákového bytu u nás, nešlo o žádný vybydlený byt.) Byl jsem se zeptat na pojištění a bylo mi řečeno, že na tak malé hodnoty pojišťovna ani nepojišťuje, že nejnižší pojištění je půl milionu. Prý musím byt pojistit nikoli na tržní cenu (kupní cenu, za kterou jsem kupoval), ale tzv. reprodukční hodnotu, tedy hodnotu, za kterou bych byt znovu postavil, nebo kompletně opravil, kdyby spadl panelák, dům vyhořel, propadla se podlaha, a podobně. Jenže mi není moc jasné, jak tu reprodukční hodnotu zjistit. Je jasné, že když člověk koupí rodinný dům, tak dokáže odhadnout, za kolik by dům postavil (zná cenu stavebního materiálu), když mu spadne nebo ho odnese voda. Ale u panelákového bytu jsou tyto hrozby jednak nepravděpodobné (dejmetomu, že v ČR spadne jeden panelák za rok) a jednak i kdyby nastala totální destrukce, tak stejně se škoda hradí z pojištění celého domu a to má zase pojištěné SVJ.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.01.15 17:38
avatar

no, jestli je byt pojištěnej v rámci baráku, tak snad není možné ho pojišťovat (lhostejno že třeba u jiný pojišťovny) ještě samostatně, ne? - mám pocit, že nejde mít jednu věc pojištěnou dvakrát (pojistit by se tak dalo jen vybavení, asi (do určité hranice) finanční výdaje spojené se ztrátou bytu (náhradní bydlení), k tomu samozřejmě odpovědnost spojenou s bytem, ale pojistit samotný byt?)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.15 21:02
avatar

Kupodivu lze jednu věc pojistit 2x, ale pojišťovny se pak o plnění podělí a vy dostanete zaplaceno jen jednou (tu vyšší hodnotu.) Ve formuláři pro likvidaci pojistné události jsem narazil na příslušnou kolonku a tak jsem se v pojišťovně ptal.

uni: Byt jako stavbu si nepojišťujte, pojistěte si jen zařízení bytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.15 18:53
avatar

To na co se ptáte Vám má dodat na pojišťovna, když to sama vyžaduje.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.