DPH u mezinárodních zásilek nad 10 kg

Od: Datum: 19.01.15 10:05 odpovědí: 1 změna: 19.01.15 10:25

Zdravím, můj dotaz se týká ohledně DPH. Jsem plátce DPH a pravidelně zasílám balíky se zbožím na Slovensko. Balík do 10 kg je osvobozen od DPH (při váze 10 kg je konečná cena 250,- Kč). U balíků o hmotnosti větší než 10 kg je DPH účtováno (při váze 11 kg je cena bez DPH 255,36 Kč a s DPH 309,- Kč). Na poště platím částku včetně DPH. Potřeboval bych poradit, jestli mám nárok na vrácení DPH ze zásilek nad 10 kg. Další dotaz se týká uvádění DPH u poštovného. Daňová účetní tvrdí, že při zaslání jakéhokoliv balíku (v rámci ČR i do ciziny) mohu na fakturu doplnit 0% DPH a daň neodvádím. Pokud bych ale uvedl poštovné a balné, tak je nutné odvést DPH ve výši 21%. Zajímalo by mě, kdybych chtěl získat zpět DPH z mezinárodních balíků nad 10 kg, má být na dokladu uvedena částka nižší (255,36 Kč) a 21% DPH (částka s DPH 309,- Kč)neebo je správně 0%? Děkuji za vysvětlení.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: moto®
Datum: 19.01.15 10:25

Pokud pošta vystaví dańový doklad s DPH, toto můžete uplatnit, poskytuje vám službu zde. Také zasílám, někdy i na Slovensko a přestal jsem do vystaveného dokladu psát poštovné, ale píši dopravné. To dělám obecne i u nás. Na Slovensko je možné dodávat bez DPH, ale jen firmám, které jsou také tam plátci a je dobré si to velmi dobře ověřit. Existuje celounijní systém, kde se dá dohledat. Jakmile ale máte takový doklad v účetnictví, musíte následných 12 měsíců podávat přiznání k DPH elektronicky. Pokud nemáte datovou schránku, stačí na portálu ministerstva financí a kopie kterou systém vygeneruje se musí posílatt ještě místním FU.
pokud dodáte na Slovensko neplátci a bez DPH, tak když FU při ev. kontrole najde, penalizaci neuniknete.

Pozor také na to, ačkoliv pošta na zísilky označené "balík na poštu" nevydává doklad s možnosti odpočtu, vždy musíte jako plátce účtovat dopravné včetně DPh a toto odvést. Dčívě bylo poštovné 0%, to už ale neplatí, plátce musí vždy připočíst 21% byť u pošty doklad na odečet nedostane. Tedy dostane pokud se jedná "balík do ruky", ten je ovšem zase dražší, takže žádné vítězství. Stát je prostě pijavice a ví jak na nás vyzrát.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.