Výše majetku

Od: Datum: 19.01.15 11:00 odpovědí: 12 změna: 19.01.15 15:50

Ahojte všichni,

zajímalo by mě, v jaké výši by podle vás měl mít normální 30 letý člověk aktiva. Vím, že to je různé, ale zajímá mě váš osobní názor na takový ideální stav.

Nikdy jsem to neřešil a ani nejsem nijak vysazený na hromadění majetku, prostě se jedná jen o zvědavost. Možná je to tím, že se momentálně nudím.

Můj stav je takový: 28 let, 350 000 Kč v bance, 150 000 auto, nevlastním žádný dům/byt, nemám žádné dluhy. Nijak si nestežuji, ale když se nad tím zamýšlím, tak to není žádná hitparáda.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.01.15 11:03
avatar

Já si myslím, že to hitparáda je. A vaše postavení je na některé horní příčce. Myslím si, že jste schopný, že jste tohle dokázal. Chci věřit, že legálně. Jestli ano, tak vám gratuluji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.15 11:10
avatar

Je rozdil chlap co robi a je bez rodiny a chlap co ma rodinu... Neni zadny standart. Proste ten bez rodiny bude mit vic , nez ten s rodinou

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 19.01.15 11:13

Řeknu vám jen jedno. Není moc moudré rozhlašovat kolik mám v bance na účtu, samozřejmě pokud to není nula :) Lidi jsou závistiví, a pro 350k klidně i zabijí. Pokud to píšete zde, pochybuji, že jste se nepochlubil i svému blízkému okolí.

Byl jsem v podobné situaci, možná ještě lepší, a vím, co tato informace s lidma udělá, začnou se na vás dívat jinak...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lemagrag
Datum: 19.01.15 11:26

S nikým ze svého okolí se o takových věcech nebavím. Věřím, že to je každého věc a nikomu cízímu do toho nic není. Ani si neumím představit, že bych obýhal své známé a ptal se jich jak na to jsou.

To je taky jeden z hlavních důvodů, proč píšu právě sem. Je to tu anonymní a nikdo nemá potřebu si vymýšlet.

Od: buss
Datum: 19.01.15 11:21

Když si to spočítáte, tak průměrně jste odložil měsíčně od 18 let přes 4100 Kč měsíčně, A to ze zaměstnání. Kdo to z běžných lidí má, pokud žijete za vlastní? Ještě z té banky něco vycucnout, investovat.
Co by kdo měl mít dost dobře nejde, individuální potřeby, vztah k penězům.., prostě na slušné, spokojené žití. Jakásik částka však existuje. Ale oficiální mě netrápí. Někdo má byt, někdo nájem, někdo baráák se vším možným, někdo kulové a s dluhy. V hospodě pochytíte spoustu informací, využít.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.01.15 11:23
avatar

Nevím, jestli bych chtěla porovnávat kluka, co už od 19 maká, má vlastní úspěšnou firmičku, dva zaměstnance a nikoho na krku, nebo maminu s dvěma dětma, co do 24 dělala VŠ, pak nemohla najít práci, tak vzala nějakou za pár šupů a v posledních 3 letech je na rodičáku. Oběma může být 30 a přece jsou každý někde jinde. Co mě mrzí, když člověk s průměrným platem si nešetří a všechno rozfofruje - případ mého bývalého, ačkoliv začal pracovat dříve než já (a vydělával min. o polovinu víc než já), tak jeho majetek nebyl vyšší než můj. Nechtěla jsem s ním plánovat budoucnost.

Já makám od 23 s roční přestávkou v zahraničí, z toho rok jako nekvalifikovaná a dva roky s částečným úvazkem (plat pokryje bydlení a stravu a bye-bye), poslední půl rok brigády a nezaměstnanost, takže vlastně dva roky s "běžným" platem. Zvládám ušetřit 20 000 na stavebko každý rok plus pár nul, které pak průběžně někde rozpustím, když jsou potřeba dražší jednorázové položky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.15 11:35

Ja myslím, že na tohle se težko odpovida. Jedna věc je to jake ma člověk priority, druhá to jake má možnosti a schopnosti a třeti vec (ktera se me netýka) je to jestli nekdo něco zdědí, dostane apod.

Jsem stary jako ty, kolem 20 ti jsem měl prioritu mít dobre auto a a vše okolo :-D.Dalši moje priorita a myslím, že rozumná byla bydlet ve svém. Dnes už 2 roky bydlím ve svem vlastnim bytě bez auta s úvěrem a nestežuju si. I tak si myslím, že to není žádna hitparada.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 19.01.15 13:54

Ale dá se s jistou přesností odpovědět, jen je třeba nastavit parametry, kategorie pro dotazování.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 19.01.15 13:31

Není to špatné, pokud jste ovšem nenašetřil tím, že jste papal a spinkal u maminky a výdaje máte jen sám za sebe, za své koníčky.

Pokud žijete od konce studií samostatně a za své, pak je to zase o hodně jiné.

A opět jiné je to, pokud jste ženatý a máte dvě děti.

Připadá mi to spíš, že byste si rád něco poměřil a na poměřování pindíka už jste moc velkej.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lemagrag
Datum: 19.01.15 14:31

O žádné poměřování pindíků tu vůbec nejde. Na internetové diskuzi, kde mě nikdo nezná a po pár hodinách upadne v zapomnění to absolutně postrádá smysl. Navíc si myslím, že se ani není čím chlubit.

Chtěl jsem jen slyšet názor ostatních.

Od: myse®
Datum: 19.01.15 15:50
avatar

můj názor? 350 je fajn, ale je to tak na dva roky na nájem...takže dohromady zase žádná sláva...

Možná je na tom líp ten, který nemá peníze na účtu, ale splácí hypotéku na byt či domek. To je můj názor, ale je to váš život a jaký si ho uděláte, takový ho budete mít. Ve vašem věku už bych myslela na zadní kolečka a řešila to bydlení.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.01.15 13:36
avatar

no,nevím,záleží kde bydlíš,jestli u rodičů,tak se nemáš čím chlubit,ale jestli sám,pak je to dobrý...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.