Kousnutí psem - jak dlouho je čas na očkování

Od: Datum: 19.01.15 13:47 odpovědí: 6 změna: 19.01.15 21:05

Dobrý den,

Měl bych na Vás dotaz, kousl mě pes a šel jsem k doktorovi a ten mě ošetřil a pak mi říkal, že bude muset majitelka psa ještě dodat vyšetření od toho psa jestli něčim netrpěl, a říkal, že v případě, že by trpěl, tak mě musejí očkovat. Tak se chci zeptat, jestli někdo nevíte, jak dlouho je na očkování od doby kousnutí?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.01.15 14:12
avatar

očkovat? - proti čemu? - vzteklině? - tak to bych se na to určitě vykašlal a vůbec to neřešil (neotravoval s tím majitele ani sebe), vzteklina u nás už x let není zaznamenaná a i kdyby byla, pravděpodobnost, že ji ausgerechnet bude mít pes s majitelem v okamžiku, kdy mě kousne, je zanedbatelná (když ještě u nás vzteklina byla a jeden pes mě docela dost rafnul, tak jsem to stejně vyřešil takhle - kvůli mizivý pravděpodobnosti nebudu blbnout - ono v případě, že pes potvrzení neměl, se mu uřízla hlava a mozek poslal na testy, jestli nemá tu vzteklinu - takhle se to dřív dělalo - kdoví, jestli to tak není dodnes, a kvůli nějaký setině promile pravděpodobnosti nebudu riskovat, že psovi (prakticky jistě zbytečně) uříznou hlavu...; dneska ovšem už neexistuje ani to riziko v řádu setin promile, to už je ještě o řády míň);
očkování na něco jiného? - nevím, nikdy se nic v souvislosti s kousnutím psa nezmiňovalo, třeba doba pokročila, ale já bych to i tak neřešil, ono pravděpodobnost, že ten pes něco chytnul (a úspěšně přenes na mě), nebude velká - můj názor a postoj...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.15 14:50

Pro jistotu vyžádejte předložení očkovacího průkazu od hafana, pokud je očkován proti vzteklině pravidelně, budete klidnější

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.15 15:12
avatar

U psa se jedná o očkování proti vzteklině. Majitelka má očkovací průkaz psa. Vzteklina se u nás neobjevila už několik desetiletí. Z toho nemusíte mít obavy. Doporučuji se jen zkontrolovat Vaše očkování proti tetanu .

A k Vaší otázce :

Citát z lékařského článku :Vzteklina týden a více před propuknutím v inkubační době je plně vyléčitelná očkováním.

0. Inkubační doba

Během inkubační doby pacient nepociťuje potíže kromě brnění nebo pocitu mravenčení v místě vstupu lyssaviru na konci inkubační doby 2-5 dníá před propuknutím nemoci. Podle vzdálenosti vstupu infekce od mozku se liší i inkubační doba-obvykle 20 dní až 4 měsíce. Nejdelší možná inkubační doba je 15 měsíců a nejkratší týden.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: filipmali
Datum: 19.01.15 20:45

Byl pes na vodítku? Měl náhubek? Řešte zdravotní stránku věci ale možná je třeba také řešit trestně právní otázku věci + odškodné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.15 20:49
avatar

Při kousnutí neznámým psem se většinou řeší očkování proti vzteklině. Týdenní pobyt v nemocnici na infekčním oddělení...Pokud si nejste jist psem, tak by možná to očkování bylo na místě. Vzteklina je jaksi neléčitelná... a končí docela hnusnou smrtí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.15 21:05
avatar

tohle je sice všechno hezký, až na to, že při kousnutí i neznámým psem v Česku v roce 2015 rozumnej člověk neřeší vůbec nic (a u nějakýho evidentně domácího psa tím spíš)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.