Paragraf 55

Od: Datum: 19.01.15 15:02 odpovědí: 8 změna: 22.01.15 09:42

Ahoj,co znamená paragraf 55?když vznikla krádež za 70 korun,je možné dostat ten paragraf?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.01.15 15:06
avatar

Dobrý den, ten paragraf bych si musel vyhledat, ale pokud někdo udělal chybu a jednou ukradl něco za 70,- Kč, tak bych to viděl jako přestupek. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.01.15 15:15

Předpokládám, že ne. Protože i kdyby bylo porušeno písmeno b. daného paragrafu, jsou i jiné cesty jak dojít k potrestání při tak směšné částce.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss®
Datum: 19.01.15 15:24

Zřejmě přestupek, že? A co říká ten §? Ten není o krádeži, že? Ano, je možno za takovou odcizenou částku být stíhán.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.15 16:04
avatar

§ 55

Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnavatelem

(1) Zaměstnavatel může výjimečně pracovní poměr okamžitě zrušit jen tehdy,

a) byl-li zaměstnanec pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na dobu delší než 1 rok, nebo byl-li pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin spáchaný při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na dobu nejméně 6 měsíců,

b) porušil-li zaměstnanec povinnost vyplývající z právních předpisů vztahujících se k jím vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem.

(2) Zaměstnavatel nesmí okamžitě zrušit pracovní poměr s těhotnou zaměstnankyní, zaměstnankyní na mateřské dovolené, zaměstnancem nebo zaměstnankyní, kteří čerpají rodičovskou dovolenou.

když bude někdo chtít,tak do toho schová všechno...(ale asi bych to tak nehrotil)

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 21.01.15 20:47
avatar

"Krádež nevznikla", ale někdo ukradl něco za 70 korun (nebo 70 korun). Výš škody (70 korun) nevypovídá o tom, jestli zaměstnanec porušil předpisy vztahující se k jím vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem. Pokud ano, může zaměstnavatel použít § 55, odst. 1 písm. b).

Chtělo by to více informací, takhle nejde situaci posoudit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.15 09:14

číšník okradl zamestnavatele o 2 kávy...70 korun :(

doplněno 22.01.15 09:17:

ale pak neokradl,letěl jsem za provozním mu to říct...ale i tak mě tím hrozila a dala 1000 kč pokutu

Datum: 22.01.15 09:32
avatar

Tak a teď jsem vedle jak ta jedle.

Číšník zcizil /ukradl, odklonil *smich*/ zaměstnavateli 2 kávy. Vy jste to asi viděl a šel to nabonzovat provoznímu. A proč jste tedy Vy dostal pokutu 1.000 Kč? Za to, že žalovat se nemá? *ee* Pokutu snad měl dostat ten zloděj, ne? Leda že by tázající a zloděj byla tatáž osoba. Ale to by zase sám na sebe žalovat provoznímu nešel. Fakt nevím, jak to rozmotat. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.15 09:42

já jsem to udělal,ale pak nějak se ve mě hnulo svědomí a šel jsem sám sebe udat...

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.